Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene

Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene 7 years, 8 months ago #2184

Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene

Udruga Crom Alternativna Razmjena je organizacija službeno registrirana pri za takve stvari nadležnom uredu, i ima svojstvo pravne osobe.

Iz Statuta političke stranke Savez Za Promjene, vidljivo je da je ova organizacija također registrirana pri za takve stvari nadležnom uredu, i da ima svojstvo pravne osobe.

Neki dan sam preko Facebooka kontaktiran od strane nekoga koga ću s obzirom na ispod preneseni dijalog, jednostavno nazvati "Savez Za Promjene". Sebe pak stavljam kao "Crom Alternativna Razmjena". Iz teksta ispuštam nevažne sitnice i detalje koji mogu upućivati na otkrivanje identiteta.

Savez Za Promjene: Slučajno sam naletila na vaše stranice i nemate pojma kako mi je drago! Ne znam znate li da se zalažemo za isto!!!!
Mi smo stranku osnovali kako bi tu istinu progurali do vrha i napravili reformu sustava.. Pogledajte molim vas, treba udružit snage protiv ovih gore... Ovo su naše stranice na kojima smo probali objasniti problem regulacije novca //s-p.hr
Molim vas da nemate predrasuda što smo stranka, situacija je alarmantna a ovo nam se činio najbrži a možda i jedini put... Pozdrav

Crom Alternativna Razmjena: Pozdrav, hvala na javljanju - odgovorim vam za par dana na službeni način - nadam se da se nešto pozitivno i konkretno bude moglo izroditi iz ove vaše poruke.

Crom Alternativna Razmjena: (U međuvremenu šaljem sljedeći link kao informaciju) Po prethodnom dogovoru, dva čovjeka iz UZMAH-a su se registrirala u sustav alternativne valute s ciljem da se isprobaju sve mogućnosti koje sam sustav nudi, a zatim ta iskustva stečena u praksi - prenesu i svim ostalim članovima Mreže Aktivista Hrvatske..

Savez Za Promjene: Super, to sve možemo poslije izbora, vremena je malo, imamo još tjedan dana! Možete stavit na svoju stranicu da ljudi glasaju za nas, ili bar da znaju da postoji opcija koja to radi na državnom nivou.. Hvala vam i UZMAH ću kontaktirati...

Crom Alternativna Razmjena: Zdravo, evo ja čekam da li će se na blogu Ivana Pernara pojaviti komentar kojeg sam postao: zelenapolitika.wordpress.com/2011/11/25/zasto-je-glas-za-laburiste-lesara-bacen-glas

Kao što rekoh, suradnja je recipročno davanje, nešto daš al nešto i dobiješ - mi to želimo napraviti ozbiljno i na službenom nivou - pa cekamo vaše javljanje...

Crom Alternativna Razmjena: Iz objave Saveza Za Promjene: "Istina MORA pobjediti, pomognite da se taj glas čuje u saboru i da ljudi napokon otvori oči i shvate zašto u Hrvatskoj imamo tešku kreditnu krizu, blokade, ovrhe, nelikvidnost, valutnu klauzulu, visoke kamatne stope, niske stope rasta, visoku nezaposlenost, te opći raspad ekonomije. Ta istina zove se pogrešna regulacija novca i ako se ona ne promjeni svi ćemo biti uništeni. Monetarna reforma je JEDINO rješenje."

Pozdrav, jel se može znati koji je razlog neobjavljivanja mog komentara na blogu Ivana pernara, umirem od radoznalosti?

Savez Za Promjene: Imamo tolko posla da ja uopće ne znam jel on to stigne pročitati. Ja njega s tim sad uopće ne želim opterećivati. Samo da znate da ste vi prvi koji je tražio nešto za uzvrat, plus što ste jako dobro upoznati sa pravim uzrokom krize... Ako želite doprinijet doprinesite, ako ne niko vas ne sili. I zar se moramo spuštat na nivo razmjene? Mi vaše članke dijelimo zato što su dobri i podižu svijest ljudi, a ne zato da nešto razmjenjujemo i da vi dijelite naše... Neka svako radi što mu je na srcu. Pozdrav

Crom Alternativna Razmjena: Pozdrav, molim za još jednu stvar kako bih ukompletirao opći dojam i donio neke zaključke.

"Slučajno sam naletila na vaše stranice" i "Mi vaše članke dijelimo" nikako ne uspijevam spojiti. Molim vas da budete ljubazni i pokažete mi jedan jedini primjer dijeljenja naših članaka u sklopu domene //s-p.hr
Unaprijed hvala.

Savez Za Promjene: Pa ne komuniciramo mi na stranicama nego u Facebook grupama.. Ne znam da je išta novo na stranicama u zadnjih deset dana.. niti će bit do nedjelje.

Crom Alternativna Razmjena: Pozdrav, pošto je Ivan Pernar na svom blogu u navedenom članku danas dozvolio objavu komentara koji nije moj, a koji je stigao nakon mog, očigledno je da itekako ne samo što stigne pratiti što se tamo dešava, nego isto i kontrolirati. Usput, moj komentar je samo jednostavna i kratka korisna informacija da kad se priča o monetarnoj politici, dugovima i ekonomskim krizama, ne treba zaboraviti da u Hrvatskoj pod nazivom Sustav Alternativne Valute Crom postoji i jedna drugačija opcija za sve zainteresirane.

U svakom slučaju, ja zaključujem da nema nikakvih razloga zbog kojih bi ovaj dijalog trebao predstavljati tajnost, pa ga stoga objavljujem u okviru naših službenih stranica. Ako ste i dalje zainteresirani za suradnju - iskrenu i transparentnu, i/ili za nastavak ovog dijaloga, pozivam vas da se pojavite na ovoj web adresi:

http://cromalternativemoney.org/index.php/en/forum/90-ideas/2184-dijalog-s-alternativom-za-hrvatsku-savez-za-promjene
Last Edit: 7 years, 8 months ago by administrator.

Re: Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene 7 years, 8 months ago #2185

Savez Za Promjene: Pa vi niste čisti, ono što ja vama šaljem privatnom porukom stavljate na stranice! Baš kulturno! Oćete i da naš razgovor prek skypea objavimo? Svašta..

Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene 7 years, 8 months ago #2244

Savez Za Promjene - Predsjednik stranke - Ivan Pernar

Eto, probah razmijeniti par riječi s Ivanom Pernarom - s kojim sam onako usput, u nekoliko navrata probavao ući u kontakt još u vrijeme kad je pod parolom “Volim vas sve i znam da ćemo pobijediti jer su pravda i istina na našoj strani” postao medijski popularan kao vođa hrvatske Facebook revolucije. Rezultat - kako nekad, tako i sad - negativan.

Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene 7 years, 8 months ago #2258

U sredini po nazivu Hrvatski Ekonomski Preporod, ispred koje ne stoji ime i prezime već avatar Nostradurus, a gdje se gaje simpatije prema Ivanu Pernaru

Nostradurus:
Što drugo reći, nego glasajmo za Pernara!

i državnom monopolu nad izdavanjem novca

Nostradurus:
Samo država ima pravo stvarati novac. Međutim, vi se ne držite tih postavki. Nadam se samo da poreznici neće primjetiti da radite promet roba u nepriznatoj valuti jerbo ne znam kako će završiti.

traže se teorijski i praktični nedostaci Sustava Alternativne Valute Crom. U dosadašnjem tijeku diskusije, nađen ih je i ne tako mali broj, međutim svi na istoj osnovi:

Nostradurus:
Ne prodajemo maglu i imamo čvrste argumente za svoje tvrdnje

Ja - Veruda:
Na Mjesecu žive vanzemaljci, ali šteta što ti ne mogu poslati sliku. Čekam dakle precizan dokaz za svaku tvrdnju o poklanjanju, doniranju i slično...

Koga zanima, evo link:

reforma.forumhr.com/t16-put-prema-slobod...-alternativne-valute

Re: Dijalog S Alternativom Za Hrvatsku - Savez Za Promjene 7 years, 4 months ago #2423

Povezano s namjerom da se uskoro osim na Internetu pojavimo i u stvarnom svijetu, cijeli je sajt dakle ovih dana kompletno promijenio sadržaj.
Evo što o tome, samo 12 minuta nakon objave našeg "Priopćenja Za Medije I Javnost" na njihovim stranicama, misli vođa pokreta "Hrvatski ekonomski preporod" - Nostradurus:

"To je obično prodavanje magle. Dajte se već jednom uozbiljite. Kreditni sustav sadašnih valuta zamjenjujete kreditnim sustavom Croma."
Last Edit: 7 years, 4 months ago by administrator.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.20 seconds