Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 6 months ago #1936

U ove promjene krećemo bogatiji za jedno veliko iskustvo.
Evo mog krajnjeg zaključka.
Bez obzira što će crom biti sustav sa 100%-tnim pokrićem, vrijednost ćemo mu morati dati sami.
U prijevodu, ako se ne mrdnemo, džabe ćemo čekati da se netko s neke druge planete slučajno došeta do naše tržnice i nešto ponudi, a onda netko isto tako slučajno tu zaluta i pod možda nešto kupi. Stvar ćemo sami morati pokrenuti i to ponudom na veliko.

Jednom kad završimo posao sa web sajtom i sve zgotovimo, ja ću silom prilika probati postati trgovac.
Nađem ponudu za 5 eura, nađem potražnju po 10 eura. Kupac meni isplati 6 eura i 4 croma, prodavcu ja isplatim 5 eura. Roba široke potrošnje u velikim količinama. I tako par puta dok mehanizam ne pokrenemo. Nema te cenzure koja bi ovo mogla zaustaviti.

Roba široke potrošnje? Pošto smo na Balkanu, predlažem alkohol. Napit ćemo i Hrvatsku i Srbiju i Bosnu, a onda ćemo im crome uvaliti dok si rekao keks

Onako usput, radovi počinju za 2-3 dana.
Tehnička priprema terena košta 50 eura, tko želi može doprinijeti nekakvim prilogom.
Ako ne bude nekakvih posebnih poteškoća, druge troškove niti ne predviđam što se tiče samog web sajta...

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 6 months ago #1937

• teuta
  • Expert Boarder
Pošalji ili napiši ovdje broj računa

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 6 months ago #1938

Kao udruga još uvijek nismo otvorili račun u banci.
Naime kad sam prije godinu dana bio u banci informirati se o računu koji bi odgovarao našim potrebama, ispalo je da su mjesečni troškovi tako nečeg ubitačni.
U međuvremenu sam sve skupa nekakve troškove od par stotina eura vezane za web sajt iskeširao iz svog džepa - ali to nema veze...

Pitanje računa je svakako pitanje koje moramo riješiti u vezi s ovim promjenama koje uvodimo, i s obzirom na to da ćemo staviti mogućnost donacija...
Banka, pošta, PayPal, Moneybookers...?

Tako da ako želiš doprinijeti, za sada mi, hebiga, novac možeš poslati preko banke (imam račun u inozemstvu), PayPal ili Moneybookers - javim ti majlom detalje. Usput, za sada, otvorimo neku temu s popisom tko je koliko dao...

To bi bilo tako dok ne odlučimo što ćemo i kako ćemo s računom.
Za sada je naše službeno stanje pozitivna nula - ništa uplaćeno, ništa isplaćeno.
Nisi li ti jednom davno ponudila pomoć oko računovodstvenih poslova? Bi li te zanimalo toga se oficijalno prihvatiti za našu udrugu?

Re: Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 6 months ago #1939

• teuta
  • Expert Boarder
znam da ne postoji raču udruge i mislila sam na tvoj osobni račun, ako ne želiš petljati preko banke mogu ti poslati i cash u kuverti...a što se tiče računovodstva, udruge čiji su prihodi manji od 5000 kn nisu u obvezi raditi izvještaje tak da zbog vlasti nije ni potrebno no u svakom slučaju bi trebalo nešto napraviti zbog nas..skupljaj račune, možeš ih skenirati i poslati mi na mail

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 6 months ago #1940

Ćiao teuta,
ako ti se da, najbolje bi bilo to poslati preko Moneybookers - članstvo je besplatno. Ja skoro sve troškove plaćam preko toga, pa bi time zaobišli eventualna nepotrebna dodatna izdavanja upotrebom višestrukih platnih sustava. Eventualno ti pošaljem moju privatnu e-mail adresu...

Mislim da bi kao udruga inače mogli otvoriti račun i na Moneybookers i na PayPal jer su mjesečni troškovi nula - oni uzimaju postotak na transakcijama. Ne znam samo kako funkcionira ako nemaš račun u banci - ali budem se raspitao kad nađem vremena...

Omasovljenje - Implementacija Ideje O Alternativnoj Valuti Crom 8 years, 6 months ago #2009

Za dan-dva ćemo instalirati najnoviju verizju softwera, naravno potpuno čistu.
Osim izgradnje samog sustava, trebat će to sve i kustomizirati po našim potrebama.
Moram sve dobro proučiti jer ima dosta novih mogućnosti.
Po slobodnoj procjeni, mislim da će to biti gotovo za jedno mjesec dana.
Čim malo posložim sistem, zainteresiranim Cromovcima šaljem lozinke - pa zajedno to testiramo, predlažemo, kritiziramo, prilagođavamo...

Članove sam mislio ovako razvrstati:
- Man, Company, Organization, Virtual Community.

Status: Verified Member, Non-Verified Member (odnosi se na ono što smo pričali o registraciji, kontroli lažnih profila i uplati od par eura preko banke).

Što se tiče mjenjačnice, euro ili dolar u crom nema frke. Malo je škakljivo crom u euro ili dolar, ali bi mjenjačnica u tom smislu mogla poslovati po principu: u mogućnosti smo mijenjati samo onoliko koliko postoji raspoloživih sredstava. Znači ako na računu imamo nula eura/dolara, onda je zamjena croma u te valute nemoguća...

Morat ćemo napraviti i nekoliko vrsta ozbiljnih ugovora za razne funkcije koje će biti omogućene, i slične stvari...

Teuta je predložila pregledniju tržnicu.
S tim se slažem i to ćemo srediti.
Mislim da su kategorije ok, a da ima previše podkategorija.
Tko želi, može ovdje na forumu predložiti listu kategorija i podkategorija (na engleskom jeziku).

Isto vrijedi i za listu "Business sector" koju možete vidjeti na stranici za registraciju u aktualni sustav alternativne valute:
cromland.cromalternativemoney.org
Last Edit: 8 years, 6 months ago by administrator.
Time to create page: 0.18 seconds