Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Kako Se Skinuti Sa Državne Sise

Ne, To Nije Moguće - Prirodna Hrana 7 years, 10 months ago #515

Danas sam s malim koji ima skoro 5 godina otišao u park.
U parku ima par stabala na kojima raste jedna voćka.
Stresao sam malo grane i par voćaka je palo na pod.
Klinac ih je oduševljeno proučio i strpao 3-4 komada u džep.

Zaigrali smo se po parku i sreli jednu mamu s djetetom od nekih 3 godine.
Mami će biti nekih tridesetak godina.
Izgledala je kao žena iz prosječne životne sredine, kulturno odgojena.

Klinci su se malo klackali i onda je moj izvadio iz džepa voćke.

Mlada žena ih je radoznalo promotrila i upitala šta je to?
Na odgovor iz kojeg je saznala o čemu se radi, s nevjericom je upitala gdje smo to našli.
Objasnio sam joj da toga ima malte ne posvuda.

Zatim me je pitala da li se to jede.
Odgovorio sam da da, ona nije vjerovala svojim očima i ušima.

Mislio sam da sanjam kad mi je nekako prestrašeno rekla kako voćke imaju neku neprirodnu boju.
Izbezumljen sam joj odgovorio da je to potpuno normalna prirodna boja, a da s bojom onih voćaka u mega marketima nešto ne valja...

Moj je mali potrčao, morao sam za njim, i tu smo se rastali.

Ah, da, voćka pitate...
Bila je to obična, besplatna, prirodna, zdrava, najnormalnija šljiva...

Nemam riječi i ne znam šta da mislim.

sljiva.jpg

Re:Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 7 years, 9 months ago #557

Pozdrav teuta,
na Lokalna Valuta I Kako Je Pokrenuti U Vašoj Sredini, napisala si:

"na žalost rijetki ljudi uopće razmišljaju svojom glavom, ne žele vidjeti laži ni kada su im ispred nosa, većina ne bi tolilerirala tolike prevare bračnom drugu, roditelju, djeci koliko toleriraju vladama...počinjem vjerovati u postojanje zračenja oko cijele zemlje čijim frekvencijama moćnici utječu na živčani sustav čovjeka"

Ovih dana sam se bacio na konkretne razgovore s trgovcima i poduzetnicima u vezi alternativne valute.
Više - manje, svi se slažu da su ljudi preveslani već toliko puta, da ne vjeruju više ni rođenom ocu ili majci, jednostavno čvrsto stisnu to malo što još imaju i zabiju glavu u pijesak... apsolutno ih ništa drugo ne zanima...

Re:Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 7 years, 9 months ago #558

• teuta
  • Expert Boarder
da dok sam to pisala pomislila sam kako bi učinkovito bilo da nestane struje u svijetu barem na 7 dana kako bi ljudi mogli razmisliti i otvoriti oči umjesto što hipnotizirani gledaju tv ali od tada se puno stvari dogodilo...o kontroli ljudskog uma pomoću frekvencija sam čitala ali sam svaki put odmahnula rukom pitajući se kome bi to bilo u interesu, sve vlade valjda žele normalne i pametne ljude u svojoj zemlji no indolencija koju gledam me je natjerala da još jednom razmislim nisu li te frekvencije zaista prisutne...whatever, ljudi još nisu svjesni i ne žele sebi priznati istinu da ono što misle da imaju možda i nemaju, da zabijanje glave u pijesak i očajničko nuđenje pozadine nema svrhe, više ih nema tko jebati jer sistem se raspada, to je očigledno čak i u hrvatskoj (ovisnost je prejaka, trajati će još neko vrijeme po mom mišljenju 1-2 mjeseca, odvikavanje će za mnoge biti bolno)...DRAGI LJUDI nemojte očekivati od svojih političara, svećenika, duhovnih vođa, gatara ili ne znam koga –mame,tate da Vam kažu da je gotovo, oni Vam to neće kazati jer su svi kukavice. GOTOVO JE

Re:Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 7 years, 9 months ago #559

Danas sam se u Puli na moru približio skupini dvadesetogodišnjaka i započeo razgovor...

Zašto radite? Zato da bi preživjeli. Ne zato da bi živjeli i ispunili svoje snove svojim radom.

Što se trenutno dešava u svijetu? Nešto se dešava, konkretno ništa, a kamoli najveća pljačka u povijesti.

Vlada štiti nas, a ne pljačkaše.

Bilderberg? Nikad čuli.

Da bi onaj tko izdaje novac mogao biti privatnik, nije im niti na kraj pameti da bi nešto takvo moglo biti moguće.

Novac je novac, ima svoju vrijednost i podlogu, i još nešto čega se sjećaju iz škole.

Šta je novac, ne da ne znaju, nego im nije na kraj pameti niti što bi mogao biti.

Uglavnom, milijardama svjetlosnih godina udaljeni od BILO KAKVOG drugačijeg rješenja koje bi moglo zamijeniti postojeće.

Naravno, ni za alternativne valute nikad čuli, a kamoli za Crom.

Na kraju, sve se radi iz koristi, ne može postojati ništa što netko nije napravio iz osobne koristi. Zašto? Zato jer je to tako...

Ovo je točno ono čega sam se uvijek bojao: Ne da nismo u stanju primjetiti greške, postali smo nesposobni u najmaštovitijoj mašti maštati da bi moglo i nekako drugačije... A pričamo o onima kojima pripada sutra...

Re:Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 7 years, 9 months ago #560

• teuta
  • Expert Boarder
He he, ono čega nema na tv ne postoji, a naši vrli novinari su se pobrinuli da na tv ne postoji nikakvih informacija o kojima bi se trebalo razmišljati, program mora biti zabavan a ne informativan – bitna je gledanost...ja sam razgovarala sa dosta ljudi, većina ih razumije da je apsurd politike i vođenja države dosegao vrhunac i ne vide da bi takav sistem mogao biti repariran na bilo kakav način ali ne usude se zamisliti drugačiji sistem, čekaju nekoga tko će ih povesti kao da im je ugodnije u kavezu makar su otvorena vrata i vani je zelenilo, svjež zrak, svježa hrana, sloboda – čisto uvjetovani refleks...no unatoč želji većine robova da ova vlada izvuče zemlju iz krize ili bilo koja vlada pa da se kopira uzorak, vlada se spotiče sama o sebe, ponaša se kao pas koji se vrti za svojim repom, svaki dan novom nebulozom otrijezni barem 1000 ljudi i natjera da razmišljaju o tome što napraviti, za sada najviše razmišljaju obrtnici, mali i srednji poduzetnici jer se njima svaki dan sužava prostor za poslovanje, prodaja opada a izmišljaju se porezi na imovinu koja je već jednom prošla kroz ciklus oporezivanja (jahte, automobili, kuće)i pitaju se što bi još moglo doći na red...to su ljudi između 35 i 45 i očekivali su sigurniji drugi dio života, zato sam kazala da oni koji misle da čuvaju ono što imaju u stvari nemaju ništa...zaposlenici državne uprave, državnih poduzeća i umirovljenici će biti otrežnjeni brzim postupkom kada im se ne isplati plaća odnosno mirovina a to je pitanje dana...najveći problem kod ljudi je ego, u posljednih 20 godina uspjeli su nas razjediniti po toliko osnova da će za ponovno povezivanje možda biti potrebno uspoređivanje krvnih zrnaca kako bi se dokazalo da smo svi od istog materijala:) ...

...mog nećaka (23) zanima što se događa oko njega (i ne samo njega, više mladih ljudi), čitao je o uzrocima krize, uopće o lažima i prevarama bankara i vlada, svjestan je da nekoliko ljudi ne može ništa napraviti i da je potrebna nekakva kritična točka na kojoj će se ljudi svijeta ustati i jednostavno počistiti političare i bankare i on je spreman ustati zajedno sa svima...što sa crom-om? pa jednostavno - tu smo, ništa nije sigurno, to trebamo prihvatiti i raditi najbolje što možemo...ma koliko jasno mi vidjeli da trenutni sistem ne može spasiti nikakav novac, nikakav rad jer je jednostavno truo u svim segmentima ipak moramo sačekati i ostale ljude da vide izlaz u alternativnoj valuti kako bismo mogli funkcionirati u punom smislu...pa ipak, ma koliko mi bili svjesni da je ovo najispravnija stvar koju smo mogli napraviti jer da nismo sada morali bi ju napraviti kroz nekoliko mjeseci i nas pere svakodnevna napetost koja je u zraku i na ovaj ili onaj način nas dokače pandže sve agresivnijeg umirućeg sistema i tada smo ljuti što više ljudi ne shvaća da bi im ovo bila odstupnica kojom bi sistemu jednostavno pokazali srednji prst:laugh: ...

Re:Kako Se Skinuti Sa Državne Sise 7 years, 9 months ago #561

• teuta
  • Expert Boarder
Da bismo se držali u uvjerenju kako smo odvojeni jedni od drugih u svoju „genetsku strukturu“ ugradili smo stid. Roditelji odgojem ucjepljuju djeci vlastiti osjećaj stida. Od Babilona do Bilderberga vladali su nama pokazujući prstom: stidi se, drugačiji si od drugih; njih trebamo mrziti drugačiji su od nas... Osjećaj stida neznatno se razlikuje kod svake osobe: neki se osjećaju kao pali anđeli, drugi osjećaju da je samo pitanje vremena kada će biti uhvaćeni zbog nekog bezimenog prekršaja, a ostali se osjećaju nekako prljavima i zamazanima. Ljudi će ići jako daleko kako bi izbjegli ove osjećaje bezvrijednosti. Pokušajte se iz ove perspektive osvrnuti na neke događaje u svom životu i vidjeti na što mislim.

Kompenzacija stida pokazuje se na mnogo načina: u elitizmu i kompeticiji. TV vijesti usredotočuju se na smrt, usud i katastrofe kako bi omogućili ljudima da osjete da je negdje nekome gore nego njima i da su privremeno malo sigurniji jer se to danas nije dogodilo njima. Osjećajući se odvojenima (od sebe, drugih ljudi, planete, svemira) ljudi promatraju život gotovo kao kaznu a ne kao dar i prigodu da se izrazi. He he doživotna kazna.

Stidimo se jer nismo lijepi. Stidimo se jer smo debeli. Stidimo se jer smo gay. Stidimo se jer godinama gledamo pljačku i šutimo. Stidimo se jer smo birali pogrešne političare. Stidimo se jer smo sudjelovali u svađama, ratovima, progonima ljudi. Stidimo se jer susjed ima više materijalnih dobara nego mi. Stidimo se jer smo zaduženi i ne možemo vratiti dug. Stidimo se jer se osjećamo bespomoćno. Stidimo se jer smo sebe i svoju djecu doveli u položaj ropstva. Stidimo se, zato mrzimo. Stidimo se, zato slušamo druge umjesto sebe...

Svi smo drugačiji i to nas povezuje a ne dijeli. Jedni druge nadopunjujemo, ne natječemo se već surađujemo. Odbacite stid. Nečemu je (valjda) poslužio i više nam nije potreban. Sada znamo da stid nije bio samo naš već su ga osjećali svi. Onog trenutka kada osjetimo da više nemamo stid postat ćemo ono što jesmo, naša osobnost će nam se nasmiješiti – čekala nas je cijelo vrijeme dok smo ju mi ubijali stidom. Odbacujući stid osjetit ćemo svoju snagu, kreativnost, povezanost sa svime, radost, mir u dušu...
Time to create page: 0.18 seconds