Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 11 months ago #3046

Ja Aljoša sigurno dolazim, a želite li to i vi, evo prenosim poziv Alekse od obitelji Pavletić na događaj ove subote 18.7.2015 (za točnu adresu kontaktirati Aleksu, a mogu vam je i ja dati):

Pozdrav svima. Došlo je vrijeme da se informiramo, organiziramo, podružimo i upoznamo svi koji su iskazali nekakav interes za kreacijom eko zajednice van postojećeg sustava. Stoga Vas pozivam u subotu u moj mali raj na XXXXXXXXXXXX Pula.
Okupljanje će bit oko podne, bit će hrane i pića tako da ne morate nositi ništa sa sobom osim ako želite donjet štogod, to je ipak vaša slobodna volja.
Ono što vam želim prezentirat jest prvi koncept kako bi ta naša zajednica izgledala, čime bi se bavila, što bi imala osigurano i kolka bi joj sloboda bila.
Stoga Vas očekujem na našem prvom zajedničkom druženju koje će se odvijat svakog tjedna kako se dogovorimo i kako nam svima najviše odgovara.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 11 months ago #3047

Po temperaturi od 500 stupnjeva okupilo se nas desetak jučer u Aleksinom malom kućnom vrtu blizu takozvane Punte na geografskom području poznatijem kao Pula. Trebalo nas je biti i više, ali neke žene u štiklama nažalost ostale zablokirane u rastopljenom asfaltu
Kao i najavljeno, susret nimalo formalan nego je to bilo jedno lijepo prijateljsko druženje. Ja s 47-48 godina najstariji i to podosta, što je više nego pozitivno budući da na mladima svijet ostaje. Neki se već bave obrađivanjem zemlje, a neki već imaju poprilično iskustvo u življenju u prirodi odnosno suživotu s drugim ljudima unutar eko zajednica daleko od gradske vreve.

Sve u svemu, u svima želja za nekom drugačijom realnošću od ove "aktualne" koju ne samo naše malenkosti već cijelo čovječanstvo s teškom mukom proživljava. Naravno, svako ima neko svoje viđenje, a ta viđenja variraju od totalnog rezanja svake veze sa sustavom pa do nekakvog oblika osobne i zajedničke neovisnosti u okvirima sustava.

Druženje je dakle počelo tako što smo se prvo svi upoznali, i zatim začeli spike o širokom temama: vegetarijanstvo, obvezno cijepljenje, policija, školstvo,... Između nas stol, a na njemu piće i razno osvježavajuće voće... Aleksina djevojka poslužila nas je super kavom kakvu nikad do sad nisam probao - hladna i puna pojma nemam da li samo voća ili i povrća.

Onda je došao red na Aleksinu prezentaciju, tu je on nama prisutnima predstavio kako se pojedinac može izdvojiti iz sustava i osloboditi od zakonskih lanaca kojima je društvo okovano - uglavnom bazirajući se na cijeloj onoj priči o razlici između fiktvne osobe i živog ljudskog bića. U tom Aleksinom izlaganju smo svi pomalo učestvovali, ko s pitanjima ko s njegovim osobnim sagledavanjem prezentiranih informacija.

Iznenada su stigle dvije jumbo pizze i tu smo onda napravili, da se tako izrazim - stanku, pauzu ne bih znao reći od čega jer je cijelo vrijeme atmosfera bila skroz na skroz ležerna i opuštena.
Poslije sam ja okupljene ukratko upoznao s platnim instrumentom SOVRO i načinom na kojim je njime kompletno zatvorena financijska podloga za izgradnju 'Agroturizam Farme Vivian'.
Aleksa je potom nastavio o permakulturi te sličnim stvarima o zemljištima i biljnom svijetu, te naveo njegova razmišljanja kako na budućoj farmi odnosno farmama implementirati najsuvremeniju tehnologiju i mehanizaciju...

Prošlo je tako otprilike 5 sati ugodnog ćakulanja i boljeg upoznavanja, kad je netko predložio pravac more. Tu smo se ekipa pomalo razišli, ja im se nažalost nisam mogao pridružiti jer me klinac čekao doma.
Kako drugačije zaključiti ovo moje "novinarsko" izvještavanje nego pozdravom do skorog sljedećeg druženja

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 11 months ago #3048

• aleksa
  • Fresh Boarder
Š
Last Edit: 5 years, 6 months ago by aleksa. Reason: zzzz

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 11 months ago #3051

Najava još jednog druženja ovog vikenda:
Ja Aljoša opet sigurno dolazim, a želite li to i vi, evo prenosim poziv Alekse od obitelji Pavletić na novi događaj ove nedjelje 26.7.2015 (za točnu adresu kontaktirati Aleksu, a mogu vam je i ja dati):

Nakon predivne subote provedene u društvu iznimnih pojedinaca danas sam se susreo sa još jednom grupom iznimnih pojedinaca, a to su XXXX, XXXX, XXXX, XXXX i XXXX koji će nam se pridružiti u nedelju na cijelodnevnom druženju od 07:00 ujutro do kasnih noćnih sati. Za Vas smo pripremili jutarnjo-dnevno kupanje i roštilj na jednoj od pulskih plaža te navečer pozivam sve zaiteresirane na jedno od mnogih predavanja o pravogovoru - pravnom svijetu i svijetu odgovornosti koje će nam prezentirati XXXX oko 19:00 na lokaciji XXXXXXXXXXXX Pula. Hrana, piće i još jedno preljepo iskustvo Vas čeka.
Nek ste u balansu i ljubavi. Vidimo se

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 10 months ago #3054

Prekjučer, u nedjelju 26.7.2015, kao što je nedavno bilo najavljeno, održalo se dakle u takozvanoj Puli kod Alekse iz obitelji Pavletić drugo po redu druženje zainteresiranih ljudi za pokretanje nekakvog oblika eko zajednice izvan okvira postojećeg društveno-političko-ekonomskog sustava.
Da ne zaboravim, ta je zajednica dobila svoje ime i prostor u sklopu ovog foruma, pa evo linka: "Eko zajednica Gaia". Što se tiče eventualne zbunjoze oko toga što sad, 'Agroturizam Farma Vivian' i 'Eko zajednica Gaia', 'Agroturizam Farma Vivian' ili 'Eko zajednica Gaia', i slično, jedino što u ovom trenutku mogu reći to je da će navedena nedoumica narednih mjeseci sigurno postati mnogo bistrija, već ovisno o okolnostima koje će se razviti nakon što Aleksa i ja, te još poneko, u pogledu ostvarivanja ključnih preduvjeta za izgradnju farme odnosno farmi zajednički poduzmemo sve ono što dogovaramo ovih dana. Drugim riječima, budući se radi o veoma važnim potezima i namjerama, kako ćemo se prilagođavati budućim novonastalim situacijama to je momentalno nemoguće reći - jedno je sigurno, brige baš i nema obzirom da nam znanja, stručnosti i kreativnosti ne fali.

Vraćajući se nedjeljnom druženju, ružno je vrijeme nažalost zeznulo plan da okupljanje počne već rano ujutro na moru u kupaćim kostimima, pa je sve prebačeno za popodne u njegov kućni vrt. Koristim ovu priliku da se jako zahvalim Aleksi i njegovoj djevojci što su nas već po drugi put sve divno primili i ugostili. Na fotki kojom sam zabilježio događaj, vidljivo je da nas je sve skupa tamo bilo duplo više nego prošli put:

Stopostotni porast broja zainteresiranih za mogućnost življenja izvan Matrixa baš i nije sitnica
I opet se na stolu našle razne vrste prirodnih napitaka i hrane, a bogami ni piva nije falilo. Salata od miješanog mesa bila je izvrsna tako da sam smazao 3 tanjura. I biškoti su bili odlični. O raznoraznom povrću koje se zavrtilo na roštilju - da i ne pričam

Razvili se tako između nas razgovori o raznim alternativnim temama i doživljenim iskustvima, a nakon što je predvečer sva tehnička oprema kablovima povezana u jednu cjelinu, čovjek Jadro je počeo s njegovim seminarom - što je ekipa jedva dočekala. Ukratko, čovjek Jadro je na veoma jednostavan i lako shvatljiv način prisutnima stavio do znanja kako je život ljudi u sustavu ništa drugo nego jedna obična igra riječi s jako ozbiljnim posljedicama. Osobno sam ostao ugodno iznenađen koliko je čovjek Jadro duboko uplovio u masu svih tih riječi kojima se svakodnevno non-stop koristimo potpuno nesvjesni njihovog pravog originalnog značenja. U igri riječima, riječ je dakle Bog. Tko igra pravim riječima svaku igru pobjeđuje, tko ne nalazi prave riječi taj je pushiona.

Hvala ti čovječe Jadro, hvala svima i do narednog druženja - srdačni pozdravi

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 5 years, 10 months ago #3056

Ovom Obavješću kojom ljude na takozvanim dužnostima 'Gradonačelnika Grada Pule', 'Načelnika Policijske Uprave Istarske', 'Pročelnika Područnog Ureda Za Katastar Pula' i 'Voditelja Zemljišnoknjižnog Odjela Pula Općinskog Suda U Puli' korektno informiram o nekim novim detaljima vezanim za moj život i poslovanje, istovremeno ih još jedanput dodatno podsjećajući na određene važne činjenice s kojima sam takozvane najviše domaće i međunarodne političko-pravne te monetarno-financijske institucionalne autoritete već uredno upoznao u prethodnim navratima - učinjen je s moje strane bitan korak prema finalnoj realizaciji projekta Agroturizam Farma Vivian, čija je svrha omogućiti čovjeku pojedincu što veći nivo samodostatnosti i neovisnosti, između ostalog i prije svega u prehrambenom i ekonomskom smislu. Pripreme za poduzimanje skorog narednog koraka upravo su u tijeku...

Obavijest Slobodnog Suverenog Čovjeka Pulskom Gradonačelniku, Policiji, Zemljišnoknjižnom Odjelu I Katastarskom Uredu
Last Edit: 5 years, 10 months ago by administrator.
Time to create page: 0.28 seconds