Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Kako Se Skinuti Sa Državne Sise

Re:Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 8 years, 2 months ago #562

• teuta
  • Expert Boarder
Moram priznati da sam bila oduševljena kada sam naišla na ovaj dio o stidu kao energiji koja nas ispunjava. Psiholozi i psihijatri su napisali tone knjiga o osjećaju manje vrijednosti, više vrijednosti, raznih kompleksa, fobija, duševnih bolesti, obrascima koje dobivamo u obitelji i slično ali to (po mom mišljenju)nije pogodilo u sridu, samo je i dalje dijelilo cijelu sliku stvarnosti prisiljavajući nas da se fokusiramo na sitnice...No temelj svega je stid. Mi se stidimo sami sebe, zbog stida se stalno uspoređujemo s drugima. Od kuda nam je došao stid? Ne znam, vjerojatno postavljanjem prihvatljivih normi ponašanja od strane crkve i/ili države, odnosno kalupa u koje smo se trebali smjestiti inače ne bismo bili prihvatljivi za društvo što nas je primoravalo da gušimo svoju osobnost...

Ako prihvaćamo činjenicu da je sve energija (ništa nije čvrsto kao što izgleda kažu kvantni fizičari), tada smo mi – naše fizičko tijelo, naše misli i naše emocije energija. Stid je neugodna emocija koju smo pohranili u svoje tijelo. U trenutku kada netko ili nešto nosi istu vibraciju kao što je vibracija našeg stida događa se rezonancija i naš stid prostruji u punoj neugodi kroz tijelo. Ako rezonancija traje dugo u nastojanju da kontroliramo stid možemo se zablokirati, osjećati bespomoćno. I tijekom te blokade nismo u stanju ništa napraviti. Ja mislim da upravo tu vibraciju puštaju naši kontrolori, uz posvemašnje medijsko lansiranje kalupa u koje bismo se trebali uklapati kao što je npr. vječna mladost, liposukcije, silikoni...I vibracija je stalna, dan i noć.Čitala sam prije nekog vremena o oružju koje su razvijali i rusi i amerikanci. To oružje šalje elektromagnetske frekvencije koje utječu na ljudski organizam. Tako su primjerice rusi slali te frekvencije na američku ambasadu u Moskvi i ljudi su se masovno razboljevali od raka. Francuska vlada je razvila takvu frekvenciju koja bi u slučaju masovnih protesta izazvala kod ljudi pražnjenje crijeva. Čovjek koji je istraživao to oružje je bio amerikanac, izdao je knjigu. Sve primjerke knjige je kupila CIA, možda postoji nekoliko komada u cijelom svijetu. Poslije te knjige se pripremao napisati još jednu knjigu i odjednom je nestao. To se zbilo 1991. god. Sorry, nisam zapamtila kako se zvao taj znanstvenik no članak je objavljen u nexus-u od svibnja.

Ja sam se svog stida riješila negdje u rujnu prošle godine. Huh, koje olakšanje. Ima nekih nuspojava kao što je izgovaranje upravo onoga što mislim, sa manipulativnim glupanima više ne razgovaram, u političarima vidim uplašene ljude koji samo čekaju kada će ih netko pokupiti i upitati zašto su nas prodali, ljutim se kada vidim da ih ostali ljudi gledaju i slušaju sa strahopoštovanjem, kada razmišljam o nečemu ne brojim drveće već vidim cijelu šumu i iritiraju me beskonačne agresivne reklame pa više ne gledam TV.

Kako se riješiti stida? Svjesnom namjerom. Stid je energija koja nije naša, za razliku od naše energije ruku, nogu, unutarnjih organa...Jednostavno možemo zamisliti da je stid na površini naših dlačica na tijelu i otresti ga poput psa kada otrese vodu, ili možemo zamisliti sebe sa metlom kako ulazimo u svoje tijelo i počistimo ga od podruma do krova, možemo duboko uzdahnuti i jako izdahnuti uz put osvješćujući da sa izdahom izlazi stid. Možemo zamisliti svoje atome, ako je atom veličine nogometne lopte tada je razmak između dva atoma veličine nogometnog igrališta, tada zamislimo da između atoma prodire sunčevo svjetlo, između atoma je i stid, obojajmo ga crnom bojom i zamislimo kako prodiranjem sunčevog svjetla nestaje tama...ili bilo što što bi se Vama učinilo učinkovito, bitno je da duboko u sebi u području srca osjetimo kako je stid napustio naše tijelo.

Zašto o stidu? Zato što se nećemo maknuti s mjesta, blokiraju nas. Oni žele zadržati status quo i pitanje je koliko bi još moglo trajati a nama je bitno da se riješimo blokade i krenemo slobodno dalje.

Re: Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 6 years, 10 months ago #2167

• teuta
  • Expert Boarder
„Želim izaći iz mreže, ne želim biti učesnik u društvenom kolapsu.
Želim počet zarađivati za sebe onoliko koliko mi je dovoljno, ne želim više svojim kreditima i prekomjernom potrošnjom hraniti ovaj apsurdni sistem, njegove reklame i modu praznih i lažnih obećanja o boljoj budućnosti. Zbilja mi se sve zgadilo i želim što prije izaći iz toga.“

Prije više od godinu i pol Vlado je započeo ovu temu na čemu sam zahvalna, to mi je bio okidač da iskočim iz gužve, pritisaka, trčanja, nervoze, bezizlaznosti; svega onoga što obilježava svakodnevnicu svih nas zadnjih 20-tak godina. Prije godinu dana sam se spakirala i preselila na selo, u svoju roditeljsku kuću. Šest mjeseci nakon toga sam zatvorila posao, i prestala raditi. Divota. Nema grčeva prije odlaska na posao, stresanja pri zvonjavi telefona, gužve na cesti, nervoze, žurbe.

Nisam imala iskustva sa obradom vrta, pročitala sam knjigu od Ruth Stout „Vrt bez motike“ i „Revolucija jedne slamke „ od Masanobu Fukuoka i krenula. Počela sam tako da sam luk, salatu, špinat, češnjak , mrkvu i peršin posadila odnosno posijala u neobrađenu zemlju. Kada je povrće niknulo oko stabljike sam posula debeli sloj piljevine, i to je sve. Kupila sam sadnice rajčice i paprike, posadila ih i opet posula okolo piljevinom. Kasnije sam pokupila pokošenu travu(sijeno) iz parka i položila preko piljevine. Godina je bila izrazito sušna no biljke su lijepo napredovale, cvjetale i dale lijep urod bez zalijevanja. Jedino što mi nije uspjelo je zelje koje je imalo male gorke glave pa ga nisam stavljala kiseliti već sam složila ukiseljene paprike punjene zeljem i turšiju gdje sam potrpala još paprike, mrkve, zelje, luk, hren... napravila sam nekoliko kg pekmeza od grožđa, i miješani džem od krušaka, jabuka i kupina.

Zanimljiv mi je odnos sa životinjama u dvorištu. Proljetos je mačka okotila tri male mačke, jedna ženka i dva mužjaka. Sada su već veliki i samovoljni, ulaze u kuću i izlaze kada žele, love miševe ali spavaju na štaglju. Jedino što im moram dati ručak prije nego sebi jinače mi ne daju mira.U dvorištu su još četiri koke i pijetao koje sam zatekla kad sam došla; tri pileta od tri mjeseca koji spavaju na drvetu, ne usude se ući u kokošinjac jer ih starije koke tuku; četiri patka i jedna vrlo glasna patka. Sa starim kokama nisam uspostavila bliski odnos, no nema veselijih stvorenja od pataka kada me vide jer znaju da ću im napuniti sve posude, barice i bazenčić sa vodom, ako zaboravim one se okupe oko mene i svojim pa-pa mi objasne kako nije u redu da se nemaju gdje brčkati. Pilići trče sa drugog kraja dvorišta i traže komadić kruha iz ruke. Do prije dva dana su bila i dva pajceka u svinjcu no s njima se nisam družila iz straha da ne postanem vegetarijanac.

Sa ljudima je već drugačije. Selo je malo slavonsko selo sa uglavnom starijim stanovništvom, svi su protiv svih i atmosfera uopće nije idilična. Rat je prešao preko njih, selo je bilo okupirano do 1995. god. Povratkom svojim kućama većina je vidjela da je nestalo sve iz kuća – namještaj, oprema, fotografije...I tada su oni krenuli po kućama, uzimali sve što im treba ili bi moglo trebati iz drugih kuća... Ukratko – žalosno no mislim da bi sve moglo uz malo volje biti potpuno drugačije.

Osim vrta imam namjeru posijati raž i zob no to nisam mogla jer su njive zapuštene i zarasle, najprije moram očistiti amorfu. Veliki problem je nabaviti domaće sjeme, trebam male količine jer želim zasijati cca 2000 m2 za što mi je potrebno 15 kg.

No da ne dužim, završiti ću tekst onako kako sam i počela:
„I moja želja je ista kao i želja većine nas, postati što neovisniji o sustavu od čije sise smo postali nerazdvojni.
Cijelo vrijeme mi se u glavi vrti isti film:

Skupina istomišljenika ili prijatelja na vlastitom zemljištu, skloništu od sveg ovog što nas je učinilo nesretnima i potištenima.
Ta je družina postavila solarne panele kojima se opskrbljuju energijom.
Obrađuju zemlju, neki od njih su iskusni poljoprivrednici koji su ostale naučili kako sami proizvoditi svoju organsku hranu.
Posadili su i nešto ljekovtog bilja.
Na farmi drže nešto domaćih životinja, imaju par konja, kokoške nose jaja, krave daju mlijeko, tu su i dva psa, Crni i Brundo.
Ono što im fali nabavljaju alternativnim kanalima od ljudi sličnih razmišljanja.“(Vlado)
Krenimo!

Re: Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 6 years, 10 months ago #2168

Rolan Dujmić:

Mali izvještaj za ekipu iz prve ruke. Eko selo Blatuša puca po svim šavovima, dobri ljudi ga napuštaju, dok se lošima tolerira ama baš sve pod raznoraznim interesima. Mene te igre i igrice uopće ne interesiraju i Jupiter Projekt centrala koju tamo gradim će biti i snaga i pokretačka sila za sve istomišljenike i ljude dobre volje. Za sve one koji su možda zaboravili ili se ne sjećaju - svi iz JP koji teže prema prirodnom i zdravom okruženju i razvoju svijesti u istoj sredini, u našoj centrali će imati utočište.

Naša mala drvena kućica:

jupiter_centrala.jpg

Pozdrav Teuta,
treba mi još 10-15 dana da završim sve radove na sustavu alternativne valute Crom kojeg smo otvorili prije nekoliko dana.
Nakon toga, ovdje na forumu ćemo zajedno sastaviti naš razvojni program, u kojeg ćemo naravno ubaciti dosta toga iz ove spike, i onda po tome krećemo s riječi na djela

Re: Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 4 years, 4 months ago #2896

Re: Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 6 months ago #3225

Najvećem broju Internauta s ovog govornog područja vjerovatno nije nepoznato da je medijska kuća Glas Istre naslovnicom i s još nekoliko dodatnih stranica posvetila naročitu pažnju nedavnom vanserijskom događaju odnosno žestokom sudaru između jedinstvene stvarnosti i navodne “stvarnosti” u koju je mene slobodnog suverenog čovjeka na planeti Zemlji Aljošu iz obitelji Đurić, trudeći se iz petnih žila i iz nekih samo njima znanih interesa, tvrdoglavo pokušavala uvjeriti poveća grupa naoružanih ljudi zaposlenih u svojstvu takozvanih osoba na funkciji tzv. Policijskih službenika tzv. Republike Hrvatske:

Glas Istre: Suvereni čovjek na planeti Zemlji

Evo ovdje korektno i transparentno, u duhu slobodnog protoka informacija, obavještavam sve posjetioce ovog web sajta o daljnjem razvoju situacije.
Cirka dvadesetak dana nakon što je tzv. Prometna policija dakle 02.03.2018 djelovala onako kako je nelegitimno i kriminalno djelovala u odnosu na mene slobodnog suverenog čovjeka na planeti Zemlji, uspio sam zgotoviti moju službenu reakciju internacionalnog karaktera i poslati je četvrtka 15.03.2018 preporučenom poštom svoj desetorici adresiranih Primatelja:

Tužba Suverenog Čovjeka Protiv MUP-a Republike Hrvatske - 2 Dio

Re: Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 5 months, 4 weeks ago #3250

Time to create page: 0.24 seconds