Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Benvenuto, Ospite
Nome Utente Password: Ricordami

Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji
(1 Online) (1) Ospite

ARGOMENTO: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 4 Anni, 11 Mesi fa #3083

• aleksa
  • Fresh Boarder
Š
Ultima modifica: 4 Anni, 10 Mesi fa Da aleksa. Motivo: zzzzz

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 4 Anni, 11 Mesi fa #3084

• aleksa
  • Fresh Boarder
Š
Ultima modifica: 4 Anni, 10 Mesi fa Da aleksa. Motivo: zzzz

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 4 Anni, 11 Mesi fa #3085

Ciao Aleksa,
primljeno na znanje, dolazim na sastanak - naravno s adekvatnom argumentacijom:

Alternativom se bavim već poduže vrijeme, i to što radim trudim se obavljati na jedan profesionalni način; što prije svega uključuje pismeno dokumentiranje svog poduzetog truda.
Ovaj projekat, kakav god on na kraju ispao, nije jeftini pičkin dim već popriličan financijski zalogaj kojeg nekako treba platiti. U aktualnoj situaciji, masa ljudi će se međusobno pobiti ako među njih baciš samo soma kuna; pa sad ti zamisli koliko bi neozbiljno i naivno bilo ne voditi od samog početka kompletnu pismenu dokumentaciju o projektu tako velikog kalibra kao što je ovaj. Dakle, ja osobno potrošio sam do sada na platnu sposobnost za cjelokupno financiranje ovog projekta sljedeći iznos:

809.027,36 + 12.588,56 + 2364,39 + 457,45 + 599,45 kuna + 600 (još neobjavljenih) eura = 829.431,23 kuna

Kažeš Aleksa, tematika sastanka je odilaženje u najbitnijim funkcijama ove zajednice a to je posebno sektor "biznisa-zarade".
U tome ima nešto što nikako ne drži vodu:

- 1)
Aljoša: "...pošto ima dobrih naznaka da bi stvari s farmom uskoro mogle krenuti ubrzanim tokom, jučer u utorak 18.8.2015 sastao sam se s Aleksom da se definitivno dogovorimo oko nekih ključnih detalja...uglavnom, u odnosu na realizaciju cijelog farma projekta želim unaprijed eliminirati svaki potencijalni rizik i izbjeći nepotrebne komplikacije i konflikte. Važno je to da se Aleksa sa svim mojim prijedlozima skroz na skroz složio. To s te nazovimo je poslovne strane...

Aleksa: "...slažem se sa svime navedenim..."

- 2)
Iz gornjeg su jasno vidljive dvije fundamentalne stvari: Kao prvo da je (između ostalog) sektor "biznis-zarada" dogovoren, i kao drugo da nema šanse da bih se ja u čitavu stvar uopće i upustio da sektor "biznis-zarada" prethodno nije čvrsto dogovoren. Prema tome, nema nikakve dileme tko sada odstupa od dogovorenog. Nadalje, poput tebe - i svi su se ostali zainteresirani njihovom slobodnom voljom upisali na forum. Pregledom teme čiji je sam naslov "dogovori", lako je ustanoviti da do ovog groma iz vedrog neba nitko od tih zainteresiranih ne samo što nije dao nikakvu naznaku neslaganja s kojom smo sad suočeni, nego uopće nije ni sudjelovao u dogovorima. Da je ikakvih neslaganja bilo, i da ja o njima možebitno nisam izvjestio u ovoj temi - svako se slobodno mogao oglasiti i objaviti kako moje izvještavanje eventualno ne odgovara istini.

Zatim da se osvrnem na kontradikciju između suverene zajednice na koju pucaš i suverenih ljudi o kojima pričaš. Ja prošli mjesec malo komentirao na "Zvonu Istine", pa nakon toga sajt promijenio ime iz "The One People Croatia (kolektivizam)" u "Sloboda je stvar izbora (individualizam)". Pa evo izvadka iz najnovijeg članka:

"Kolektivistički pristup problemu je kao kuća koja se gradi od krova. Mnogo je kompliciranija, teža, ali se brže vide konture kuće. Problem nastaje kad se kuća prizemlji u krutu stvarnost temelji budu jako loši, a tada je već kasno za popravljanje temelja. Temelj svega je čovjek, svake jebene kuće ili sustava. Ako je on nakriv, slab, porozan, na trustnom tlu takva će biti i kuća. Kolektivistički pristup koji kaže da je sretno društvo temelj sretnog pojedica je sranje".

Od svih zainteresiranih za projekt, u ovom sam trenutku jedino ja službeno suveren. Biti suveren nije tamo neka zajebancija već jako krupan korak za koji u današnje vrijeme treba imati povelika muda jer moguće (ili bolje reći vjerojatne) posljedice i nisu tako bezazlene. Zašto sam uopće postao suveren? Prosto i jednostavno, zbog robovlasničkog odnosa zajednice prema meni. Suverena zajednica je fikcija ili ti koncept kojim kolektivizam sebi pokorava individualnu slobodu i guši kreativno stvaralaštvo. I dok zajednica sama po sebi znači zatvaranje u okvire, nasuprot tome pojedinci koji dragovoljno skupa surađuju je oslobađanje od okvira. Da dodam i u vezi s odgovornošću koju spominješ: Suvereni pojedinac jeste prihvaćanje odgovornosti, zajednica (imaginacija) je za razliku od toga bježanje od odgovornosti. U zaključku, prelaskom iz jedne zajednice u drugu (za što se prvo treba odreći članstva u Republici Hrvatskoj), od odmicanja u potpunu suverenost koju spominješ nema ni "s" a kamoli nešto više.

Kažeš "zainteresirani su potpuno spremni napustiti u zaboravu sve što je kompletnog bezumlja". Ne potiče li planirana upotreba najmodernije tehnologije na farmi iz kompletne apsurdnosti biznis-poduzeća i plaćenih radnika? Pa naravno da da! Ne vjerujem da će žene na farmi za menstruaciju koristiti lišće umjesto uložaka, al ne potiču li ulošci također iz kompletne apsurdnosti biznis-poduzeća i plaćenih radnika? Je li recimo televizija bezumlje? Pa naravno da nije, televizija je koristan aparat, bezuman je način na koji se ona koristi. Stvari na identičan način stoje i s najvećim dijelom ostalog "bezumlja".
Ono što želim reći u odnosu na bezumlje je da životni vijek njih 50 muškaraca, žena i djece (12 obitelji) nije tako kratak, da je svako od njih jedan original sa svojim potrebama i unikatnim željama, i da je suludo očekivati kako između svih njih neće biti nebrojenih blažih i žešćih čarki tipa "šta ti meni imaš soliti pamet". Upravo zbog toga ja inzistiram na svačijoj individualnoj slobodi koja svakodnevno nastupa nakon suradnje sviju na održavanju farme. Sorry, zajeb, postoji mogućnost da navedenih čarki i ne bude - jedino što treba je da fikcija zvana zajednica u ime kolektivnog dobra zabrani raznolikost i u svakome uguši njegovu jedinstvenost, pa onda nema zime osim što se radi o zatvoru a ne o slobodi.

Idemo dalje, agroturizam farma na način na koji sam je ja osmislio (uravnoteženo s prirodom) nije apsurdno biznis poduzeće već razmjena proizvoda i usluga. Odbijati razmjenu proizvoda i usluga može biti nečiji osobni izbor, al ako taj tvrdi da je to zbog toga što je razmjena proizvoda i usluga protivna zdravom razumu - onda ne milijun nego trilijun posto griješi. Da niti ne spominjem kontradikciju da zajednica nije da odbija razmjenu proizvoda i usluga nego se ona, kao što navodiš, upravo na tome temelji!
Prethodno rekoh da je život poprilično dug; Čak i pod pretpostavkom da su se iako slobodni sveg "bezumlja" odrekli, a nisu jer ti Aleksa nisi njih 50 muškaraca i žena te djece već samo jedan od njih, ovu grupu će veoma teško svo to vrijeme zadovoljavati život od zraka. Naime da bi nešto mogao razmjenjivati, osnovni je uvjet prvo da to nešto uopće imaš. Drugo, ništa manje važnije od prvog, je koliko tog nečega imaš? Dakle što i koliko imaš? Imaš malu poljoprivredu, i to ne 100% namijenjenu razmjeni. Uz što nije naodmet dodati kako sami poljoprivrednici poljoprivredu zovu velikom kockom - nekad dobiješ, nekad ostaneš bez gaća (tuča, suša, smrzavica, požar, bolest...).
Osim što mi "pećinski život" pod strogim nadzorom kolektiva nikako ne odgovara, u Obavijesti o zemlji stoji kako odgovorno korištenje se zemljom istovremeno podrazumijeva i prihvaćanje svih popratnih rizika. Život od zraka je rizik kojeg ni u snu ne bih prihvatio, pa da napomenem ovdje da se to čega i koliko imaš u svrhu razmjene ne odnosi samo na tebe nego i na suprotnu stranu! Naime prije svega od svih ovih "SUVERENIH" protustrana koje samo nas čekaju - "za sada" ni traga ni glasa, a o tome čime su i koliko općenito ovakve protustrane u razmjenama teške, bolje da ni ne pričam. Ovakav pogled na situaciju iz šireg aspekta, inače se naziva proračunavanje rizika unaprijed.
Nasuprot tom bespotrebnom i nepromišljenom te povrh svega neisplativom izlaganju riziku, agroturizam farma na savršeno razuman, zdrav i čist te korektan i pošten način osigurava 50-ici muškaraca i žena te djece pristojan i siguran cijeloživotni vijek, i to u prirodnom ambijentu koji ne sputava već ohrabruje slobodu njihovih kreativnih individualnosti.

Na kraju, ovaj tekst - iako možda malo oštrije naravi - treba shvatiti kao kritičko razmišljanje na realnoj bazi, a ne kao sukob. Kao što vidiš Aleksa, čak i čvrsti dogovori između nas dvojice - koji smo si bliski - su nepouzdani; zamisli gdje bi tek stigao poklanjajući iz prve ruke puno povjerenje potpunim neznancima i/ili utvarama.
Ultima modifica: 4 Anni, 11 Mesi fa Da administrator.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 4 Anni, 11 Mesi fa #3086

Pozdrav Aljoša,
moja trenutačna lokacija je XXXXXXX, a razlog, trbuhom za kruhom.
Obzirom da ne mogu sudjelovati na sastancima, uskraćena mi je mogućnost da sudjelujem u raspravama i da direktno pitam što me zanima i sudjelujem u raspravama koje se i mene tiču. Evo probao sam ulogirao se sve štima. Zahvaljujem što ste me primili u ovu zajednicu i drago mi je što imam istomišljenike. E sad mene nekaj zanima. Kao prvo kad sam se obratio XXXXXXX, rekao sam da neću sa lijenčinama/djabalebarošima u kombinaciju na što je XXXXXXX zagarantirao da će svi raditi ''punom parom'' na ovom projektu. Ja se smatram vrijednim likom, a i imam podosta radnog iskustva i vještina u smislu baratanja alatima i stoji dosta završenih projekata iza mene što sam i voljan prikazati (XXXXXXX).... No neću se sada više hvaliti, nadam se da će doci do pokretanja realizacije i da ću to moći pokazati djelima jer svatko sebe može nahvaliti, sve su to samo slova.
Pošto to ne mogu tako, pitat ću te direktno, jer kolko sam shvatio, ti si glavni tu a pored tebe je Aleksa.

1)
Sviđaju mi se ideje oko koncepta ove farme i svega uopće oko toga, ali i dalje mi nije jasan način financiranja, znači treba kupit čavle cigle aute... to ti misliš financirat ili na koji drugi način, ako ti sve financiraš onda si i jedini vlasnik svega i direktor farme/kreacije?
Kakav je naš udio u tome i dali smo mi sluge na farmi direktora ili smo svi ravnopravni? Da li radimo za neku plaću ili za hranu?
Tko kupuje uloške za žene, toči moj auto itd...

2)
Proglašavanjem zemlje našom i uzimanje u korištenje sviđa mi se kao ideja, ali mislim da kad krenemo ulagat trud i lovu u to, želimo da je sve ''čisto'' prema državi jer na kraju krajeva iako je ne priznajemo jer je ilegalna, ljudi u tom sustavu imaju moć i bagere koji nam to sve mogu lijepo porušit a nas potrpat u buksu. Ja bih volio da se to riješi na neki drugi način, eventualnom kupnjom poljoprivrednog zemljišta i dokazom o vlasništvu pa da te nitko bar nemože otjerat.

3)
Spreman sam dat maksimalno od sebe vremena i truda (para još zasad nemam za uložiti) i vratiti se iz inozemstva sudjelovati, ali molio bih te da mi razjasniš to prije nego nastavimo da vidim da li se slažem s tim kao jedinka, jer ja imam ideju, i to je razlog zašto živim u XXXXXXX, da zaradim dovoljno para da kupim zemljište i napravim kuću u istri i preselim se tamo i započnem obitelj, tak da je vrlo slično s mojim planom.

Znači molio bih te da mi objasniš način funkcioniranja društva unutar zajednice, i na koji način razmjenjujemo proizvode i slično...dal imamo neku vrstu prihoda? Dali imamo plaću, dal imamo para, kak kupim dijelove za auto, komp, žarulju.. mislim volim ja to sve ljubav, sreća i to al ak se ovakve temeljne stvari jako dobro ne definiraju, bit će gadnih problema poslje kad svako krene vuć u svoju stranu.

==================

Pozdrav i tebi, i hvala ti na danas poslanom emailu kojeg ovdje objavljujem u anonimnom obliku.
Ova je tema tu otvorena imajući unaprijed u vidu mogućnost da neko ili puno njih želi sudjelovati odnekud izdaleka. Znači, ova je tema glavna radna soba za sastančenje, stoga te molim da nipošto ne smatraš da ti je uskraćena mogućnost sudjelovanja u dogovorima. Osim toga, postoji i Skype i slične stvari...

S obzirom na prethodnih par današnjih postova o razilaženju u dogovorenom, ovo što ti sada pričam više uzimaj kao moje mišljenje nego kao nešto sigurno.

1)
Financiranje: čavli i slično možda i nisu problem, no ovo drugo je pitanje vjerojatno više milijuna eura, a ako je i manje od toga - jedini način financiranja je SOVRO - Suvereni Platni Instrument.
Da, ako ja financiram sve onda sam ja jedini vlasnik svega, no ne stalno i ne zauvijek već samo privremeno. Trenutno sam jedini službeno suveren čovjek izvan Sustava, što je osnovni preduvjet da se ovaj povijesno jedinstveni "projekt" uopće započne. Uz to, oteta mi društvena imovina SFRJ i ratni zločin počinjen nadamnom, sve skupa garantiraju 100% da se projekt može i završiti do kraja. Ova 100% garancija je međutim tek papirnate naravi, znaš i sam da sila Boga ne moli. Da se vratim na vlasništvo - tko se god od stalnih "stanovnika" agroturizam farme odrekne svog članstva u Sustavu, taj postaje ravnopravnim suvlasnikom. Svi ostali ostaju korisnicima. Korisnicima najvjerojatnije 100% ravnopravnim u odlučivanju o svemu što ne zadire u neka sržna pitanja (tu smo temu natuknuli, al je još nismo stigli precizirati).
Razmjenom proizvoda i usluga agroturizam farma ostvaruje rezerve (najvjerojatnije pretežno zlatne). Jedan dio tih rezervi ide u zajedničku kasu, a drugi se ravnomjerno svima razdjeljuje. Troškovi agroturizam farme pokrivaju se iz zajedničke kase, a kako će tko raspolagati s onim što dobije u novčanik - to je njegova privatna stvar. S agroturizam farmom, nitko ne bi trebao brinuti brigu o debljini svog novčanika. Jede se (besplatno) ono što rodi na agroturizam farmi.
Zbog izbjegavanja konflikata između Sustava i agroturizam farme izvan Sustava, sva djelovanja na agroturizam farmi (uključujući "stanovanje" korisnika) koja nisu djelovanja njenih suvlasnika, službeno se vode kao razmjena usluga i proizvoda između suvlasnika i dotičnih.

2)
U obavijesti o zemlji, zemlju nisam proglasio mojom, iz jednostavnog razloga što je bilo kakva navodna vlasnička titula na bilo koju zemlju - teška prevara. Dakle zemljom se legitimno koristim bez da sam njen vlasnik. Bit cijelog projekta je ta da nismo mi ti koji moramo biti čisti prema državi, već je država ta koja mora biti čista prema nama (u prijevodu, ne smije zabadati nos u suverene privatne stvari). Da je zemlja kupljena, time bi automatski bila priznata kompletna jurisdikcija države nad njom - čime bi cijela suverena priča odmah pala u vodu. Opet ponavljam, na papiru sa svime ovime 100% nema nikakve zime, no znaš i sam da sila Boga ne moli.

3)
Sve sam ti objasnio, i pozivam te da ovdje aktivno nadalje počneš sudjelovati.
Ups, možda sam ovo zaboravio: na koji način razmjenjujemo proizvode i slično? Ono što je farmino - farmino je, što ti u svoje slobodno vrijeme radiš s tvojom privatnom imovinom - to se nikoga ne tiče.
Čak i kad se u zajednici svi detalji jako dobro unaprijed definiraju, zajednici je zagarantiran ograničen rok trajanja jer jedinstvenim individualnostima kad tad dopizdi pokoravati se tuđim komandama. Taj je rok još i puno kraći muče li zajednicu problemi financijske naravi.

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 4 Anni, 11 Mesi fa #3087

• vedran
  • Fresh Boarder
Bok evribadi,

ja sam Vedran i ovo gore je moj mejl poslan Aljoši.
Aljoša, ovo kaj sam reko da sam ograničen da sudjelujem u sastancima, mislio sam uživo, i taj osječaj ne mogu zamjenit sva slova ovog svijeta, nadam se da me razumiješ
Bit ću aktivan, jako sam zainteresiran za suradnju i to što me stvari brinu, probajte shvatiti kao moju potrebu za shvaćanjem funkcioniranja stvari (ko malo dete) a ne da ''podkurim sranja''. Trudim se evo sve to shvatiti i nije mi lako i''sam tak'', naravno ja uvijek govorim problemi su da se riješavaju a mi radimo na tome da ne dodje do problema. Tu sam na dnevnoj bazi.

Lepi pozdrav celoj ekipi, nadam se da se uskoro vidimo !

Vedran

Re: Agroturizam Farma Vivian: Dogovori I Izvještaji O Realizaciji 4 Anni, 11 Mesi fa #3089

Jučer, u srijedu 11 studenog 2015, održali smo dakle taj važan sastanak povodom nekih nesuglasica.
Sve se super završilo, što Vedran kaže: "Mi smo tu da probleme rješavamo, a ne da ih stvaramo".
Sve u svemu, dogovoreno je da će Aleksa na jednom dijelu farme provoditi s grupom ljudi ozbiljno znanstveno istraživanje - "Kako bi bilo da je sve drugačije bilo - eko zajednica Gaia".

By the way, jutros - četvrtak 12 studenog 2015, između 8 i 9 sati - imao sam posjetu njih dvojice u uniformama takozvane "Policije Republike Hrvatske", vezanu za "OBAVIJEST IZ PREDOSTROŽNOSTI O POVRATKU ŽIVLJENJU NA GEOGRAFSKOM PODRUČJU TAKOZVANE PULE".
Ja sam se predstavio kao čovjek Aljoša iz obitelji Đurić, a na upit suprotnoj strani da se identificira "jesi li ti čovjek", dobio sam odgovor "da".
Uglavnom oni su došli direktno me u oči pitati šta je ta Obavijest, a ja sam im rekao - u slučaju eventualnih kasnijih nategnutih situacija, ona je "nepobitni pisani dokaz da ste o svemu bili unaprijed obaviješteni". Pri tome sam ih naravno podsjetio da njihov budući način odnošenja prema meni uvelike ovisi o tome imaju li dokaz o jurisdikciji nada mnom ili ne.
Još sam dodao da je svrha Obavijesti također i ta da ukoliko ubuduće u svemu oko mog specifičnog slučaja bude ikakvih možebitnih konflikata između bilo koga (4,5 milijuna takozvanih državljana Republike Hrvatske) i mene, neka oni sami izvole srediti probleme u "vlastitoj kući" kako se između nas ne bi narušavao mir, odnosno kako bi se izbjegle eventualne teže posljedice.
Podcrtavam, dva su mlada čovjeka u uniformama takozvane "Policije Republike Hrvatske" bili veoma kulturni i fini; drugim riječima njihova iznenadna posjeta odigrala se da bolje nije mogla.
Ultima modifica: 4 Anni, 11 Mesi fa Da administrator.
Tempo generazione pagina: 0.39 secondi