Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon

Re:Magija: Banka, Kredit, Hipoteka I Javni Bilježnik 7 years, 2 months ago #254

• sssunceee
  • Fresh Boarder
Jako mi je drago što sam naišla na Tvoje pisanje i ovaj portal. Pregledati ću sve i nadam se nešto i naučiti.

Već se dugo moj muž i ja osjećamo poput dva idiota. Godišnji smo zadnji put vidjeli 2001. godine. Tad smo sa djecom zadnji put proveli 10 dana zajedno. Tada je starije kćer završila 1. osnovne, a sad će za koji dan postati punoljetna. I ako radimo svakodnevno i čovjek bi očekivao da barem živimo dobro od svog rada, to na žalost nije ni blizu istini.

Nikad se nisam osjećala ne slobodnijom, zabrinutijom i "bolesnijom" skupa sa svojim mužem. Ne nalazimo krivicu u sebi i ako bi vjerojatno trebali. Jedino optavdanje za nas imam da smo mi prosiječno inteligentne osobe sa završenom srednjom školom.

Radimo, ne bavimo se politikom, ne pijemo, ne pušimo, ne kockamo, ne plaćamo ni crkvi, ne oblačimo se ni po kakvoj modi, volimo svoju djecu, pomažemo si međusobno, pažljivi smo jedni prema drugima, u čemu je problem?!
Znam. Locirala sam i ja isti problem kao i Vi ostali, samo ne znam kako da se izvučem i prodišem na barem 24 sata.

Prošli tjedan sam sa nostalgijom gledala putopis o Kubi. Da sirotinja su,nemaju lijepe i moderne aute, kuće kao iz reklama i modernu obleku, ali imaju nešto što naša djeca neće niti znati da postoji, osmjeh i bezbrižnost. Barem moja djeca nemaju tu bezbrižnost jer su svjesni, možda i pre svjesni surovosti života.
Voljela bi to promijeniti, ali kako?!

Re:Magija: Banka, Kredit, Hipoteka I Javni Bilježnik 7 years, 2 months ago #255

• roman
  • Gold Boarder
Zdravo sssunceee, dobrodošla
Tvoja je priča priča skoro svakog od nas.

Prenosim ti jučerašnju izjavu čovjeka koji je proglašen za najboljeg europskog i svjetskog guvernera:
Željko Rohatinski: "Mi samo preživljavamo, teško ćemo izaći iz krize, nema ni snage ni motiva da se počnu mijenjati stvari".

Pitam se kako je tek u onim zemljama čiji guverneri nisu toliko inteligentni i sposobni kao Rohatinski.

Problem je monetarni sustav baziran na dugu, odnosno na prevari.
Ako ga ne priznaš, problem onda ni ne postoji.
Ako priznaš problem, a ne priznaš rješenje, onda ni rješenje ne postoji.

Kako da se izvučeš i prodišeš barem na 24 sata?
Sve u svemu, ovaj sajt je ponudio rješenje i za tvoje, i za probleme Rohatinskog, odnosno probleme svih nas koji se patimo na ovoj planeti.
Upravo je to i razlog zbog kojeg niti jedan jedini medij nije objavio u pismenom obliku niti jednu jedinu riječ o njegovom postojanju.

Malo prouči ono na što naletiš na ovom sajtu.
Ako ti se svidi, razmisli o uključivanju u projekt alternativne valute.
Ako ti se i to svidi, pozovi i svoje prijatelje, jednostavnije od ovog nisam mogao
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.
Crom Alternative Currency System

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative

Banka Je Prodala Hipotekarni Kredit Nekom Drugom 7 years, 2 months ago #256

• roman
  • Gold Boarder
Banka Je Prodala Hipotekarni Kredit Drugoj Banci, Ili Financijskoj Agenciji (I Dio)

Uvod: Pismo Banci

"Da li ste vi, ili bilo tko drugi u vašoj organizaciji spremni pod zakletvom i punom financijskom odgovornošću potvrditi da je novac kojeg tvrdite da ste mi posudili postojao i prije datuma zahtjeva za kredit?

Moje razumijevanje sekuritizacije je da je banka prodala moj dug, ali mi ga još uvijek naplaćuje. Međutim, ja kao dužnik u tom slučaju nemam više nikakvu obavezu prema novom vlasniku duga, a originalni kreditor nema više pravo tvrditi da mu išta dugujem jer mu ne dugujem ništa ...".

12.04.2010, Net.hr

To je alternativna medicina! Protiv boli novac djeluje bolje od Aspirina.

Znanstvenici su došli do zaključka da držanje novčanica pomaže u pojačavanju osjećaja samopouzdanja i samodostatnosti što odmah povećava i prag tolerancije boli. Istraživanje je potkrijepilo druga koja također dokazuju da mozak može 'namjestiti' da ignorira bol i bez lijekova.
Držanje svežnja novčanica jednako je dobro za uklanjanje boli kao i Aspirin, potvrdila je najnovija studija koju prenosi Jutarnji list.

novac_masovna_religija.jpg

Novac može i ne mora imati materijalnu podlogu.
Do 1971 godine, novac je u teoriji imao materijalnu podlogu iskazanu kroz natpis na novčanici "Plaća Donosiocu".
Od 1971 godine, novac je običan bezvrijedan komad papira bez ikakve materijalne podloge.

Svi smo se kroz aktualnu globalnu financijsku krizu uvjerili da je naš na dugu, povećanom mnogo puta sistemom poluga, baziran finanicjski sistem obična kula od karata.

John Exter, bivši potpredsjednik Federal Reserve Bank of New York:
"Dolar je poput svih ostalih papirnatih novčanica u svijetu postao prazno obećanje (IOU nothing).
Kao takav, prazno obećanje, svakog se dana na tržištima njime trguje za prazna obećanja drugih središnjih banaka".

Zbog čega je između ostalog materijalna podloga vrlo važan faktor u monetarnom sistemu baziranom na dugu s kamatama, s inflacijom kao neizbježnom posljedicom?
1966, ex Predsjednik Federalnih Rezervi Alan Greenspan:
"Financijska politika države blagostanja zahtijeva da se vlasnicima bogatstva onemogući zaštita bogatstva kojeg posjeduju".

Gotovina znači novčanica ili kovanica.
Gotovina ne može biti "novac" iz jednostavnog razloga što je oko 93% svog "novca" na svijetu u obliku običnih znamenki u kompjuterskim bazama podataka koje kao takve nisu ni novčanice ni kovanice.
Banke i druge financijske institucije mogu "novac" pretvoriti u novčanice ili kovanice (gotovinu), ali 93% sveukupnog iznosa se nikad ne pretvara u gotovinu.

"Gotovina" također nije "novac" zato jer je realna, a "novac" nije.

"Novac" je "kredit" (zaduženje), to je očito iz bilo koje financijske bilance.

Definicija "kredita" je: "Vjera (povjerenje) u nešto".

"Novac" je dakle ništa više od "vjere u nešto", potpuno identično religiji.

Kovanice i novčanice su stvarni predmeti koji predstavljaju "vjeru".

Kovanice i novčanice nisu ta "vjera", one su samo prikazi te "vjere".

To je zato jer je "vjera" mašta. Ideja. Koncept. Vjerovanje.

Kovanice i novčanice nisu ništa više nego žetoni monetarnog sustava vjere da bi ta "vjerovanja" ili "vjere" mogli uspješno proći u stvarnom, realnom svijetu.

Budući da "novac" nije ništa drugo nego vjera, teško je moguće da netko može tvrditi da je bio lišen, ili uskraćen za novac.
To je isto kao da netko tvrdi da je bio "lišen religijskih uvjerenja", potpuno isto.

Znamenku tiskanu na novčanici središnje banke mnogi smatraju za garanciju, ali ona je u stvarnosti besmislena, isprazna i bezvrijedna iz jednostavnog razloga što je to vjera da može platiti na primjer iznos od 10 eura.

No "iznos od 10 eura" nije ništa više nego "kreditna" mašta.

"Iznos od 10 eura" ne postoji u stvarnom svijetu. Nitko nikada nije vidio "iznos od 10 eura", i nikad ni neće, jer jednostavno ne postoji.

Jedino što postoji su papirići koji od 1971 godine više niti u teoriji ne obećavaju nikakvu isplatu na zahtjev.
Izvorni materijal svega je jednostavno vjerovanje. Uvjerenje koje je u suštini stvari potpuno nepotrebno budući da je cijela ideja o "valuti" izdavanoj kao dug masovna obmana. Velika iluzija koja je kroz stoljeća, od svog začetka, prekrila povezom oči svakoga na ovoj planeti.

Novčanica nije ništa više od običnog bezvrijednog papira koji na sebi ne nosi nikakav datum.
Ona dakle ne "vrijedi" ništa više od papira vrijednosti nula na kojeg je brojku i potpis stavio bilo tko drugi.
U stvari, papir kojeg je potpisao netko drugi, a ne banka, vrijedi uglavnom više od novčanice zbog toga što tekst zahtijeva veći komad papira, a time i sadrži više vlakna drveta.

Koncept "novca" nikada nije imao niti jednu drugu svrhu osim kontrole nad tobom, da te zaključa u zatvorsku ćeliju s nevidljivim rešetkama tako da budeš zarobljen, ali ne i svjestan toga da si u zatvoru jer ne možeš vidjeti rešetke. Zatvoreni um, zatvoreno tijelo. Pranje mozga je osnovni izraz za ovako nešto...

Sve što je ovo apsurdno "uvjerenje", ova luda "vjera" donijela u praksi na ovaj svijet je pranje mozga na svim frontovima jer velika laž se u dugom vremenskom periodu može održati samo još većim obmanama iza kojih stoji bolesna "pohlepa" za vlašću nad cijelim čovječanstvom.

Ova podvala iza sebe nosi nešto daleko veće od obične škrtosti, neiskrenosti i nasilničkog ponašanja koje je kao posljedice izazvao monetarni sustav koji je vjerovanjem kupio i platio, bez obzira jesu li toga svjesni ili ne, parlamente, sudove, javne službenike, državne i lokalne vlasti, policiju i tako dalje, sve one koji su vjerovanjem u fantaziju kupljeni i plaćeni da obavljaju prljavi posao za banke i financijske institucije.

Globalni sustav koji svoju egzistenciju temelji na ničem drugom osim opće lakovjernosti i naivnosti.

(nastavlja se...)
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative
Last Edit: 7 years, 2 months ago by roman.

Re:Banka Je Prodala Hipotekarni Kredit Nekom Drugom 7 years, 2 months ago #257

• roman
  • Gold Boarder
Banka Je Prodala Hipotekarni Kredit Drugoj Banci, Ili Financijskoj Agenciji (II Dio)

Kada bilo tko nakon što je vaš hipotekarni kredit prodan, od vas zatraži nastavak isplaćivanja originalnog duga, on čini prevaru.

Evo razloga.

Ako se predstave na primjer kao što se najčešće predstavljaju, kao predstavnici ili agenti originalnog kreditora, oni lažu.
Oni nisu ni predstavnici ni agenti, oni su kupili takozvani vaš 'dug' sa svojim 'novcem'.
Kupili su ga vrlo jeftino, a sada pokušavaju prikupiti puni iznos od vas, to je način na koji očekuju da će napraviti profit.

Međutim, kupnjom takozvanog vašeg 'duga', oni su ga u potpunosti isplatili, to znači da dug više ne postoji, vi više ne dugujete nikakav novac.
Sve što ste, a možda i niste dugovali originalnom kreditoru, originalni kreditor je izbrisao, ugasio.
Ako je i postojao nekakav ugovor koji vas je obvezivao na nešto, on je postojao između vas i originalnog kreditora.

Dakle bilo tko tko tvrdi da vi još uvijek 'dugujete' nešto, bezlično laže, jasno i jednostavno, želi vas prevariti.
U osnovi, ono što se dogodilo je da je 'netko' isplatio dug kojeg ste, a možda i niste imali prema originalnom kreditoru.
Savršeno je prihvatljivo da ljudsko biće "B" isplati dug ljudskog bića "A", to nije rijetka pojava i uvijek se događa, na primjer, roditelji mogu izvući iz bilo kakvih dugova svoju djecu, i obrnuto, prijatelji to uvijek mogu učiniti jedan za drugog.

Jednom kad je takozvani "dug" isplaćen, on je isplaćen, i to je sve, čiča, miča, gotova je priča.

Kad kupac vašeg "duga" prema originalnom kreditoru od vas zahtijeva nastavak isplaćivanja mjesečnih rata s kamatama njemu, on je i dalje u potjeri za dugom kojeg je sam ugasio svojom kupnjom.

Ovo je zapravo prilično glupo od njih, šetati se okolo i isplaćivati tuđe 'dugove', a sve iz škrtosti i pohlepe !?!
Već dugo vremena ti pohlepni ljudi ovako zarađuju.

No, ali, kako, kada, gdje, zašto, kupnjom takozvanih 'dugova' na ovaj način, oni nisu imali nikakvog interesa u izvornom ugovoru.
Kad su kupili vaš takozvani 'dug', to su uradili dobrovoljno i svojevoljno iz čiste pohlepe, bez ikakvih pravnih, zakonskih ili moralnih obveza da to učine.

Ukratko, oni su dobrovoljirali.
A mi svi dobro znamo što se događa kad netko dobrovoljira za nešto, preuzima na sebe sve rizike i posljedice, to je ono što znači dobrovoljnost.

Kroz dobrovoljnost, netko se složio da će preuzeti na sebe sve rizike i da neće imati apsolutno nikakvo pravo i nekog drugog u to uključiti, također i da neće pokušati svoj rizik prenijeti na nekog drugog, što je upravo to što rade kupci vašeg 'duga' kad vam šalju zahtjeve.

Oni čine prevaru. Originalni, izvorni 'dug' je ugašen, više ne postoji, bilo koja suprotna tvrdnja je laž.
U suštini stvari, oni nisu ništa drugo nego 'dobrovoljci' koji su poprilično glupo, ali je tako, odlučili na sebe preuzeti sav rizik.

Oni će pravnim trikovima pokušati pretvoriti njihovu dobrovoljnost u takozvanu osobu koja je u dobroj vjeri uzela poslovni dokument za vrijednost, s uvjerenjem da ima vrijednost i da u njemu nisu skriveni nikakvi defekti.
Ovo naravno nije ništa drugo nego pravno polemiziranje u pokušaju da se prijeđe preko nečeg što je u samoj svojoj osnovi prevara.
Time se ne mogu zaobići temeljne činjenice da je takozvani "dug" ugašen kada je kupljen, niti predstava da novi kupac djeluje kao predstavnik ili agent originalnog kreditora nikako ne može sakriti stvarnost da on u potpunosti djeluje u svoje ime.

Rezultat svega je dakle "totalno legalizirana prevara", nalik na "totalno legalizirani genocid" u Iraku, Afganistanu, ...

Crom Alternativna Valuta

Crom Notizie Alternative

Re:Slobodan Čovjek I Ponašanje Na Sudu 7 years, 2 months ago #269

• kasl
  • Fresh Boarder
Dali postoji netko tko je primjenio opisnu taktiku na hrvatskom sudu?

Ja već neko vrijeme primjenjujem slijedeću taktiku kada me zaustavi prometna policija: nikad ne nosim dokumente sa sobom, uvijek kazem 'zao mi je, nemam nikakve dokumente' ukoliko mi policajac napise prijavu kazem 'iskoristti cu svoje pravo da ne potpisem' jednom sam zavrsio na sudu i sudkinja me oslobodila jer nije mogla ustvrditi da su zaustavili stvarno mene, odnosno jer se netko drugi mogao predstaviti mojim imenom.

Re:Slobodan Čovjek I Ponašanje Na Sudu 7 years, 2 months ago #271

• kolos
  • Fresh Boarder
"Dali postoji netko tko je primjenio opisnu taktiku na hrvatskom sudu?"
Upravo sam to htio upitati.
Zanima me što sve sadrži običajno pravo,tj. što su pravila običajnog prava i gdje bi ih mogao naći.
Time to create page: 0.26 seconds