Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Vlada I Građani Između Imaginacije, Stvarnosti I Pretpostavki

Re: Vlada I Građani Između Imaginacije, Stvarnosti I Pretpostavki 5 years, 5 months ago #2401

• tuper
  • Expert Boarder
U jeku globalne financijske krize koja ostavlja sve razornije posljedice na površini ove planete, hrvatskoj javnosti daje se na znanje da se ugovori s Vatikanom ne mogu mijenjati. Izuzetno nepovoljni uvjeti za Hrvatsku definirani tim ugovorima, predstavljaju presedan u svijetu kad su u pitanju međusobni odnosi Svete Stolice s drugim državama. Naime Hrvatska je pri samom vrhu ljestvice zemalja koje za Crkvu izdvajaju najveća financijska sredstva. Pri tome ne treba smetnuti s uma da stotine milijuna kuna koje vlada, općine i gradovi u vidu različitih potpora pružaju Crkvi kako bi na doličan način nastavila svoje djelovanje na promicanju općeg dobra, nisu jedine pogodnosti u kojima religijski aparat uživa dok građani kopaju po smeću u potrazi za hranom i odjećom.

Dr. Ivica Maštruko, zadnji veleposlanik Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije u Vatikanu i hrvatski diplomat koji je obnašao veleposlaničke dužnosti u Grčkoj, Italiji, Sloveniji i Rumunjskoj, te vanjskopolitički savjetnik bivšeg predsjednika Republike Hrvatske Stjepana Mesića: "Ugovor s Vatikanom ne može se raskinuti, to vam je kao da ste uzeli kredit pa otkazujete vraćanje novca. Šteta bi bila višestruka. Međunarodni ugovori su iznad državne regulative i posljedice jednostranog raskida strašno su velike. A odnose se na gubitak kredibiliteta jedne zemlje koju zatim slijede i tužbe".

Kao da to nije dosta, evo još jednog revolucionarnog iznenađenja za hrvatsku mladež. Po ugledu na američke kolege koji su ovu stravu već pretvorili u stvarnost, Ministar rada i mirovinskog sustava Republike Hrvatske, Mirando Mrsić, upravo priprema prijedlog novog zakona o poticanju zapošljavanja kojim će se mladim Hrvatima i Hrvaticama osvijetliti put prosperiteta. Radi se o mjeri koja predstavlja legalizaciju rada bez plaće, ili u prijevodu ropstva. Spomenuti mehanizam omogućio bi svim poslodavcima, bez obzira na to radilo se o onima iz javnog ili o onima iz privatnog sektora, da s mladićima i djevojkama zaključuju ugovore o stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa, tijekom kojega ovi zaposlenici ne bi dobivali plaću. Hrvatski poslodavci Mrsićevu ideju izjednačavaju s genijalnošću najvećih umova u poznatoj povijesti...
Gold is the money of kings, silver is the money of gentlemen, barter is the money of peasants, but debt is the money of slaves.

Re: Vlada I Građani Između Imaginacije, Stvarnosti I Pretpostavki 5 years, 5 months ago #2421

• tranzic
  • Fresh Boarder
U potrazi za nečim drugim, kliknuo sam na Guglu po "Službena Istina: Jeziva Svrha Postojanja Hrvatske Države" i ostao skroz na skroz zapanjen sadržajem stranice. Tematika je takva da ne mogu a da se ne upitam kako to da ni meni ni drugima ovakve stvari nikad ne padaju na pamet!?! Po struci sam inače iz zdravstvenog sektora, to što radite me stvarno zanima.

Javljam se svojim skromnim doprinosom:

Ispis iz hrvatskog državljanstva košta 3600 kuna. Svaki pojedinačni hrvatski državljanin predstavlja glavu na koju se bez izuzetaka odnosi javni dug. Što se u tom smislu događa kad hrvatski državljanin dluči postati suveren i zatraži ispis iz hrvatog državljanstva? Također, radi li se o osobi s na primjer 30 godina radnog staža, što se u tom smislu događa s njegovom mirovinom? Budući da prekida svaki odnos s državnom zajednicom, hoće li mu se ona na zahtjev isplatiti u punom iznosu ili je sve ono što je do tada uplaćivao progutala vatra? I zadnje: budući da se radi o zaista vrijednom radniku koji je društvenu zajednicu u proteklih trideset godina svojim trudom obogatio za brojne novostvorene vrijednosti, hoće li mu država barem nešto od toga priznati u kunama?

Re: Vlada I Građani Između Imaginacije, Stvarnosti I Pretpostavki 5 years, 5 months ago #2424

• zagor
  • Junior Boarder
tranzic wrote:
U potrazi za nečim drugim, kliknuo sam na Guglu po "Službena Istina: Jeziva Svrha Postojanja Hrvatske Države" i ostao skroz na skroz zapanjen sadržajem stranice. Tematika je takva da ne mogu a da se ne upitam kako to da ni meni ni drugima ovakve stvari nikad ne padaju na pamet!?!

demokracija_2012.jpg
Mislim dakle postojim.

Re: Vlada I Građani Između Imaginacije, Stvarnosti I Pretpostavki 4 years, 8 months ago #2702

Last Edit: 4 years, 8 months ago by administrator.

Re: Vlada I Građani Između Imaginacije, Stvarnosti I Pretpostavki 4 years, 7 months ago #2740

BIOS Postavke Državne 'Zajednice' Republika Hrvatska

Središnja banka, nacionalna valuta, parlamentarna jurisdikcija - Odgovor Ministarstva Unutarnjih Poslova Republike Hrvatske za Zahtjev Udruge Crom Alternativna Razmjena za hitno utvrđivanje činjeničnog stanja:

Re: Vlada I Građani Između Imaginacije, Stvarnosti I Pretpostavki 3 years, 4 months ago #2925

Time to create page: 0.18 seconds