Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 6 years, 2 months ago #3027

Hvala 'moreplovac' za tvoj post "Malware is not only about viruses". Budući da se sve ono što je u njemu rečeno možda još više odnosi na "realni" život nego na kompjuterski svijet, tekst je brate došao ko naručen popratiti moju zamisao kako nad 'Agroturizam Farma Vivian' primjeniti privatno suvlasništvo. Heh, nekako ne mogu zamisliti da na 'Agroturizam Farmi Vivian' ne bude lopte, jel viđe bolan kakav skandal jučer-prekjučer strefi FIFA-u? Hapse se visoki dužnosnici te naj svjetske nogometne organizacije zbog iznuda, ucjenjivanja, prevara, pranje novca...

Hvala 'akademik' za tvoj post, naravno da je "pasivna kuća (eng. passive house, njem. passivhaus)" ili nešto slično tome kao konstrukcijski proces nezaobilazna stavka!

Primih od forumaša 'Harp' s http://www.perforum.info korisne savjete za 'Agroturizam Farma Vivian', pa nešto od toga evo lijepim ovdje:

Guglaj: PDF: PRIRUČNIK UZ TEČAJ PERMAKULTURNI DIZAJN

4 km 'neprobojne' ograde nije mala stvar, niti za postaviti, niti za održavati, ako si na to mislio. Opet, nije mi jasno kako si to zamislio ograditi cijelo imanje... jer, obično se od životinja ograđuju samo vrtovi u neposrednoj blizini kuća, tamo gdje se najviše radi, i opet životinje pronađu neki put... Koliko sam čuo, domaće životinje su naučene da se pred noć "vraćaju kući", ili se posebno brine o njima dok su na ispaši.
Ono što bi ti možda bilo prihvatljivo je nekakva vrsta živice (živa ograda), npr vrlo čvrstu živicu se može dobiti od graba, ali treba puno rada uplitanja grana; glog se isto koristi, pa onda vrba (lagano se ukorijenjuje, brzo raste, isto se treba uplitati ako se cilja na čvrstoću; neke vrste bambusa rade gustu živicu i brzo rastu; razna naknadna armiranja, kao bršljan ili kupina... ili živica od lijeske polegnuta i gusta...

Čovjek me pravo ubo točno tamo gdje je trebalo Ako bude trebalo nekakvih omanjih ograda unutar ovog što Ameri nazivaju "Dude Ranch" (nisam to ni znao), to i nije neki idejni problem, no ako bude trebalo ograditi cijelo imanje - onda mi je ova Harpova živa ograda upravo fantastično legla
Dakle, ako eventualno bude potrebe za 4 km žive ograde, mislim da je izbor veoma širok, i da je moguće prvenstveno misliti na estetiku jer ako bi tih eventualnih 4 km žive ograde trebalo biti neprobojno, onda se recimo metar/metar i po visoka žica lako sakrije predloženim prirodnim zelenilom.
Jedna nedoumica manje, šibamo dalje... Thanks Harp
Last Edit: 6 years, 2 months ago by administrator.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 6 years, 2 months ago #3028

Sto se tice mapa, na internetu nisam upoznata da postoji univerzalni sajt koji daje informacije o vlasnistvu. To poseduje drzavni katastar i da bi se dobile na uvid informacije treba napisati zahtev i platiti. Drugi nacin bi bio da se ode direktno u 3D i nadje imanje, a kod lokalnog stanovnista raspita cije je...
Posto sam opstu skicu vec dala, radije bih pojasnila sta je to sto je nacrtano...

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 6 years, 2 months ago #3029

• tonchi
  • Fresh Boarder
Znači ovako za ogradu je najbolje da bude od živih biljaka, može biti kao neka živica od kupina ili malina a imaš i ploda. Zadnje što san vidio i stvarno je super-drvo tipa Paulovnija koja raste do 9 metara na godinu,možeš je sjeći do 3 puta a koristi se za sve i svašta... check it www.paulovnija.eu/paulovnija1.html

Što se tiče mapa i vlasništva... Prva je geoportal za čestice i veličine,druga je arkod isto se tiče čestica i topografije služi za nadzor kultura u poljoprivredi,kao za provjeru poticaja.
Vlasništvo možete provjeriti na e-izvadak po broju čestica ili uloška. Međutim za konkretne podatke koje se tiču svih zemljišta a koja su u vlasništvu Hrvatske neznam,al se sigurno mogu dobit informacije od nadležnih službi kao što je katastar.Vidjeh tamo da imaju površine čestica što je vezano uz ostale površine u istom posjedovnom listu što bi trebalo značiti da može se ma određenoj lokaciji vidjeti što je čije tj. gdje se skriva narodna površina...

Nastavak sljedi... Posebno me zanima tema o ustroju (jer bez toga neznamo di je glava a di rep) u toj savršenoj zajednici

Eto kasno je pa lepo pozdravljam seh, nemojte ča zamerit.

Ljubavi, radosti i veselja svima. Hvala.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 6 years, 2 months ago #3030

Heyla tonchi,
ma da, ako za 4 kilometra ograde uopće bude bilo potrebe - pitanje ograde je rješeno.
Ti i ja smo relativno blizu, i vrlo skoro ćemo se sastati licem u lice. Pa onda, što se tiče lokacije, kad jednom stignemo do suženog izbora, nas bi dva (+ i ostali su dobrodošli) trebali ta područja zajedno uživo pogledati i proučiti. Ako izbora bude bilo više - vodeći računa da je voda primarni faktor - ja nekako naginjem što bliže moru. U svakom slučaju, mislim da ne bi bilo loše uzeti uzorke zemlje i napraviti nekakve analize, tako da se unaprijed zna kvaliteta tla. Hebiga, dosta je zabosti i štap pa provjeriti koliko je zemlja duboka, da ne ispadne poslije sve stijene i kamenje već na 10cm ispod. Recimo da je kvaliteta tla jako loša, nemam pojma ali SOVRO bi eventualno mogao platiti dostavu 2-3 voza slavonske zemlje - kažu baciš kamen, i on sam rodi...

Što se, tonchi, pak tog nekakvog "ustroja" zajednice tiče, ja sam iznio baznu zamisao ovdje - klikni. Kao što možeš pročitati, nikakvog "ustroja" ni nema. Sve se bazira na privatnom suvlasništvu jer je privatno vlasništvo nezaobilazna stavka i esencijalni preduvjet kako bi agroturizam farma zauvijek - ponavljam zauvijek - ostala potpuno neovisna o raznoraznim rasploženjima bilo kog građanstva. Ovo "bilo kog" podcrtavam jer Meštar Boris Dvornik nikad iz butige nije izlazio, a promijenio tri države. Na agroturizam farmi postoji dakle taj nekakav tranzicijski period nakon kojeg svako slobodno za sebe odlučuje hoće li ili neće postati privatni suvlasnik. Ako hoće - sve ok, ako neće - i opet sve ok, kao da se ništa nije ni desilo... Moja bazna zamisao nije tvrda i konačna, svaki je prijedlog dobrodošao pa budemo stvari prodiskutirali...

Kristina, da hvala, bilo bi dobro da tvoju sliku malo objasniš (klikni na sliku za veću sliku):

Nadalje, Kristina, mislim da bi bilo jako dobro da ja tebi dam i nekakav predujam... upravo sam na tome počeo raditi, i to će mi uzeti 2-3 dana, pa budemo vidjeli hoće li ti se prijedlog svidjeti ili neće.
S obzirom na ono što će uskoro da bude, 'Agroturizam Farma Vivian' je radikalna, drastična promjena u odnosu na oficijalno tumačenje svrhe čovjekovog postojanja na planeti Zemlji. Kad bi se radilo samo o tumačenju, nikakvih prepreka pred nama ne bi bilo. Međutim, u pitanju nije samo tumačenje već i prisila na njegovo prihvaćanje. Kako iza te prisile stoji poprilično moćna armija i vojnika i birokrata , realizacija 'Agroturizam Farme Vivian' izvodi se u velikom stilu. Bez velikog stila ništa od ničega, sasvim je uzalud i totalno beskorisno uopće i započinjati.
Dakle, SOVRO je nepobitno punovaljan. Bez obzira na SOVRO-ovu nepobitnu punovaljanost, ja sam se ipak potrudio biti malo "lukav", i tom "lukavštinom" unaprijed preskočiti eventualne kasnije poteškoće. O čemu se radi?
SOVRO funkcionira na više načina:

- mogući način je direktna naplata SOVRA kod državnog rizničara/ekvivalentnog entiteta;

- mogući način je i sljedeći primjer, s jedne strane skroz na skroz različit jer je SOVRO punovaljan a primjer se odnosi na falsifikat, no s druge strane princip je u biti potpuno isti.
Sve ono što se događa s nama i oko nas, veoma je lako shvatiti kroz pričicu o krivotvorenih 100 eura koji su unatoč njihovoj nevaljanosti ipak poslužili za isplatu dugovanja. U malome gradiću, jutro kao i svako drugo jutro prije njega. Sunce prži, dosada ubija, ulice puste i napuštene. Vremena su očajna i depresivna, svi su građani opterećeni dugovima do guše i žive na kredit. Tog se dana jedan trgovački putnik zaustavio u hotelu i predao recepcioneru sto eura da ih ovaj pohrani u sef, rekavši mu da će tih 100 eura doći podići za dvadeset i četiri sata. Čim se trgovački putnik popeo na sprat i ušao u svoju sobu te zatvorio vrata, vlasnik hotela je uzeo iz sefa novčanicu od 100 eura i potrčao platiti mesaru svoj dug u istom iznosu. Mesar je sa 100 eura požurio niz ulicu podmiriti svoj dug prema seljaku koji uzgaja krave. Seljak je zatim sa tih istih 100 eura platio račun dobavljaču goriva. Mladić s benzinske pumpe se odmah uputio platiti svoja dugovanja lokalnoj prostitutki, koja se također, suočena s teškom ekonomskom krizom, snalazila kako je najbolje umjela i znala - od jednih je za život posuđivala, drugima je svoje usluge na kredit davala. Prostitutka je tako brzom brzinom odjurila u hotel i isplatila vlasniku hotela račun za sobu. Vlasnik hotela je pak smjesta vratio novčanicu od 100 eura natrag u sef, nadajući se da trgovački putnik neće ništa primjetiti. U zaključku, u ovom malom gradiću, od tog dana svi sretni i zadovoljni. Bez da je itko išta proizveo ili zaradio, dugovi netragom nestadoše i stanovništvo sad s optimizmom gleda na budućnost.
Ili recimo Mujo bio novinar, pa napisao u novinama kako je jedina razlika između središnje banke i lopova ta što središnja banka nikad i nikako ne može do kraja potrošiti ono što krade. Došla ga policija hapsiti, na što ih Mujo upita jel to zato što u novinama nije objavio istinu. Policajci mu odgovoriše kako razlog hapšenja nije taj što je širio laži, već taj što je širenjem istine odao državnu tajnu. Vidio to Haso, Mujin prijatelj, inače trgovački putnik. Haso se nakon nekoliko dana tijekom poslovanja zadesi u malom dosadnom gradiću, i cijela se priča sad tu ponavlja osim što je Haso umjesto krivotvorene novčanice recepcioneru dao lažni ček. U malome gradiću sreća i blagostanje nastupili, i zauvijek će trajati ukoliko Hasi lupi u glavu da tu ostane živjeti, i ukoliko pri tome nikome ne padne na pamet s Hasinim čekom eventualno otrčati u banku i naplatiti ga.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 6 years, 2 months ago #3031

Lijepim prvu sliku. Nije bog zna što, al nešto i donekle ipak jeste. Čisto da o onome o čemu pričamo imamo malkice jasniju predodžbu.
"Centimetar" više, "centimetar" manje, Agroturizam Farma Vivian treba da se nađe ispod žute linije, dakle na geografskom području negdje između dole takozvanog Medulina i gore takozvanog Pazina.

Nije na odmet da podsjetim da je Agroturizam Farma Vivian već ohoho mogla biti izgrađena, da je druga strana drugačije reagirala. Ali nije. Ni ona, a ni treća strana.
Evo kako je izgledao taj moj iskreni, pošteni i nadasve miroljubivi pristup... Najveći dio dokumenta naslovljenog "OBAVIJEST O ČINJENIČNOM STANJU - BANKROT REPUBLIKE HRVATSKE" čini podugački prilog naslovljen "Prijevod Obavijesti (05 Listopad 2013) Dostavljene Predsjedniku Vlade Republike Hrvatske (11 Listopad 2013)", a koji u originalu nosi naslov "OBAVIJEST: REAPROPRIACIJA SUVERENITETA - POVRAT OTETE IMOVINE - ODŠTETA". Sadržaj pomenutog priloga podijeljen je po podnaslovima, od kojih je jedan "Alternativna Kondicionirana Nagodbena Ponuda":

Gospodine PREDSJEDNIČE VLADE REPUBLIKE HRVATSKE, svu imovinu koju mi je vaša strana dužna vratiti i svu prouzročenu štetu koju mi je vaša strana dužna nadoknaditi u datom vam razumnom vremenskom roku 90 dana od današnjeg datuma - o čemu ste prethodno ovom Obaviješću već korektno informirani, ja Aljoša iz obitelji Đurić nudim obuhvatiti kondicioniranom alternativnom nagodbom.

Kondicionirana nagodba definirana je kao ugovor što za dvije strane, ponuditelja i akceptanta postaje obvezujući tek nakon što su ispunjeni svi ukomponirani uvjeti. Iz instinktivnih humanih razloga, spreman sam najveći dio dugovanja vaše strane prema meni oprostiti na način da se odreknem pripadajućeg mi dijela EX-YU imovine i odštete u zamjenu za krajnji minimum - "sve u jednom" sadržan u okviru AgroTurizam Farme Vivian kao mom definitivnom zadovoljenju.

Alternativna ponuda što vam je u svojstvu žrtve nelegitimnih teških kriminalnih djela kojima je vaša strana autor zlouporabom položaja i prekoračenjem ovlasti - predlažem kao eventualni način kako se jednom za svagda pošteno iskupiti uz veoma povoljne uvjete u paragonu s dimenzijama sveukupno nanešene mi tjelesne i duhovne te imovinske štete, kondicionirana je sljedećim nediskutabilnim stavkama:

a)
19.000.000 švicarskih franaka;

b)
19.000 Troy unci čistog zlata;

c)
novi, po mom osobnom izboru, automobil, kamper, terenac, kamion, kombajn, traktor;

d)
po mom osobnom izboru nova čarter jedrilica;

e)
telefonska i mobilna veza te pristup brzom Internetu;

f)
Pod jurisdikcijom isključivo Univerzalnog Prirodnog Zakona, djelomice pošumljen i pogodan za ispašu, AgroTurizam Farma Vivian komad je obradivog zemljišta kojim se s eksluzivnim pravom miroljubivo koristim, veličine najmanje 1 kvadratni kilometar, najviše 35 kilometara udaljen od takozvane Pule. Sve strukture i stvari na AgroTurizam Farmi Vivian, u mom su ekskluzivnom privatnom vlasništvu. Iako zlu ne trebalo opcionalno spojena na konvencionalne mreže, primjenom prikladne kvalitetne tehnologije poput solarnih uređaja i bunara, farma je samodostatna u energetskom i vodoopskrbnom smislu. Kompletno i kvalitetno namješteni, na njoj su restoran kapaciteta 150 gostiju, višenamjenska dvorana s pozornicom, obiteljska kuća (podrum, prizemlje, dva kata, tavan), 20 turističkih apartmana plus 20 šatora u kamping prostoru. U sklopu farme su i garaža, dobro opremljena radionica za popravke, skladište, ostali neophodni prateći i objekti za smještaj domaćih životinja poput konja, krava, svinja, kokoši... U okviru farme funkcionira kvalitetan odvodni i sustav za napajanje životinja te automatsko navodnjavanje. Odgovarajuća nenavedena a esencijalna kvalitetna poljoprivredna i druga mehanizacija, priključci, razna oprema i alat, startna količina GMO-free sjemena te stoke i peradi - uključeni.

Ovom ste Obaviješću gospodine PREDSJEDNIČE VLADE REPUBLIKE HRVATSKE korektno informirani da vremenski rok vašoj strani za eventualno prihvaćanje ove razumne fer ponude ističe nakon 45 dana od današnjeg dana. Naglašavam da eventualno "da" vaše strana podrazumijeva časno obećanje krajnjeg roka isporuke za stavke 'a' i 'b' 90 dana od današnjeg dana, za stavke 'c', 'd', 'e', 'f' 18 mjeseci također od danas, te časno obećanje nadoknade u iznosu od 100 Troy unci čistog zlata za svaki dan kašnjenja.
Last Edit: 6 years, 2 months ago by administrator.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 6 years, 2 months ago #3032

Pozdravlja me frend koji inače živi na nekoj vrsti vlastite farme od cirka 20.000 m2, tik do jednog sela. Kaže da su drvene ograde milina za oči no on je prinuđen eksperimentirati s različitim vrstama ograda jer mu divljač radi ogromne štete. Isto tako kaže da je postavio nekakvog električnog pastira i da funkcionira vrlo dobro.

Danas sam uspio stupiti u kontakt s Aleksom od obitelji Pavletić iz Pule, pa se nadam da ću sljedećih dana više saznati o njegovoj "zemljanoj" ideji. U svakom slučaju, rekao mi je da bi to trebala biti samoodrživa i neovisna zajednica koja funkcionira bez novca...
Time to create page: 0.32 seconds