Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon

Re:Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon 7 years, 1 month ago #281

• roman
  • Gold Boarder
Moje mišljenje je da si u ovoj apsurdnoj situaciji općeg kriminala i korupcije od najviših do najnižih nivoa možemo dopustiti sva raspoloživa sredstva.
Bit je svakog suda istjerati pravdu, a ne zakon.
Mislim da eventualni rezultat upuštanja u ovako nešto apsolutno zavisi od motiva koji bi nas na to natjerao, ako je motiv dobar i jak, onda nas ništa ne može zaustaviti i da tada aposlutno nema veze je li sud hrvatski, engleski ili australski...

U svakom slučaju, znanje je osnova svega, prema tome neko se o ovome mora zbilja dobro informirati prije upuštanja u bilo kakav korak.
Ja sam dosta proučavao ovo o razlici između čovjeka i fizičke osobe i bilo mi je dosta lako u to ući jer se u potpunosti slaže s mojom logikom i shvaćanjem svijeta, ima dosta tih sitnica koje se moraju skužiti...

Isto tako mislim da 90% starih pravnika ni u najboljoj namjeri ne bi uopće bilo u stanju shvatiti o čemu se ovdje radi, slično onome kad konji godinama nose one pizdarije na očima...

Onako usput, jeste li primjetili koje vrste registracije postoje u sustavu alternativne valute Crom?
Čovjek, a ne FIZIČKA OSOBA...

cromland.cromalternativemoney.org

Na web portalu "Pollitika | Neovisni, ali ne i neutralni" ih pitanje monetarnog sustava i novca ni najmanje ne zanima, razloge nije teško pogoditi.

"Sad mene opet zanima kako bi to prošlo na našim hr. sudovima":

Možda ovi na na sajtu "Legalis - hrvatski pravni portal - središnje mjesto informiranja o pravu i pravnim pitanjima" budu bolje raspoloženi na ovu temu o kojoj raspravljamo:

www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.p...03338277&forum=4
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.
Crom Alternative Currency System

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative
Last Edit: 7 years, 1 month ago by roman.

Re:Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon 7 years, 1 month ago #282

• teuta
  • Expert Boarder
...i ja se slažem da trebamo iskoristiti sva raspoloživa sredstva, jedino što nam je potrebno je hrabrost, a hrabar čovjek je onaj koji zna da nema što izgubiti može samo dobiti...malo sam pogledala ustav onako laički, i većina tvrdnji o slobodama čovjeka mogu se tamo naći, no zakoni u većini slučajeva su u sukobu sa ustavom...mislim isto tako da bismo se trebali staviti na raspolaganje jedni drugima u slučaju ako netko od nas treba podršku na sudu, po uzoru na udrugu "slobodni čovjek" iz engleske, kako zbog moralne podrške, stjecanja iskustva jer tko zna kada i što će nama zatrebati, tako i zbog širenja publike u sudnici te upoznavanja medija o čovječnijem poimanju pravde u odnosu na oficijeno pravo...

Re:Magija: Banka, Kredit, Hipoteka I Javni Bilježnik 7 years, 1 month ago #299

• sssunceee
  • Fresh Boarder
Hvala za dobrodošlicu! Hvala na savjetima!

Re:Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon 7 years ago #329

• sssunceee
  • Fresh Boarder
Bojim se da puno tvrdnji nema šanse da prođe kod naših sudova.
U koliko imate imovinu a koristili ste telefon, popeglali karticu banke možete pričati na sudu koliko hoćete da ste slobodan čovjek.

Ja sam se potrošnjom struje, vode, telefona, korištenjem bankovne kartice kojom me banka kreditira deklarirala kao fizička osoba i to potpuno dobrovoljno.

Niko mene nije natjerao da uzmem bankovnu karticu i speglm ju.
Ako i ustvrdim na sudu da imam pravo na vodu kao slobodan čovjek, to mi kao slobodnom čovjeku ne daje pravo da si uzmem regal u trgovini i da taj regal ne platim zato što sam slobodan čovjek.

Ustvrdila bi da je u čitavoj priči ključno ono "dobrovoljno sudjelovanje" i ako ne platim račun koji sam napravila korištenjem kreditne kartice prekršila sam međusobno potpisani ugovor, a potpisom ugovora svojevoljno sam pristala biti fizička osoba. Nitko me u banci nije tjerao da kupim novo regal za dnevnu sobu. To je moja odluka.

Biti ću jako zahvalna ako me demantirate.
Ovo je moje razmišljanje.
U situaciji u kojoj svaki dan možemo ostati bez posla, neki od nas su i ostali, bilo bi lijepo da banke pričekaju bar bolja vremena a kamo li da nam neko netko kaže:
"Ne ti to uopće ne moraš platiti ti si slobodan čovjek!".

Za nekoliko mjeseci ( do pravomoćnog sudskog rješenja o ovrsi ) ostade moja obitelj bez krova nad glavom.

Re:Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon 7 years ago #330

• roman
  • Gold Boarder
Smatram da bi u svakom slučaju trebala pogledati ovaj video

i malo prošvrljati po adresi koju je korisnik "sovereign freeman" naveo na kraju svog članka kojeg možeš pročitati ovdje:

cromalternativemoney.org/index.php/en/me...s-money-to-lend.html

Pozdrav.

Ps. Nestali su trilijuni dolara, kvadrilijuni čak, a frajeri umjesto da si u zatvoru dijele komad kruha, i dalje si u svojim foteljama dijele milionske bonuse.
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.
Crom Alternative Currency System

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative

Re:Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon 7 years ago #332

• teuta
  • Expert Boarder
draga sssunceee
a nisi li pomislila da podloga svakog novca treba biti rad...tvoj rad vrijedi recimo za 1 mjesec 1000 eur, i taj novac bi ti trebao biti dovoljan za zadovoljavanje svih tvojih potreba...kada si dizala kredit za kuću, za 100.000 eur si pristala da ćeš platiti još 100.000 eur kamata u idućih 30 godina.ti ćeš platiti radom svojih 30.000 sati tih 200.000 eur, a oni su napisali sami sebi ček i tako stvorili novac (glavnicu od 100.000 eur) i zaradili još 100.000 eur kamata i sve to u dvije minute...to je ono što mi nismo znali i zbog čega nismo obavezni platiti njihovu prevaru
Time to create page: 0.18 seconds