Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Crne Misli I Fraze Vrijedne Zlata

Crne Misli I Fraze Vrijedne Zlata 7 years, 7 months ago #1120

• vlado
  • Senior Boarder
Paraprosdokian, termin izveden iz grčkih riječi "παρα-" (iza) i "προσδοκία" (očekivati), oblik je izražavanja u kojem je drugi dio rečenice ili fraze iznenađujući ili neočekivan, i to na način koji tjera čitaoca ili slušatelja ponovo razmotriti prvi dio.
Često se koristi za izazivanje humorističnih ili dramatičnih efekata. Iz tog razloga je izuzetno omiljen među komičarima i satiričarima.
Mnoge njihove misli i fraze su zaista od neprocjenjive vrijednosti...

Ø Sad kad sam napokon otkrio smisao života, oni su ga promijenili.

Ø Šok nije shvatiti koliko je glupa prosječna osoba, šok je spoznati da je polovica od njih još gluplja od toga.

Ø Neki ljudi gledaju u stvarnost i pitaju se "zašto"? Neki ljudi sanjaju o nečem što nikad nije postojalo i pitaju se "zašto ne"? Neki ljudi moraju ići na posao i za sve te stvari nemaju vremena!

Ø Zatražio sam od Boga motocikl iako znam da s Bogom ne funkcionira na taj način. Zato sam ukrao motocikl i poslije zamolio za oprost grijeha.

Ø Nikad nemoj ulaziti u raspravu s idiotom. On će te prvo srušiti na njegovu razinu, a zatim pobijediti debelim iskustvom.

Ø Zadnja stvar koju želim učiniti je povrijediti te, ali to i dalje ostaje na popisu.

Ø Religija je uvjerila svijet da na nebu postoji nevidljivi čovjek koji prati svaki naš pokret. Tu su i 10 stvari koje on ne želi da činiš jer ćeš inače beskonačno gorjeti u Paklu. Usprkos tome, on te voli! I treba novac! On je svemoćan, ali ne može izaći na kraj s novcem!

Ø U Hrvatskoj svatko može postati predsjednik. U tome je problem.

Ø Ako se složim s tobom, oboje ćemo biti u krivu.

Ø Mi u stvari nikad ne odrastemo, samo naučimo kako se ponašati u javnosti.

Ø Imam isti autoritet kao i Papa, ali jednostavno nemam toliko ljudi koji u njega vjeruju.

Ø Političari obožavaju pričati sami sa sobom jer su jedini koji prihvaćaju odgovore.

Ø Znanje je znanje, a paradajz voće. Mudrost je nikad ga ne staviti u voćnu salatu.

Ø Jesi li ikad primijetio da su svi koji voze sporije od tebe idioti, a svi koji voze brže od tebe manijaci?

Ø Večernje vijesti počinju s "Dobro večer", a zašto to nije slijedi odmah u nastavku.

Ø To što si si majmuna uspio skinuti s vrata ne znači da je cirkus otišao iz grada.

Ø Ukrasti ideje od jedne osobe je plagijat. Krasti od mnogih je istraživanje.

Ø Autobusna stanica je mjesto gdje se autobus zaustavlja. Željeznička stanica je mjesto na kojem vlak staje. Moj stol je moja radna stanica.

Ø Mislio sam da želim karijeru. Ispostavilo se da sam htjeo plaću.

Ø Banka je mjesto na kojem će ti posuditi novac ako možeš dokazati da ti on nije potreban.

Ø Kad god ispunjavam neki zahtjev, u dijelu koji kaže "u hitnim slučajevima obavijestiti", ja stavljam "doktora".

Ø Nisam rekao da je tvoja krivica, rekao sam da tebe optužujem.

Ø Zašto je odvojenost crkve i države dobra stvar? Ove dvije institucije su nas već toliko upropastile da bi njihovo zajedništvo predstavljalo sigurnu smrt!

Ø Čista savjest je obično znak lošeg pamćenja.

Ø Za skok iz aviona ti ne treba padobran. Padobran ti treba da bi skočio i drugi put.

Ø Glasovi u mojoj glavi možda i nisu pravi, ali imaju neke dobre ideje!

Ø Jedna rakija, dvije rakije, tri rakije, pod.

Ø Uvijek posuđuj novac od pesimista. Oni ga neće očekivati natrag.

Ø Ako se čovjek razvio od majmuna, zašto još uvijek majmuni postoje?

Ø Diplomat je netko tko ti može reći da ideš u pakao na takav način da ćeš unaprijed rezervirati putovanje.

Ø Gostoprimstvo je priuštiti gostima da se osjećaju kao kod svoje kuće, čak i onda kad poželiš da su zbilja tamo.

Ø Novac ne može kupiti sreću, ali svakako mizeriju čini lakše podnošljivijom.

Ø Dobar trgovac je onaj koji Afrikancu proda grijalicu, a Eskimu rashladni uređaj.

Ø Neki donose sreću gdje god da odu, drugi uvijek kad odu.

Ø Razlog zbog kojeg ga zovu "Američki san" je taj što moraš spavati da bi u njega povjerovao.

Ø Postoji tanka linija između grljenja i držanja nekog tako da on ne može pobjeći.

Ø Navikao sam se biti neodlučan. Sada više nisam siguran.

Ø Jedina dobra stvar ikad proizašla iz religije je glazba.

Ø Život uvijek uzimam s rezervom, plus kriškom limuna i čašom tekile.

Ø Kad se protiv vatre odlučiš boriti vatrom, sjeti se da vatrogasci obično koriste vodu.

Ø Nikad nisi prestar za naučiti nešto glupo.

Ø Da bi bio siguran da si pogodio metu, prvo pucaj, a onda što god pogodio nazovi metom.

Ø Ni nostalgija nije više ono što je nekad bila.

Ø Ako policija to nije primjetila, onda to nisam učinio!

Ø Ako se crne kutije nikad ne oštete u avionskim nesrećama, zašto cijeli zrakoplov onda nije napravljen od tog materijala?

Ø Neki ljudi čuju glasove. Neki vide nevidljive ljude. Ostali nemaju mašte.

Ø Autobus je vozilo koje se kreće dvostruko brže kad trčiš za njim, nego kad si u njemu.

Ø Ako bi trebali učiti iz vlastitih grešaka, zašto neki ljudi imaju više od jednog djeteta?

Ø U kapitalizmu se pokušava ostvariti osjetljiva ravnoteža. Svi bi trebali imati dovoljno kako ne bi bili nasilni i kako ne bi nastojali uzimati tuđe stvari.

Ø Kad te netko upita lipu za tvoje misli, a ti ubaciš dvije lipe, što se događa s drugom lipom?

Ø Da li je vegetarijancima dozvoljeno jesti životinjske krekere?

Ø Daj čovjeku ribu i imat će za jesti jedan dan. Nauči ga pecati, on će ljenčariti u čamcu i ispijati pivo cijeli dan.

Ø Žene vole tihe ljude, misle da ih oni slušaju.

Ø Ako je svijet jedna velika pozornica, gdje publika sjedi?

Ø Ako se policija bori protiv kriminala, a vatrogasaci protiv vatre, zašto nitko ne spominje protiv čega se bore borci za slobodu?

Ø Ako policija uhiti mutavu osobu, napomene li joj se da ima pravo na šutnju?

Ø Kako može postojati civilni rat?

Ø Zašto je nazivaju turistička sezona ako na turiste ne smijemo pucati?

Ø Bi li se letjeti bez krila trebalo nazivati šetnjom?

Ø Ako je kornjača bez oklopa, on je beskućnik ili je gola?

Ø Ne samo da ne znam što se događa, i da znam, ne bih znao što učiniti.

Ø Teško je tvrditi da znaš kako izgleda pusti krajolik.

Ø Kad nagaziš na kočnicu, tvoj život je u rukama stopala.

Ø Ne možeš se boriti protiv Gradske Palače, ali je možeš dignuti u zrak.

Ø Nitko ne zna što je sljedeće, ali svi to rade.

Ø Stavio sam kunu u mjenjačnicu. Ništa se nije promijenilo.

Ø Jesi li ikada primijetio da se bankari i odvjetnici uvijek smiješe više od njihovih klijenata?

Ø Ne bojim se visine. Bojim se pasti s visine.

Re:Crne Misli I Fraze Vrijedne Zlata 7 years, 6 months ago #1140

• Dejo
  • Fresh Boarder
Televiziju su napravili ljudi, od ljudi, za ljude. Nitko više ne gleda televiziju, svi smo u televiziji.

Treći svjetski rat se neće voditi za naftu nego za parkirališta.

Re:Crne Misli I Fraze Vrijedne Zlata 7 years, 5 months ago #1511

• teknik
  • Platinum Boarder
"Misliti se može i bez novca u džepu", Nikola Tesla.

"The art of Intelligence is the art to ask the good questions", Stevan Dedijer.

Re: Crne Misli I Fraze Vrijedne Zlata 7 years, 3 months ago #1889

• dabro
  • Fresh Boarder
Koji su najvrijedniji dragulji svake obitelji? Tatina muda
Kad stigneš do kraja svjetlosti koju poznaješ, suočit ćeš se s tamom nepoznatog. Ako ne naučiš čvrsto stajati ili letjeti, sigurno ćeš pasti!

Re: Crne Misli I Fraze Vrijedne Zlata 2 months, 3 weeks ago #3338

Famozni stobrečanin Dražen Kasalo (u javnosti poznatiji kao osnivač udruge Čovjek i njezinog Arbitražnog suda pravde, autor knjige 'Kontrola uma u pravom sistemu, organizator događaja 'Prva konvencija živog čovjeka' te inicijator predstojećeg osnivanja organizacije 'Društvo živog čovjeka) nedavno je po četvrti put zaredom zario nož u leđa istinskom oslobođenju čovjeka od robovanja Matrixu. Krivotvoreći više puta ne samo sopstveni identitet već i cjelokupno činjenično stanje, grubo kršeći vlastita obećanja te Univerzalni Prirodni Zakon i Statut udruge Čovjek te Pravilnik njezinog Arbitražnog suda, Predsjednik potonjeg posegnuo je čak i za najgnusnijim prljavštinama ne bi li što učinkovitije sabotirao konkretno realno distanciranje od religioznog fanatizma zvanog 'državizam'.
Beskonačne falinke u koje se sam sav umrsio postavljajući zamku 'suvereni građanin' svakom nedovoljno upućenom pojedincu voljnom postati 'suvereni čovjek', Kasalu se silovito obilo o glavu i potvrdilo staru poslovicu "ko drugome jamu kopa sam u nju upada". Obmanjujući plemeniti paravan ispod kojeg navedeni infiltrator u potaji podlo podriva nepatvorenu oslobodilačku vibru - raskrinkan je u cijelosti te objelodanjen u Izvještaju o golemoj laži kojom je, dovevši se u monstruozno kontradiktornu poziciju, 17.04.2018 donio kompletno nakaradno Rješenje o odbacivanju Tužbe Aljoše iz obitelji Đurić protiv Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske. Više o suludoj liniji ponašanja i principu djelovanja kojeg su Kasalo Dražen te udruga Čovjek i Arbitražni sud pravde zauzeli prema svakom i bilo kom ljudskom stvorenju, organizaciji, fizičkoj ili pravnoj osobi, svejedno nastupali ovi u svojstvu bilo tužitelja, bilo tuženika, bilo ugovornih protustrana, bilo partnera u poslovnim aranžmanima ili drugim projektima i odnosima ikoje vrste - može se pročitati na sljedećem linku:

• Page:
  • 1
Time to create page: 0.14 seconds