Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu

Re:Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu 6 years, 1 month ago #1712

• teuta
  • Expert Boarder
Cjeli svijet vidim kao uznojenu rulju koja trči u krug, gazeći jedni preko drugih. Kamo i zašto trčimo? Trčimo kako bismo bili bolji od drugi, kako bismo više imali, kako bismo bolje živjeli, kako bismo zaradili za starost, za djecu, unučad... „Izabrali“ smo svoje političke predstavnike koji isto tako trče, gaze nas koji smo ih izabrali, njih gaze oni koji im naređuju, i nitko ne vidi cilj, trčanjedo smrti je cilj. Kada složim sve na hrpu; posao, kredite, otplatne rate, stan, režije, hrana, piće, pred očima mi lebdi gol čovjek koji svaki dan gura kamen uz brijeg, i ne može kazati „sutra je novi dan“ jer idućeg dana opet je kamen u podnožju brda i treba ga odgurati na vrh...Što bi bilo da je Sizif jednog dana odlučio kazati kamenu fuck you i odmoriti pod krošnjom drveta na livadi kako bi smislio neku aktivnost koja bi ga radovala umjesto ove na koju je osuđen? Što bi bilo kada bismo mi iskoračili iz kruga u kojem besmisleno trčimo i kažemo idem raditi nešto pametno?

Nemojte se bojati iskočiti iz kruga, nemojte gurati svaki dan isti kamen istim putem bez završetka. Jednom kada shvatite da oni koji nas tjeraju na te besmislene radnje okupirajući naše živote pukim preživljavanjem kako ne bismo smislili nešto pametnije i svrsishodnije za raditi, su isto kao i mi -zaplašena hrpa mesa i kostiju koje isto tako netko tjera u krug. Ako budemo izlazili jedan po jedan, u besmislenom krugu će biti sve manje budala. Na ovim i drugim stranicama interneta možete pronaći primjere za ukidanje dugova i primjeniti ih za sebe. Ja sam to napravila, prije tri godine dug mi je bio 28 000 kn, prije godinu 40 000 s kamatama i opomenama, danas više nemam duga jer ga nisu mogli dokazati.

I prije nego šutnete negog slabijeg od sebe, razmislite. Vi ste šutnuli nekoga, on je šutnuo nekog drugog, Vas je šutnuo neto – tako se stvara krug međusobnog našutavanja, pritisaka i gaženja. Sudjelujemo svi, i ispaštamo svi. Naučite se kazati neću nečemu što ne želite raditi i prema čemu osjećate otpor umjesto potiskivanja nezadovoljstva koje ćete iskaliti na slabijem od Vas. Obično na kraju ispaštate Vi i Vaša obitelj, i život Vam je pakao.

I krenite već jednom, osjećam vrtoglavicu gledajući Vas kako besmisleno trčite, a i pomalo sam usamljena.

Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu 6 years, 1 month ago #1724

• tuper
  • Expert Boarder
Svi ljudi umiru, ali većina njih nikada nije stvarno živjela.

U prošlosti, Bog prvo nije postojao.
No to nije bio problem jer je kao suprotno zlu, postojalo dobro.

Ovo je budućnost:

nwo_buducnost.jpg

Budućnost je sada.

Globalna ekonomija upravljana iluzornim monetarnim sistemom baziranom na dugu i prevarantskim bankarstvom frakcijskih rezervi, u potpunosti je predvidljiva i izložena manipulaciji do zadnjeg centa.

Kontrola nije sredstvo, kontrola je cilj.

Ein Volk, ein Reich, ein Führer - Jedan narod, jedno carstvo, jedan vođa!

Gdje se budućnost zaustavlja? Može li se zaustaviti?

Je li je uopće moguće zaustaviti?

Mi, Slobodni Ljudi Slobodnog Planeta Zemlja nemamo izbora.

Ili ćemo mi dokrajčiti budućnost, ili će budućnost dokrajčiti nas.

Tko i što se mora zaustaviti kako bi se istrijebilo ovo destruktivno ludilo?

Međunarodni sustav središnjih banaka.
Gold is the money of kings, silver is the money of gentlemen, barter is the money of peasants, but debt is the money of slaves.
Last Edit: 6 years, 1 month ago by tuper.

Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu 6 years ago #1747

Tko Je Dužnik?

30 Ožujka 2011 - Pula - Matični Ured - 10.00h

Danas sam se prošetao do Matičnog ureda u Puli.
Na šalteru sam pružio osobnu iskaznicu: ĐURIĆ ALJOŠA.
Izdat mi je rodni list: Đurić Aljoša.
Zatražio sam da mi izdaju izvod iz matične knjige rođenih: ĐURIĆ ALJOŠA.
Rezultat - nula.

Otišao sam kod šefice.
"ĐURIĆ ALJOŠA i Đurić Aljoša nisu jedno te isto, očigledno da je jedno original, a drugo krivotvorina", rekao sam.
Odgovor: "To je jedno te isto."
"Molim vas da mi napišete jednu potvrdu da mi ili ne želite, ili niste u stanju izdati rodni list identičan osobnoj iskaznici", zatražio sam.
Odgovor: "To je u Republici Hrvatskoj jedno te isto, i to svi znaju."
"Ako to svi znaju, onda to negdje mora i pisati - molim vas pokažite mi gdje je to točno, jasno i precizno napisano".
Odgovor: "Nama kompjuterski program ne dozvoljava Đurić Aljoša napisati kao ĐURIĆ ALJOŠA".
Rezultat - nula, nikakvo pismeno obrazloženje ili potvrda ne dolazi u obzir.

Posjetio sam glavnu šeficu na 4 katu.
Gospođa je bila jako ljubazna.
No iako sam inzistirao da mi se u bilo kakvom pismenom obliku potvrdi da mi uz već izdani rodni list Đurić Aljoša, ne mogu ili ne žele izdati još jedan izvod iz matične knjige rođenih - ĐURIĆ ALJOŠA - identičan osobnoj iskaznici; ostao sam praznih ruku.

Da li je registracija rođenja obavezna? Tko se rodio, čije je rođenje registrirano, što je registrirani registracijom postao, tko je zatražio izdavanje rodnog lista? Čovjek ili FIZIČKA OSOBA? Na ova pitanja nisam uspio dobiti jasan, točan, precizan i nedvosmislen odgovor.

Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu 6 years ago #1769

Prosvjed Za Rušenje Vlade

30 Ožujka 2011, Trg Portarata - Pula

Prosvjedu za rušenje Vlade u Puli, danas u srijedu 30 ožujka u 18 sati, prisustvovao sam i ja, Ðurić Aljoša.
Mjesto radnje - centar grada, odmah pored Zlatnih vrata.
Na demonstracijama se okupilo njih petnaestak - dvadeset ljudi.
Par novinara s televizijskim kamerama je pratilo razvoj događanja.

Potražio sam organizatora prosvjeda.
Jan Jurum mi se predstavio kao jedan od njih.
Razmijenili smo mišljenja, što nije dugo trajalo jer se ispostavilo da je Jan svjestan da je naš osnovni problem novac i da trebamo mijenjati monetarni sustav. Sve u svemu, dobro smo se međusobno razumjeli bez puno priče.

Janu sam uručio info-letak Udruge Crom Alternativna Razmjena.
Isti onaj kojeg sam dijelio ljudima po Puli prije nekoliko mjeseci prigodom akcije Pula, Istra, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet, ali ovog puta s dodatkom "Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu".

Jedan od prisutnih novinara koji je snimao što se zbiva na pulskom prosvjedu, bio je i onaj iz Hrvatske radiotelevizije.
I njemu sam dao u ruke jedan info-letak.
Napomenuo sam mu da se i Hrvatska radiotelevizija nalazi među onima kojima je nedavno pod nazivom "Novac I Mentalna Higijena" upućen javni upit - službeni zahtjev za odgovorima na specifična, ključna pitanja za opstanak i razvoj bilo koje vrste društvene zajednice.
Također, priupitao sam ga da li možda zna što bi mogao značiti natpis na info-letku: Sustav Alternativne Valute. Na žalost, novinar Hrvatske radiotelevizije nije imao pojma što su alternativne valute.

Osim toga, info-letak o prljavoj pozadini globalnog monetarnog sustava, novcu-dugu i bankarsko-političkom kartelu, te alternativama koje se nude; podijelio sam mnogobrojnim prolaznicima.
Ljudi ko ljudi, u ovoj situaciji u kojoj im je svega preko glave, većinom su ga u prvi trenutak odbijali. No osmijeh i "ne grize - čita se", učinili su svoje i sav informativni materijal koji sam imao u torbi, završio je u rukama onih kojima je i bio namijenjen.
Last Edit: 6 years ago by administrator.

Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu 6 years ago #1804

• Ciciban
  • Fresh Boarder
Izvan svake sumnje, bez ikakve dvojbe, 100% sigurno, činjenica je da vlada nikako ne smije riskirati dovesti se u poziciju u kojoj bi narod mogao shvatiti da život teče dalje i kad vlada nije u operativnom stanju. Možete li zamisliti situaciju u kojoj ljudi na vrućini od 35 stupnjeva, hladeći noge u fontani na središnjem trgu, razgovaraju: "dođavola, nisam ni primjetio da je vlada obustavila rad, trebali bismo je zauvijek zatvoriti"!
Pošten je onaj koji mijenja svoje mišljenje da bi ga prilagodio istini. Nepošten je onaj koji mijenja istinu da bi je prilagodio svom razmišljanju.
Last Edit: 6 years ago by Ciciban.

Rođen Slobodan Da Bi Slobodno Živio U Dužničkom Ropstvu 5 years, 11 months ago #1876

• Mr Bean
  • Fresh Boarder
Bankari su dakle uspjeli globalizirati svijet.

Kako je počela globalizacija?
Podatke je trebalo prikupiti, organizirati, standardizirati, bilježiti, neprestano ažurirati, i učiniti ih lako dostupnima kako bi svi igrači na rastućem tržištu mogli procjenjivati tisuće i tisuće raznih informacija koje biznisi između sebe svakodnevno stvaraju.

Kao rezultat takvih potreba, izumljeni su prvi javni sustavi za masovno skladištenje podataka: financijska izvješća, bilance, računi, knjige, ugovori, patenti, dionice, obveznice, vlasništva, nekretnine i slično. Znajući tko što posjeduje i tko koliko duguje, za investitore je postalo puno lakše pratiti zbivanja i donositi zaključke o vrijednostima i preuzimanju rizika.
Finalni proizvod je dobio naziv "ekonomske činjenice".

Onda je odletio u zrak Svjetski trgovački centar i od tada bankari svom snagom rade na uništavanju tih činjenica.
Sistem koji je vladama, igračima na tržištu i običnim ljudima mogao pomoći u razumijevanju globalnih financijskih kriza, a bogami i spriječiti one buduće; iznenada je erodirao. Vlade su dopustile tržištima u sjeni da narastu do veličina koje nadilaze ljudsko shvaćanje. Ne zna se više ni tko je vlasnik čega, ni tko je dužnik kome. U vrlo kratkom periodu, Zapad se odrekao svih onih reformi u zadnjih 150 godina koje su omogućile nastanak globalne ekonomije.

Pošto više nisu zabilježene u javnim sustavima za masovno skladištenje podataka, ekonomske činjenice su sada nevažeće, nevjerodostojne i nevidljive u punom značenju te riječi. Okruženi smo tržištima u sjeni.

Bez standardizacije, vrijednosti imovina, biznisa i odnosa su toliko varijabilne da se ne mogu koristiti za garancije, kreditiranja i trgovanja. Moralnu stranu cijele priče je bolje ni ne spominjati.

Pitam se pitam se, jesam li ono što jesam, ili sam ono što posjedujem?
Time to create page: 0.18 seconds