Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet

Re:Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet 6 years, 8 months ago #890

28 listopad 2010

Novi Val mnogi u ovim krajevima poznaju i kao Novi Punk Val. Novi Val je masovni pokret s kraja sedamdesetih i početka osamdesetih godina dvadesetog stoljeća. Kad je riječ o Novom Valu, onda nije riječ samo o glazbi, Novi Val je za mnoge bio smisao života, Novi Val se nije samo svirao i pjevao, Novi Val se živio, i to kako se živio - stari moj. Nastao u Engleskoj i Sjedinjenim Američkim Državama, Novi Val je kao masovni pokret brzo zarazio cijeli svijet. Novi Val je bio žestoka reakcija mladih ljudi na društvenu situaciju. Novi Val je najkraće i najjednostavnije objasniti jednom jedinom riječju - bunt. Socijalni bunt.

Novi Val? Sex Pistols, Ramones, Polet, Paraf, Mladina, Pankrti, Problemi, Azra, Prljavo Kazalište, Haustor, Pekinška Patka, Šarlo Akrobata, Električni Orgazam, Idoli, Buldožer...

Pula, nešto se novo događa u Puli? Da, nešto se stvarno novo dešava u Puli. Pula - točno u podne sam se pojavio iza MUP-a u dvorištu stare Pedagoške Akademije na otvaranju kulturno-umjetničkog festivala KUFer koji ove godine za temu ima Novi Val. Inače, KUFer je događaj za čiju organizaciju je zaslužno 13 pulskih studenata.

Ulazak po uputama, kroz sporedni ulaz u zgradu Sveučilišta Jurja Dobrile. S terase na prvom katu je odjekivala svirka benda "Dečki S Faksa", inspiracija Novi Val - pjesma Termita "Vjeran Pas".

Svašta nam se događa,
Mozgove nam tupe,
U život kreće samo dio nas,
U životu prolazi samo vjeran pas,

Učim, da naučim,
Da nauka je sranje,
Uče me u školi,
U životu prolazi samo vjeran pas,
U životu prolazi samo dio nas,
U životu prolazi samo vjeran pas!

Bilo je tu dosta zainteresiranih ljudi, a i redovnih studenata.
Naravno, bilo je tu i novinara. Svima sam njima, kao uostalom i svakome ostalom - kome god sam stigao, podijelio po jedan naš info-letak: "kako funkcionira svjetski monetarno-financijski sustav i mogućnosti za izbjegavanje katastrofalnih posljedica koje ostavlja iza sebe".

"Vjeran Pas" je danas puno aktualnija tema nego u vrijeme kad je ova popularna pjesma nastala, u sklopu inicijative "Sjeme Budućnosti: Promijenimo Svijet? Da - Danas, A Ne Malo Sutra", približio sam se i novinaru korporativnog medija "Glas Istre" i proveo s njim 5-6 minuta. Nikad nije čuo ni za nas, ni za alternativnu valutu - eksperiment kojeg provodimo.

Sa svakim kome sam dao info-letak, potrudio sam se razmijeniti barem par riječi.
Bilo je ljudi koji su čuli za alternativne valute - većinom oni koji su rekli da su ovaj isti info-letak već vidjeli na nekom drugom mjestu.
Kojeg li dobrog osjećaja kada mi je prišla jedna ozbiljna žena u srednjim godinama držeći info-letak u ruci: "Svaka vam čast"!

Moju pažnju je privukao stol iza kojeg je sjedila grupa od desetak studenata.

Na stolu puno knjižica s naslovom "Cenzura". Naravno, svima sam dao po jedan info-letak Udruge Crom Alternativna Razmjena.

Popričao sam s njima desetak minuta, nitko od njih nikad čuo za alternativne valute. Je li u pitanju cenzura, zašto nitko ne zna da svoje proizvode i usluge može razmijenjivati i kroz neko drugo sredstvo razmjene, a ne samo kroz kune, dolare i eure?
Približila se i Sofija Pamić (VSS Vijeće Za Suradnju Studenata) kao odgovorna za ovaj stol, pa sam se predstavio i s njom u ugodnoj atmosferi razmijenio par riječi.

Na otvaranje kulturno-umjetničkog festivala KUFer u Puli, doletio je i bubnjar Zoran Đorđević alias Đole Macola. Kao u nekom vremeplovu, evo danas gole glave pored nekadašnjeg čupavca.

U ugođaju Novi Val, evo ga i Sale Veruda s bendom KUD Idijoti.

To su one poznate face iz onih poznatih vremena kad je Pula bila ono po čemu je bila prepoznatljiva u cijelom svijetu. Novi Val? Da, baš su to onaj isti Đole Macola i onaj isti Sale Veruda koje ponekad možete vidjeti i na televiziji i pročitati o njima u novinama, isti Sale i isti Đole koji su samo par dana ranije, u srijedu 20 listopada 2010 u pulskom Rock Caffeu skupa s još nekima prisustvovali izvođenju eksperimenta s alternativnom valutom Crom - kupoprodajom ploče "Mi Smo Ovdje Samo Zbog Para" kroz obavljanje novčane transakcije putem mobitela čime je dokazano da za nabavu soli, šećera, kruha, salate, ulaznica za koncerte i mnogo drugih stvari, možemo upotrebljavati i nešto drugo osima kuna koje nam kako kao pojedincima, tako i kao gradovima, regijama i uostalom čitavoj naciji - kronično fale.
Last Edit: 6 years, 8 months ago by administrator.

Re:Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet 6 years, 8 months ago #891

• vlado
  • Senior Boarder
Ugodno sam iznenađen, odlično si to napravio
Slike su prva liga, s njima je sve puno upečatljivije.
I mjesta i ljudi koje si odabrao su pun pogodak: kupnja alternativnom valutom na pulskoj tržnici, bolje nije moglo...

Pula, Zagreb ili New York, uopće nema veze, tek kad se iz internet svemira spustiš u stvarnost postaje vidljiv pravi odnos cenzura-pučanstvo. Ono što iz ove tvoje akcije svima bode oči je da je cenzura nepobitno uzela previše maha.

Bit će zanimljivo pratiti odjeke ove inicijative...

Re:Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet 6 years, 8 months ago #892

• roman
  • Gold Boarder
administrator wrote:
Kod Engleza, Amera, Australijanaca i drugih, ovo dolazi pod default; kod Talijana kao regola; kod Srba kao nepisano pravilo; a u Hrvatskoj je to klasika:

Pula - Budimir Žižović - poznati novinar, kritičar, pisac, pjesnik, kolumnist: "Ako budu i zrak poskupili, e baš neću u inat disati. P.S. Neko vrijeme".

Pula - Alex Bijažić - frontman poznate grupe Devastation: "... još jedan razlog zašto mrzim Hrvatsku i zašto je Hrvatska statistički jedna od najretardiranijih država u Europi, a bome i puuuno šire. Šteta što smo mi premali ljudi (a i prenemoćni) da bi to promijenili".

Najznačajnije karakteristike svijeta klonova u kojem živim, u ovom slučaju Facebook - Matrix, su potpuno neznanje o onome što bi svi trebali znati i osjećaj totalne nemoći.

Sve za kreditni novac, ništa protiv kreditnog novca!
Da li je to svima staviti na znanje dobar ili loš potez? Po mom mišljenju, odličan!
Je li činjenica da samo rijetko tko zna da je konstantno poskupljenje, odnosno inflacija - osnovni ugrađeni element u sistem bez kojeg monetarno-financijski sustav kojim se koristimo jednostavno nikako ne može funkcionirati; neznanje ili kriminal? Je li u cvatu samouprave odustajanje od svega zbog itekako opravdanog osjećaja nemoći - demokracija ili kriminal?

I ishod susreta s Miroslavom Cerovcem na eko-selu je "doista začuđujući".

Kad nekoga hipnotiziraš, onda ga možeš hipnotizirati da ne ubija, ali ga isto tako možeš hipnotizirati i da ubije prvog čovjeka kojeg na ulici sretne.
Oni se ne rađaju, lopovi su napravljeni, teroristi su napravljeni, kriminalci su napravljeni i glupani su napravljeni segregacijom istine i pokoravanjem profitu - uvijek prvoj točci dnevnog reda.

Ako prihvatiš da živiš na Planeti Robova, onda si i sam dio zabave na pozornici, i ti si hipnotiziran; tvoje dobrovoljno prihvaćanje pravila je put prema tvojoj propasti u igri za čiji nastavak i milijarde drugih moraju umrijeti. Priroda igre je naime biti iskorišten do maksimuma u ratu za profitom, sve je ostalo potpuno nevažno. Većina ljudi sa sela koji su se zbog upotrebe novca-duga danas u tvornicama pridružili ostalim ovisnicima u proizvodnji gluposti umjesto da se bave zemljoradnjom ili stočarstvom, dio su te igre...

Svaka čast za sve što si iz riječi pretvorio u djela, upravo se tako mijenja svijet, ovog trenutka i ni sekundu poslije!

Što kaže vlado, baš me zanima hoće li biti kakvih odjeka na spuštanje vanzemaljaca u Pulu, ili će sve prekriti mrtva tišina što je do sada bio redovit slučaj.
99,9% djelotvorna cenzura koju si znanstvenom metodom dokazao susretima licem u lice s narodom, gotovo je nevjerovatno katastrofalan rezultat. No taj je postotak zahvaljujući tvojoj akciji već snižen, hvala ti i jedno veliko tri puta bravo za sve!!!
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.
Crom Alternative Currency System

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative
Last Edit: 6 years, 8 months ago by roman.

Re:Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet 6 years, 8 months ago #893

Alternativna Valuta Crom je ponovo prijavljena na Hrvatsku Wikipediju.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Alternativna_Valuta_Crom

Stranicu su moderatori Hrvatske Wikipedije u roku od par minuta na brzinu izbrisali.
Ja sam je odmah ponovo objavio.

Razgovor s njima, ako ga uopće bude, trebao bi se naći na ova dva mjesta:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Razgovor:Alternativna_Valuta_Crom

http://hr.wikipedia.org/wiki/Razgovor:Crom_Alternativna_Valuta

Ovo je popratni tekst objavljen uz info-članak o Alternativnoj Valuti Crom na Hrvatskoj Wikipediji:

Pozdrav moderatori.
Ono što smo na ovim stranicama pretrpjeli, a što je opisano pod naslovom Hrvatska Wikipedija: Cenzura Za Crom Alternativnu Valutu, ovom ćemo prilikom pokušati ispraviti nepobitnim činjenicama.
99% onih s kojima smo pokušali pričati kako bi se nakon toga o nama i među širom populacijom počelo pričati, konstantno je odbijalo ostvarenje komunikacije na veoma podli način - praveći se blesav neodgovaranjem na pozive. Morate priznati, jer jednostavno drugačije ne možete, da to nije normalno.

Osim toga, znanstvenom je metodom licem u lice s narodom, od čovjeka do čovjeka utvrđeno da među širom populacijom, a brojka je 99%, nema ni traga ni glasa o nama iz jednostavnog razloga što ljudima nikad nije bila pružena prilika saznati što su to alternativne valute. S ozbirom da se radi o onom najvažnijem u svijetu u kojem živimo, o novcu, i s obzirom da su mnogobrojna ispitivanja - između ostalog i na dva ekonomska fakulteta dala kao rezultat brojku od 99%, onda ne može biti riječi o ničem drugom nego o totalnoj cenzuri.

Kao što to ovdje možete provjeriti Pula - Istra: Upoznavanje S Alternativnim Valutama I Njihova Upotreba, otklonjen je svaki razlog kojim bi se mogao opravdati daljnji izostanak Alternativne Valute Crom iz Hrvatske Wikipedije - iskreno se nadam da s ovim više neće biti problema.
Last Edit: 6 years, 8 months ago by administrator.

Re:Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet 6 years, 7 months ago #894

Što znači uspostaviti komunikaciju?
Povodom javnog poziva za izražavanje želja i sugestija kojeg je uputio Caffe Bar Sax Pula, evo odgovora na moj prijedlog da se u budućim događanjima u tom popularnom pulskom kafiću, u jednoj prilici jedno pivo ponudi u alternativnoj valuti.

"Poštovani,
Pročitao sam materijale koje Ste mi dostavili, te mi se Vaša ideja čini vrlo zanimljivom. Iz tog razloga bih Vam bio zahvalan ukoliko bi odvojili malo vremena da mi pobliže objasnite način na koji bi to izveli. Možemo se naći ovih dana u caffe baru Sax u vrijeme koje Vam odgovara.
Lijepi pozdrav,

Danijel Tatić"

Pozdrav Danijel, hvala ti što si se javio.
Možemo se prvo čuti majlom, ovo je naš: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ili po volji i preko chata na Facebooku - javi kako ti odgovara - pa malo popričamo o svemu...
Last Edit: 6 years, 7 months ago by administrator.

Re:Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet 6 years, 7 months ago #897

• bartol
  • Fresh Boarder
Svijet je podijeljen na tri skupine:

1) oni koji su zaista glupi
2) oni koji se prave glupi
3) treća skupina

Iako ova akcija daje nekakvu nadu, situacija ipak izgleda beznadna, na svakog korisnog glupana koji se uspije pretvoriti u nešto treće, obrazovni sustav stvara 10.000 novih korisnih glupana

tropa.jpg
Time to create page: 0.22 seconds