Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 7 months ago #1904

Svi su pozvani i ljubazno zamoljeni dati svoja mišljenja i prijedloge!

Internet kao glavni alat na kojem se bazirala namjera omasovljenja pokreta alternativne valute Crom, sad je potpuno jasno - u slučaju naše inovativne ideje nije rješenje nego problem - umjesto da nam ih otvara, Internet nam zatvara mogućnosti. ...Potpuno fulana svrha... baš kao i novac sam po sebi...
Stranice ovog web sajta su nažalost višom silom zamračene.
Dosadašnji uloženi trud je međutim daleko od toga da bi se mogao nazvati uzaludan.
Iako je statistika dnevnih posjeta neslavna, stvorena je baza i solidna arhiva važnih informacija.
Nekakav glas o sebi smo bez obzira na zid šutnje koji je ispred nas postavljen, koliko toliko ipak uspjeli proširiti.

Stigli smo do jedne točke s koje se više ne uspijevamo pomaknuti.
To znači da neke stvari, pristupe i poglede, ne zadirući u principe zbog kojih je projekt uopće pokrenut - treba promijeniti i prilagoditi okolnostima.
Kratko i jasno, u ovakvim uvjetima - nastaviti dalje na isti način je neproduktivno.
Dakle ključna riječ je omasovljenje.
Omasovljenje pod "1" putem Interneta, i omasovljenje pod "2" kroz direktan kontakt s ljudima.

1. Internet

a) Osnovnim stranicama dostupnim kroz glavni izbornik treba promijeniti sadržaj.
Sadržaj treba maksimalno sažeti tako da svakom posjetiocu na prvi pogled od samo nekoliko sekundi odmah bude jasno o čemu se radi.
U biti, sa stranica treba izbaciti dodirne točke s problemom i skroz na skroz se posvetiti rješenju kojeg nudimo - zašto je upotrebljavati alternativnu valutu crom korisno i na osobnom i na kolektivnom nivou.

Promijeniti glavni izbornik i kreirati nekoliko novih stranica.
Napraviti i ubaciti u izbornik prezentaciju.
Napraviti i ubaciti u izbornik često postavljanja pitanja.
Napraviti i ubaciti u izbornik jednu stranicu na kojoj opisati monetarni problem, odnosno zašto postojimo.

b) Stranice na neki način treba monetizirati u oficijalnim valutama i tako ih na poslovnom planu učiniti zanimljivima.
To bi se u praksi možda najbolje dalo izvesti sklapanjem nekakvog ugovora sa onim tko bi bio zainteresiran podići Pagerank naslovne stranice, sustava alternativne valute, foruma i vijesti na ocjenu 6; i ponuditi mu učestvovanje u zaradi iznajmljivanjem prostora na našim stranicama za reklame, linkove ili slično... Eventualno, i neke mogućnosti sponzorstva nisu za odbaciti...

Isto tako, mogla bi se napraviti jedna vrsta pretraživača samo alternativnih sajtova i tržnica, s direktorijem u kojeg je upis na naplatu...

c) Možda postaviti mogućnost donacija ovom projektu.

d) Kroz forum ili na neki drugi način, omogućiti jednostavno formiranje lokalnih grupa sa svim onim što to prati - mogućnost najave događaja,...

Sustav Alternativne valute

e) Registracija bi trebala postati takva da onemogućuje otvaranje lažnih korisničkih računa.
Jedan od mogućih načina bi na primjer mogao biti naplata registracije od 1 eura, ali samo putem bankovne uplate...tako se lako može provjeriti identitet...

f) Sazrijelo je vrijeme za promjenu oficijalne definicije:

"Crom je ekonometrijski simbol, u legalnom pogledu nema i ne predstavlja apsolutno nikakvu vrijednost, iza njega ne stoje nikakve rezerve i nikakva podloga, njegov opticaj nije nametnut i prisilan. Fizičke i pravne osobe koje su na dobrovoljnoj bazi postale korisnici usluga i/ili članovi Udruge ga isto tako prihvaćaju isključivo na dobrovoljnoj bazi, kao simbol za aktivnosti opredmećene u vremenskoj jedinici od jednog sata"

u

"Crom je ekonometrijski simbol prihvaćen isključivo na dobrovoljnoj bazi kroz kojeg se slobodna procjena vrijednosti proizvoda i usluga izražava u vremenskoj jedinici od jednog sata".

g) Eventualno, za vrstu registracije "Man - Čovjek" možemo promijeniti način funkcioniranja primanja 730 croma svakog prvog u mjesecu. Na primjer, moglo bi im se otvoriti svakome po dva međusobno nepovezana računa. Jedan s niskim maksimalnim limitom od recimo tisuću-dvije-tri croma na koji onih 730 croma više ne stižu ako sredstva ne trošiš. I drugi nelimitirani na kojem bi mogli gomilati sredstva samo ako aktivno nešto posluju. Ili nešto slično... već po dogovoru...

h) Mjenjačnica.
Crom bi u sustavu, oficijalno, trebalo biti moguće zamijeniti barem za jednu svjetsku državnu valutu.
Mogli bi uspostaviti fiksni tečaj s eurom ili dolarom, ili zlatom.

Poželjno: U mjenjačnici za jedan euro dobiješ jedan crom, u sustavu jedan crom vrijedi dva eura, u mjenjačnici za jedan crom dobiješ nazad jedan euro.

i) Crom definitivno treba početi izdavati i u papirnatom obliku.

2. Direktni kontakt s ljudima

j) Susret oči u oči je sigurno naš najveći nedostatak.
Uredi, poslovnice, ili nešto slično, to je to što nam treba.
I evo odmah velikog problema - troškovi u kunama, eurima, dolarima...
Znači na neki način se ipak moramo povezati s oficijalnim valutama.
Ono što mi se čini najjednostavnijim, to je da bi nam urede (predstavništva) mogli predstavljati takozvani "komisioni - roba iz druge ruke" u kojima bi za početak recimo samo 5% cijene moralo biti izraženo u cromima.
Cijelu stvar treba dobro razmotriti, možda ima i boljih rješenja, komision je samo jedan primjer.

k) Fali nam ozbiljna i efikasna organizacijska struktura.
U sklopu monetizacije web stranica i povezivanja na neki način sa službenim valutama, trebalo bi objaviti oglas "Tražimo organizatore" - pretpostavka je da bi to bio dobar zalogaj za sve potencijalno zainteresirane sposobne ljude...

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 7 months ago #1905

• Natić
  • Fresh Boarder
Sad sam drugi put naletio na ovu stranicu i tek sad sam počeo studirati čemu se tu radi.
Stigli smo do jedne točke s koje se više ne uspijevamo pomaknuti.

I ja imam ideju za jedan vrlo koristan projekt i moram reći da sam isto to konstatirao. Ludima nudiš rješenje ali oni niti ne žele razgovarati o tome. Ugodnije je komentirati dali će Dinamo prezimiti ili da li je Mamić dobar biznismen. Sa projektom nema problema samo je teško progurati. Ljudi ne shvataju da je projekt tu zbog njih. Samo strpljenje.
Moja primjedba je da TIME IS MONEY nije baš dobra poruka na početku. Prvo što je engleski slogan i asocira na američko razmišljanje o novcu, malo odvrća posjetitelja. A drugo što se nameću englesti izbornici pa posjetitelj ima dojam da je stranica samo hrvatska varijanta neke jeftine američke malverzacije.

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 7 months ago #1908

• sssunceee
  • Fresh Boarder
Sve ste točno rekli.

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 7 months ago #1909

• kekec
  • Fresh Boarder
Borci za slobodu često napominju kako su zbog tog cilja spremni sve ponovno početi od nule.
Ako je uzrok naših patnji i robovanja suludom totalitarnom režimu najvećim dijelom ipak samo mentalna prepreka, onda mi se čini logičnim na vlastitoj koži osjetiti barem malo te slobode za koju se borimo i o kojoj toliko pričamo. U tom smislu, udruživanje istomišljenika i okupljanje na jednom mjestu vidim kao najvažniji korak u svemu. Predloženo eko selo bih radije nazvao eko naselje, i odmah bih počeo djelovati u smjeru traženja par stotina ljudi i njihovih obitelji koji bi za tako nešto bili zainteresirani. Konkretni primjeri osnivanja takvih zajednica ne manjkaju, i što se prije na tome počne ozbiljno raditi, prije će nešto od svega i biti.

Omasovljenje na Internetu. Da, pred nama je zid šutnje. A osim toga, ljudi su neprestano toliko bombardirani svakakvim glupostima i reklamama da jednostavno nemaju ni najmanje volje zaviriti u bilo što jer unaprijed znaju da je 99% svega čisto gubljenje vremena. Slažem se s Natićem da je ovaj projekt alternativne valute sasvim u redu, u njemu je veliki potencijal. Međutim vrijeme brzo prolazi i stvari lako padaju u zaborav. O nama nitko ne priča i nigdje se ne možemo sresti. To treba pod hitno mijenjati. Nemam ništa protiv gore navedenih prijedloga, mislim da vrijedi probati i kroz Internet i kroz direktni kontakt s ljudima.

Ja bih svakom čovjeku otvorio tri posebna računa.
Jedan na kojeg prima 730 croma što bi ujedno bio i maksimalni iznos na tom računu.
Drugi bez ikakvog ograničenja, ali na njega novac pristiže samo na osnovu nekakvog poslovanja.
Treći bi bio samo za konvertibilne crome. Tako bi ulazna količina državnih valuta koja je u sustav ušla kroz mjenjačnicu, uvijek bila jednaka izlaznoj količini na raspolaganju.

U mjenjačnici za jedan euro dobiješ jedan crom, u sustavu jedan crom vrijedi dva eura, u mjenjačnici za jedan crom dobiješ nazad jedan euro. Ovakav fiksni tečaj mi izgleda odlična ideja, time bi crom imao barem dvostruko veću kupovnu moć od eura.

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 7 months ago #1910

• Natić
  • Fresh Boarder
Malo sam razmišljao o ovom projektu i sve mi se više sviđa. Tu nije riječ samo o jednoj novoj valuti nego o drugačijem vrednovanju rada. Ako sam dobro shvatio ja mogu prodati svoje usluge i proizvode za Crom i za tako zarađeni novac mogu koristiti tuđe usluge ili kupiti nešto. I šta je naj interesantnije, ovaj sistem je operiran od silnog marketinga i nepotrebnih poreza tako da je sama vrijednost rada i dobara automatski veća. Seljački rečeno VIŠE MOGU DOBITI ZA SVOJ RAD. Vrijedi razmišljati o tome.

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 7 months ago #1911

Pozdrav Natić,
hvala na javljanju.

Za crome ti i ja možemo kupiti senf i majonezu. U to je uložen silan trud. Međutim, tu smo zapeli i tu iz "nekih razloga" stojimo blokirani.

Na tržnici nam fale kruh, salama, sir, krastavci, voda, sok, pivo. Jednom kad to ostvarimo, još uvijek nismo postigli ništa ako na tržnici zbog toga što vani cijelo vrijeme pada kiša - nema žive duše koja bi potencijalno nešto od ponude mogla i kupiti...
Time to create page: 0.21 seconds