Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 10 months ago #3058

Neki sam dan postao link na "Obavijest Slobodnog Suverenog Čovjeka Pulskom Gradonačelniku, Policiji, Zemljišnoknjižnom Odjelu I Katastarskom Uredu". Proučavali danas opet zemljopisne karte Aleksa i ja kako bi dobili više izbora za moguću lokaciju "Agroturizam Farme Vivian", pa nam pažnju privukla misteriozna zbrka s datumima vezanim za nečije navodno vlasništvo nad Brionima odnosno Brijunima:

Republika Hrvatska proglašava se suverenom i samostalnom državom 25 lipnja 1991.

Odlomak iz Obavijesti naslovljene "REAPROPRIACIJA SUVERENITETA - POVRAT OTETE IMOVINE - ODŠTETA":
Za razliku od kriminalaca, pošteni drugima ne mogu dati ono što sami nemaju. Izazovno pitanje nameće se stoga samo od sebe: Nevažno poklonila ga sutra EUROPSKOJ UNIJI ili ne, odakle uopće REPUBLICI HRVATSKOJ suverenitet? Isključivo jedini način na koji država eventualno može postati suverena, taj je da se prvo suvereni ljudi odreknu vlastitog suvereniteta u njenu korist. Oni što tako navodno postupiše devedesetih godina prilikom formiranja REPUBLIKE HRVATSKE u "postojanje" možda i bijahu demokratska većina, no oni što to tada odbiše ni u kom slučaju ne postadoše manjina podložna njihovom utjecaju, već brisanjem SOCIJALISTIČKE FEDERATIVNE REPUBLIKE JUGOSLAVIJE iz "egzistencije" ostadoše suvereno nedodirljivi.

Vlada Republike Hrvatske na sjednici održanoj 12. rujna 1981. godine donijela je UREDBU o Javnom poduzeću "Brijuni":
Nacionalni park "Brijuni", kojeg čine otoci Veliki Brijuni, Mali Brijuni, Sveti Marko, Gaz, Okrugljak, Supin.,Supinić, Galija, Grunj, Vanga, Madona, Vrsar, Jerolim i Kazada, zajedno s okolnim morem i podmorjem, te sva pokretna i nepokretna imovina koja se nalazi na ovom otočju, ili koja porijeklom, odnosno spomeničkim osobinama pripada otočju Brijuni i kulturnoj baštini s otočja Brijuni, vlasništvo su Republike Hrvatske.
Last Edit: 5 years, 10 months ago by administrator.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 10 months ago #3060

Dogovor da odemo u ekspediciju na potencijalnu lokaciju za farmu, bio je za jučerašnju nedjelju. I ošli mi, al nakon saharske suše od skoro pa 3 mjeseca, nebo se jučer konačno namračilo i izručilo obilne količine kiše, tako da smo se smočili do gole kože
Moji osobni dojmovi: Možda. Recimo da nisam odmah na licu mjesta ostao baš ubijeđen da bi to bilo to. Cesta je relativno blizu na par stotina metara, a od nje do potencijalne lokacije isprepliću se šumski putevi, neki uži neki širi. Zemlje ima, al ima i kamena. Da li je i koliko je stijene ispod površine, nismo stigli provjeriti. Čistina ima, al mi se čini da ima puno više šume. Izgleda da su i žice sa strujom odmah tamo. Kao što rekoh, kiša je sve puno zakomplicirala i nisam siguran da smo i polovicu potencijalne lokacije za farmu uspjeli pogledati. Svrbi me to da ono što sam vidio nije relativna ravnica već sve jedna za drugom male uzvisine i udoline. Naravno, ja sam ovdje manje od amatera po pitanju procjenjivanja pro i kontra karakteristika zemljišta, tako da su sve te uzvisine i udoline možda pozitiva a ne negativa.

Sve u svemu, ne znam i nisam siguran, no u svakom slučaju krajem tjedna odnosno opet u nedjelju idemo tamo još jednom. Aleksa i Tonchi, predlažem da to bude rano ujutro, i da ponesemo u rancima nešto za ručak tako da raznorazna ispitivanja možemo vršiti do kasnih popodnevnih sati. Aleksa, ako je ikako moguće molim te nemoj zaboraviti probati organizirati zračno snimanje - na osnovu onog što smo jučer iskusili, čini mi se da bi to bila najvažnija stvar.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 10 months ago #3064

Pošto ima dobrih naznaka da bi stvari s farmom uskoro mogle krenuti ubrzanim tokom, jučer u utorak 18.8.2015 sastao sam se s Aleksom da se definitivno dogovorimo oko nekih ključnih detalja. Sve ćemo to ovdje objaviti, al naknadno jer sad za to nije pravi momenat. Uglavnom, u odnosu na realizaciju cijelog farma projekta želim unaprijed eliminirati svaki potencijalni rizik i izbjeći nepotrebne komplikacije i konflikte. Važno je to da se Aleksa sa svim mojim prijedlozima skroz na skroz složio. To s te nazovimo je poslovne strane, no meni je u cijeloj priči puno draža ona druga, ljudska strana - dakle Aleksa mi je u potpunosti poklonio povjerenje, i ja obećajem da nema šanse da to povjerenje izigram.
Last Edit: 5 years, 10 months ago by administrator.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 10 months ago #3065

• aleksa
  • Fresh Boarder
Š
Last Edit: 5 years, 6 months ago by aleksa. Reason: zzzz

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 9 months ago #3066

Pozdrav svima!!! Prastajte sto me nema ovoliko dugo... vidim da se lagano napreduje.. evo delica rezultata onog s cim sa se igrala ovih godina, nadam se da Vas moze inspirisati u ovom delu razvoja price...

POZIV
INICIJATIVE EKO SELA SRBIJE

Inicijativa Eko Sela Srbije (I.E.S.S) okuplja se oko glavne ideje projekta:
IZGRADNJA EKO SELA, OŽIVLJAVANJE I RAZVOJ SELA SRBIJE
kojem je za cilj preporod i revitalizacija(oživljavanje) ruralnih sredina Srbije kroz izgradnju, sanaciju ili rekonstrukciju sela u održive ekološke celine-jedinice.

Postojanje EKO SELA pružilo bi nam praktična znanja o mogućim rešenjima obnove ruralnih sredina, ali pre svega moguće načine da kao aktivni učesnici razvijamo postojeće i nove metode življenja i njima umanjimo ili potpuno zaustavimo negativne efekte ljudskog razvoja na Zemljinu mogućnost održavanja života i stvorimo mogućnost zdravog života svih delova društva i njegovog delovanja, u zdravlju i obilju.

Kako još uvek imamo očuvanu Prirodu naše države, oranica i pašnjaka koji se mogu radjati, mladih koji su željni posla, možemo pokušati dobrom voljom i organizacijom napraviti pomak za buduće generacije. Nakon razvoja sela u eko jedinice, a potom udruživanjem sela(kroz povezivanje i razmenu znanja i imanja) – dobijamo ekološke celine koje postaju globalno eko selo – ekoloska država. Jačanjem, oživljavanjem i obogaćivanjem sela možemo revitalizovati i restruktuirati gradove i čitavu državu, a pre svega društvo.

Kako se pokazuje da je prvi korak širenje informacija o mogućnostima da se promene načine - I.E.S.S. smatra veoma bitnim brazovanje o održivoj gradnji, sadnji i životu u zajednicama koje su u sladu sa racionalnim upravljanjem prirodnim resursima i otpadom, tj. sa očuvanjem životne sredine, a kroz informisanje, praksu, obuku, saradnju i opšte dizanje javne svesti i znanja o mogućnostima života u skladu sa prirodom.

U skladu sa ovim ciljevima želja nam je da Vas pozovemo na saradnju, udruženje i ostvarivanje ideje osnivanja

ZELENOG UNIVERZITETA,
kroz otvaranje PRVIH ISTRAŽIVAČKIH CENTARA

koji bi se pre svega svojim osnivanjem bavili postojećim ili novim projektima unutar inicijative izgradnje, oživljavanja i razvoja sela, kroz istraživanje u oblastima ekološke poljoprivrede(permakulture), ekološke(prirodne gradnje) arhitekture, obnovljivih izvora energije i održive energije, koji bi nam svojim delovanjem pružila osnovne podatke (standardizaciju i spesifikaciju naučnih podataka) o novim mogućnostima razvoja društva i njegove ekonomije kroz ekološki pristup, stvarajući stručni kadar nove generacije multidisciplinarnog karaktera.

Vise o ovome na: www.facebook.com/504481352902469/photos/.../?type=1&theater

Kiss from Kriss
Last Edit: 5 years, 9 months ago by Kristinaurum.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 9 months ago #3067

Počelo je 4 rujna u podne, jučer dakle - budući da kompjuter, sad evo na završetku, pokazuje 5 rujna, nešto oko 2 poslje ponoći. Imao sam ugovoren susret s ekipom iz Sovranità Individuale. Sve je bilo tako da ljepše nije moglo biti. Pojma nisam imao, njih desetak došlo je iz svih krajeva takozvane Italije, prevalili ljudi stotine i stotine kilometara... Ne da sam ostao ugodno iznenađen, zbilja fantastično koliko su i oni odlučni u tome što rade... Da sad ne dužim jer sam koma, dogovor je suradnja, suradnja, suradnja i opet suradnja, između ostalog jedna farma tu, jedna farma tamo, jedna farma vamo, druga farma onamo

C’è tanta magnificenza intorno a noi

by Mahat, 8 Settembre 2015

Ave Sovrani,

lo scorso venerdì, esattamente il 4 settembre, insieme ad un piccolo ma potente gruppo di rappresentanti del PMT (Popolo della Madre Terra) abbiamo avuto il grande onore di incontrare Aljoša da famiglia Đurić, sovrano "Jugoslavo" di notevole saggezza pratica, a seguito delle analisi dei testi frutto dell’esperienza dello stesso Aljoša che attraverso il suo sito nel quale ci siamo imbattuti ormai un anno fa, abbiamo potuto ammirare i suoi lavori i quali sono frutto di un esperienza di 25 anni nel campo della sovranità, tutti noi siamo rimasti molto colpiti dal concetto di sovro che in breve è non è una moneta ma un metodo di pignoramento e pagamento di alcuni debiti, come altri argomenti trattati nel suo sito, quando lo abbiamo contattato è stato malgrado i suoi impegni disponibilissimo e non appena ci sono state le circostanze ci siamo così incontrati.

Alla fine della intensa giornata è stata raggiunta una informale cooperazione al fine di esercitare i principi universali che reciprocamente se pur in altri luoghi e tempi sono stati dichiarati sacri e inviolabili da chiunque, a ragion veduta, sia ostile a qualsiasi forma di schiavitù e sfruttamento di qualsiasi individuo.

Sono grato che ci siano state le circostanze favorevoli per incontrare un uomo tanto esperto quanto straordinario come Aljoša, grato di poter dire che, ogni giorno abbiamo un amico in più. Vi invito a visionare gli atti che ha prodotto poichè li riteniamo essere di grande levatura e basati su valori considerabili eterni.

Questo articolo vale anche come invito rivolto a tutti coloro che si muovono spinti dai valori che esprimono la bellezza della coscienza del Popolo della Terra.
Last Edit: 3 years, 1 month ago by administrator.
Time to create page: 0.30 seconds