Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 5 years, 9 months ago #2097

• vlado
  • Senior Boarder
Malo je duže potrajalo, ali se isplatilo čekati... novi sajt je super, ne samo izgledom nego što je još važnije, i sadržajem
Surfam, čitam, upijam... pravo zadovoljstvo...
Imam samo jedno pitanje: kad će biti otvoren i sustav alternativne valute?

Čestitke na izvrsno obavljenoj renovaciji
Pozdrav

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 5 years, 9 months ago #2098

Ćiao Vlado,
zaista smo se jako potrudili - hvala na pohvalama.
Novčani sustav otvaramo čim izađe nova verzija softwera, što znači veoma skoro

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 4 years, 7 months ago #2660

• dinci
  • Fresh Boarder
Pozdravljam,

Ovo je drugi put da se javljam, prvo moram kritikovati web developera jer moj račun nikako nije ok, neće da se logira svaki put i me automtski izbaci nakon nekog vremen(bezveze).

Znači da bi sve krenulo prvo stranicu treba riješiti..

Ok ideja je odlična, ustvari situacija u svijetu će se vrlo brzo mjenjati na lakši ili teži način to ćemo vidjeti. Činjenica je da su pohlepni previše uzeli maha i da sve stoji zbog njih, ljudi umiru od gladi itd, čitav svijet je u nekoj izmišljenoj krizi, samo zbog njihove zafrkancije..

Eh nova neovisna valuta je jedno od riješenja jer jednostavno treba prekinuti onu igru monopola a započeti novu, puno je raznih poreza nameta itd, političari su većinom bezobrazni i ljude uvlače samo u još veću krizu iako su svjesni svega što se dešava...

Da nebi upadali previše u oči ljudima koji bi mogli spriječiti ovako nešto trebali bi krenuti sa nekim načinom koji je efikasan za ljude a da opet nije previše upadljiv, znači poenta je da masa treba prepoznati to prije nego je prepozna neko ko može sve ovo ugasiti...

Spominjali ste da imate majonezu, nemate selame, ili krhuha imate a nema paštete.. mislim da za to imam jednu ideju sa kojm možete probiti led.

Naime ja sam nezaposlen a čitav radni vijek se bavimnekom trgovinom, u zadnje vrijeme dosta prodajem stvari na lokalnom oglasniku, preprodajem itd. Situacija je katastrofalna u zadnje vrijeme i bez obzira koliko ima ponude i potražnje nestaje keša i teško je trgovati. Ljudi pare čuvaju samo za osnovne stvari. Ljudi puno nude kompenzaciju, zamjenu itd, znači auto za usluge građevinske, ili neke druge, ili npr auto za motor, mobitel za motor, ljudi samo mjenjaju... uglavnom do 90% trgovine na stranici se odvija samo ako je moguća zamjena.

Eh Za vašu ideju upravo moje iskustvo mi je dalo ideju da na ovakvoj stranici bi odlično bilo da pokrenemo valutu koja se korsiti tu, oglasnik je tipa njuskalo.hr, znači ima svega i svašta, kad bi postojala neka valuta i kurs (npr 1/1) sa domaćom valutom to je ok, jer tako bi mogli kupiti od hrane, kućnih potreba do raznih usluga itd... ovdje je www.pik.ba

Znači jedan oglasnik je odlična ideja za vas, tu se može krenuti sa cirkulisanjem keša i nakon nekog vremena istražiti prednosti i mane...

Lijep Pozdrav...

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 4 years, 7 months ago #2661

Pozdrav dinci,
u svrhu postizanja boljih performansi, na sajtu su uključene takozvane cache (izuzev sustava alternativne valute).
Ponašanje sajta ovisi o postavkama tvog browsera.
Uglavnom, iako ti se čini da nisi, ulogiran si iz prvog pokušaja - dosta je osvježiti stranicu, pa se i sam u to lako uvjeriš.
Sav novi sadržaj na sajtu, za ulogirane korisnike je vidljiv odmah (opet, ako ga ne vidiš - osvježi stranicu).
Ako trebaš editirati post, nemoj zaboraviti obavezno osvježiti stranicu (Ctrl + F5) prije pisanja jer inače ponovno postaš stari sadržaj.
Za sve nelogirane posjetioce sajta, novi sadržaj postaje vidljiv nakon sat vremena.

Hvala na prijedlozima
Što se tiče oglasnika, evo ga, ovo je naša tržnica:
http://www.cromalternativemoney.org/index.php/hr/trnica
Na neki drugi oglasnik, eventualno bih mogao postaviti samo stvari koje ja osobno prodajem, a to je beznačajno.

Što se pak tiče uspostavljanja odnosa s drugim valutama, i to je rješeno kroz Crom Mjenjačnicu Valuta:
http://www.cromalternativemoney.org/inde...hr/sistem/mjenjanica

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 4 years, 7 months ago #2665

• dinci
  • Fresh Boarder
Mislim da je ipak neki konflikt na stranici jer ja sam pokušavao relaod itd, ja imam dvije lozinke i nekad se uspijem logirati sa jednom a nekad sa drugom... ali ok nakon nekog vremena logiram se nekako...

Eh, zanimljiva mi je ova opcija za brokere, razmisliću o tome, i zanimljivo mi je da se može mjenjati u dollar ili euro i obratno... to već daje sigurnost onima koji bi prodavali usluge ili proizvode za crom.

Vidio sam vašu tržnicu, to je ok, samo je treba promovirati malo više.

Eh sad ne kontam, znači nema više onih 730 kroma i početnog kapitala. Trgovati se može ako se prodaje za krom, znači neko mora kupiti krome da bi kupio proizvod? Benificija kroma je ta što nema oporezivanja, admisnitrativnih taksi i tako dalje, znači ako prodajem kuću nema poreza na promet? jel tako...

Izvinjavam se što sam malo dosadan ali zanimljiva mi je tema..

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 4 years, 7 months ago #2667

Najbolje da malo popričamo preko Skype-a. Poslao sam ti privatnom porukum moj Skype ID, pa se lako dogovorimo za termin susreta
Time to create page: 0.15 seconds