Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra

Re:Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra 9 years, 1 month ago #837

• roman
  • Gold Boarder
"Promijenimo Svijet? Da - Danas, A Ne Malo Sutra", ko pogođeno u sridu

Promijenimo svijet, htjeli ili ne htjeli, ovdje ćemo se neizbježno sresti s problemom promjene nas samih.
Sjećaš li se cenzure alternativne valute Crom u Wikipediji? Opravdanje je bilo da nitko o tome nigdje ne priča. I doista, iako se u ovim vremenima i na ovim prostorima radi o izumu o kojem bi se trebalo pričati posvuda, o tome nigdje niti jednog jedinog slova. To sigurno nije slučajnost.

Osim toga, da te podsjetim na još nešto u vezi s onim što stoji u temi "Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta" i broju posjeta ovom sajtu koji je razočaravajući bez obzira sav trud, pogotovo onaj na Crom Alternativnim Vijestima.
Do sada smo sami razglasili informaciju o našem postojanju na bezbroj foruma. Jesi li primjetio da skoro u niti jednom jedinom od malobrojnih komentara nema ništa o samoj našoj biti, da smo u stvari "središnja banka" koja izdaje novac? Do zadnjeg, svi su komentari usmjereni prema kiši koja pada na Marsu, i zemljotresu koji je pogodio Veneru, ni riječi o nama samima i onom čime se bavimo.

U temi "Edukacija-Školsko Obrazovanje Je Uništilo Znanje" sam u vezi udruga i masovnih pokreta naveo kako je u uvjetima u kojima oni koji su meta protesta financiraju one koji organiziraju proteste; i to uvijek na način da te beznačajne organizacije promijene svijet same, bez suradnje s ostalima; nemoguće nešto promijeniti. Ovime se moramo pozabaviti kako bi te ljude privukli barem na razgovor, ako ne našu stranu. Vjerovatno znaš da je zabranjeno voće najslađe voće - eto zbog čega se alternativna valuta Crom nigdje ne spominje niti u negativnom pogledu; osnovno pravilo je šutiti ko zaliven.

Kako prvo promijeniti sebe?

Opći problem si i sam primjetio na Facebooku u komentaru na ovaj tvoj poziv: "Ono što je u čovjeku najbolje... suradnja za zjaedničku dobrobit - Mislim da je to zabljuda. Ljudi su pokvareni i zli, što se korporativnih modela i gospodarstva tiče, uništit će sve u trci za parama... cijela ljudska civilizacija - sa naglaskom na bijelu rasu - utemeljena je na kontroli moći, potlačivanju, izrabljivanju i licemjernim normama... aj sej FTW!".

Vidiš, svi znamo da se ta kontrola ostvaruje kroz novac, i opet nitko o nama ni da zucne da smo "Središnja Banka Slobodnog Planeta" koja proizvodi 100% djelotvorni lijek protiv karcinoma koji nas je doveo na samrtnu postelju. Hoću reći, kako se najbolje postaviti u situaciji koju si i sam odlično naveo u odgovoru na taj komentar: "Što netko reče, prva prepreka pri bijegu iz zatvora nisu zatvorski čuvari nego zatvorenici - to ti se prijatelju moj zove sistem savršene kontrole"?
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.
Crom Alternative Currency System

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative

Re:Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra 9 years, 1 month ago #838

• vlado
  • Senior Boarder
roman wrote:
Hoću reći, kako se najbolje postaviti u situaciji koju si i sam odlično naveo u odgovoru na taj komentar: "Što netko reče, prva prepreka pri bijegu iz zatvora nisu zatvorski čuvari nego zatvorenici - to ti se prijatelju moj zove sistem savršene kontrole"?

Mislim da je ova tema pravi odgovor na to, da kroz nju pokažemo da nismo nikakvi luđaci, da nismo nikakva sekta, već jednostavno sasvim obični ljudi koji su napokon odlučili svoje probleme rješiti sami onako kako im to najbolje odgovara. Ova tema je prikladna u tu svrhu zbog njene otvorenosti, svi znamo da je problem monetarnog sustava ono prvo i osnovno što treba promijeniti, ali ovdje bi trebali svima pokazati da nismo grupa koja si je nabila kartonsku kutiju preko glave i gleda samo kroz onu malu rupu... ipak postoje i druge stvari o kojima možemo pričati i u kojima se i s drugima možemo susresti, stvari koje su nam svima zajedničke, a na koje imamo slične poglede.

Re:Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra 9 years, 1 month ago #839

Dobro si ovo napisao vlado, to i je bila namjera, da se svi nađemo zajedno u svemu onom u čemu se možemo naći, a toga je zbilja puno, pogotovo sada u ovoj krizi.

Pogledajte kako su to lijepo rekli prijatelji iz organizacije "Zeitgeist Jupiter Projekt" na njihovoj stranici suradnja: "Jedan od naših največih zadataka je umrežavanje jer samo nesebični i otvoreni sustavi su sposobni surađivati jedni s drugima. Iz tog razloga, a i iz razloga dolazka do naših ciljeva u što kraćem roku, umrežavati ćemo se sa svima koji dijele slične ideje."

Upravo su me obavijestili da su na njihove stranice stavili (za sada onako na brzaka) nešto o nama: Suradnja - Udruga Crom Alternativna Razmjena - jupiter-projekt.webnode.com/suradnja/udr...ternativna-razmjena/

Re:Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra 9 years, 1 month ago #840

Udruga "Za novi dan" - Sadržaj Djelatnosti:
Suradnja s drugim istovrsnim i sličnim udrugama i organizacijama te drugim zdravstvenim, socijalnim i drugim ustanovama i organizacijama u zemlji i inozemstvu u vidu zajedničkih akcija.
Udruga "Za novi dan" poziva sve zainteresirane koji žele i mogu raditi s nama da se jave. Vjerujemo da zajedno možemo pokrenuti promjene. Vjerujemo da zajedno možemo pronaći nove i sigurnije načine liječenja, pružiti bolju podršku oboljelima, njihovim obiteljima i prijateljima.
Zajedno ćemo zamijeniti strah s hrabrošću, usamljenost sa zajedništvom, očaj s nadom i ljutnju s veseljem.

Između ostalih, poziv "Promijenimo Svijet? Da - Danas, A Ne Malo Sutra" sam objavio i na forumu udruge "Za novi dan".
Ovaj poziv, napisan je jasno da jasnije od toga ne može biti, počevši od samog naslova.
Pa opet, kao da nikome ništa nije jasno: "... nikako da shvatim tko stoji iza inicijative, tko je začetnik, osobne pobude, ono, fali mi još štofa... Iskreno, djeluje mi sve pomalo masonski ovak na prvu".

Eto, nismo više samo luđaci ili nekakva sekta, postadosmo i masoni...

Naravno, ljudima na forumu udruge "Za novi dan", sinoć sam sve lijepo objasnio - konkretni odgovori na konkretna pitanja.
Rezultat?
Moj odgovor je cenzuriran, tj. obrisan.
Administrator foruma udruge "Za novi dan" je temu zaključao.

Na Facebooku sam upecao online Alexa iz grupe Devastation. Grupi Devastation smo uputili poziv da sudjeluju ili prisustvuju eksperimentu s alternativnom valutom kojeg ćemo ovaj tjedan obaviti u Puli.
Na pitanje zašto mi nisu odgovorili na poziv kojeg sam im uputio kroz više oblika elektronske komunikacije, na Facebookovom chatu je stigla obavijest da Alex više nije online.

Susreo sam se online i s njim - Miroslav Ćelap iz udruge "I Mene Se Pita!"
Malo smo prodiskutirali o našoj alternativnoj valuti.
Potrudio sam mu se objasniti što sam više mogao - onako na brzinu.

Miroslav Ćelap iz udruge "I Mene Se Pita!" se učlanio u Sustav Alternativne Valute Crom, kako bi osobno mogao provjeriti o čemu se radi i isprobati mogućnosti koje se nude.
Osim toga, na moj poziv, priključio se i ovom forumu kao sredstvu kroz koje se svi možemo naći na jednom mjestu i zajedno komunicirati u izgradnji boljeg sutra.

Re:Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra 9 years, 1 month ago #842

Listajući po našoj oglasnoj ploči, mogu se pronaći intervjui s 10-15 bendova i glazbenika s područja bivše Jugoslavije za Crom Alternativne Vijesti.

Jutros sam se tako šetao Pulom, iz suprotnog pravca je naletio Denis Vitasović.
Sjeli smo se, popili piće i razgovarali malo o onome što se dešava u svijetu.
Denis je već dobro upućen u alternativni svijet, a čuo je i za alternativne valute.
Ova naša Crom Alternativna Valuta ga je poprilično zainteresirala.
Pozvao sam ga da prisustvuje našem eksperimentu ovih dana, i rekao je da će vjerovatno proletjeti tamo.

Inače Denis trenutno svira bas gitaru u poznatom pulskom bendu "052", grupi osnovanoj daleke 1986 godine.
Evo jednog videa: Preludium - I Wish You All The Best (Denis Vitasović - vocal, bass)

Nakon toga, prolazeći starim gradskim ulicama, eto ti i njega - Zoran Ðorđević, poznati pulski bubjar, alias Đole Macola.
Đole je bio u žurbi, ali sam i njemu uputio poziv za eksperiment s alternativnom valutom Crom.
Đole Macola mi je rekao da će možda svratiti ako bude imao vremena.

Re:Sjeme Budućnosti - Zajedno Danas Promijenimo Sutra 9 years, 1 month ago #846

Narednih 10-15 dana sam zauzet akcijama na terenu, direktno licem u lice.

Sinoć sam se sreo s Danielom Balabanom iz Tranzicijske Pule - pali su prvi opći razgovori i dogovori.

Konkretno, jutros sam ispred par pulskih fakulteta podijelio mladima dosta informativnih letaka s opisom službenog monetarnog sustava i alternativom koja se tome nudi - valutom Crom.
Tužno, nitko nikada nije čuo za alternativne valute, a kamoli da u samoj Puli postoji organizacija koja izdaje alternativni novac.

Naravno, pojavio sam se i ispred ekonomskog fakulteta "Mijo Mirković" s informativnim letcima.
Studenti pulskog ekonomskog fakulteta "Mijo Mirković" nemaju blage veze o tome što bi mogle biti alternativne valute - ne tragedija - već katastrofa.
Toliko o tome koliko ih na ekonomskom fakultetu uče stvarnom znanju, a koliko se radi samo o pranju mozgova i proizvodnji novih robova aparatu globalne financijske elite.
Time to create page: 0.22 seconds