Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Valuta Crom

Re:Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Valuta Crom 8 years, 10 months ago #801

Choosing The Best Communication Model And Overcoming Language Barriers

Dear Rakesh, dear Daniel,

as you know, i have opened a topic on our notice board named "Colaboration: Transition Towns - Crom Alternative Currency System".
What's the point of all this?

Our idea is that in actual "world conditions" we can't change absolutely nothing if we don't change the money first.
My opinion is that Transition Towns and Alternative Currency are the perfect natural chemical bond, something beautiful can be born from our collaboration. Take a note that we are very interesting about nature, eco villages and small farming, and we would like to start to build this things WITH OUR OWN MONEY, NOT WITH THE DEBT IN THE FORM OF WOTHLESS PAPER CREATED OUT OF NOTHING - OWED TO BANKS!

My collaborative proposal is intended to make some individual experiments with alternative currency. In this way, there would be some practical basis (not only philosophical) for our eventually meeting planned soon.

For the first moments of our collaboration, everything is theory which should be developed and arise as a practise based on your individual experience with our alternative currency system (why not - there is nothing to be scared about) - this is simple and easy, and it can be done immediately.

I'm suggesting this forum as a model of communication, because in this way, Rakesh Rootsman can become directly involved, he can write directly in English here and i will translate it in Croatian...

You are more than welcome here, best regards.

--
President
Duric Aljosa
Crom Alternative Exchange Association

Odabir Komunikacijskog Modela I Prevladavanje Jezičnih Prepreka

Dragi Rakesh, dragi Daniel,

Kao što znate, otvorio sam temu na našoj oglasnoj ploči pod nazivom "Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Sustav Alternativne Valute Crom".
Koja je svrha svega ovoga?

Naša ideja je da u aktualnim "svjetskim uvjetima" ne možemo promijeniti apsolutno ništa, ako prvo ne promijenimo novac.
Moje mišljenje je da su Tranzicijski Gradovi i Alternativna Valuta savršeni prirodni kemijski spoj, nešto prekrasno se može roditi iz naše suradnje.
Uzmite u obzir da smo mi vrlo zainteresirani za prirodu, eko sela i male farme, i htjeli bi početi graditi ove stvari S NAŠIM VLASTITIM NOVCEM, A NE S DUGOM U OBLIKU BEZVRIJEDNIH PAPIRA STVORENIH IZ NIČEGA - PREMA BANKAMA!

Moj prijedlog suradnje ima za cilj nekakve pojedinačne osobne eksperimente s alternativnom valutom. Na taj način bi stvorili neke praktičke osnove (ne samo filozofske) za naš susret planiran uskoro.

Za prve trenutke naše suradnje, sve je teorija koju bi trebalo razviti, i koja bi izrasla u praksu na temelju vaših osobnih iskustava s našim sustavom alternativne valute (zašto ne - ne postoji ništa čega se treba bojati) - to je jednostavno i lako, i može se učiniti odmah.

Predlažem ovaj forum kao model komunikacije jer se na taj način Rakesh Rootsman može izravno uključiti i pisati ovdje izravno na engleskom jeziku, a ja ću to prevoditi na hrvatski...

Ovdje ste više nego dobro došli, srdačan pozdrav.

--
Predsjednik
Duric Aljosa
Udruga Crom Alternativna Razmjena

Re:Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Valuta Crom 8 years, 10 months ago #809

Ok, koliko sam uspio, malo sam pročavrljao i s Danielom i s Rakeshom.
Pokazalo se odmah na početku da svi imamo premalo vremena, nažalost.
Međutim, ovo je tek prvi korak, i za sada je dobro i tako, ako krene ozbiljnije, onda ćemo svi sigurno za to naći i više vremena.

Dakle, Transition Towns su hvale vrijedna ideja.
Sustav Alternativne Valute Crom u teoriji mnogo toga nudi, potencijal je zbilja ohohooo.
No u praksi?
Ovdje se priča o promjeni stvarnog svijeta, a ne onog virtualnog.
Ovdje se priča o promjeni tog svijeta odmah sad, ne nekog neodređenog sutra.

Evo dobrih vijesti vezanih uz suradnju "Tranzicijska Pula / Transition Town Pula - Sustav Alternativne Valute Crom".
Daniel Balaban, voditelj projekta Tranzicijska Pula, pristao je sudjelovati u eksperimentu s alternativnom valutom, od jučer je i on postao jedan od onih s kojim možete probati obaviti nekakvu razmjenu kroz valutu crom.

Sad ćemo malo vidjeti kako to hoda, sresti se licem u lice, posjetiti neke ljude, porazgovarati međusobno; sve to lijepo uslikati i poslije ovdje opisati kroz nekakav članak (mislim negdje do kraja ovog mjeseca).

Evo, krenulo se s mrtve točke, pozdrav svima koji ovo prate

PS.
Onako usput, prve korake suradnje već činimo i sa Zeitgeist Pokretom.

Re:Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Valuta Crom 8 years, 10 months ago #813

• sale
  • Fresh Boarder
Stari dobri Glas Istre

glas_istre_pula_istra.jpg

Re:Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Valuta Crom 8 years, 10 months ago #819

• roman
  • Gold Boarder
Ima toga koliko hoćeš stari moj, evo najvećih: Net.hr

net.jpg
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.
Crom Alternative Currency System

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative

Re:Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Valuta Crom 8 years, 10 months ago #822

Povodom objavljivanja članka "Školske Knjige Iz Povijesti I Banke: Emisiona Dobit", nakon "Regionalnog Centra Za Obrazovanje I Informisanje Iz Održivog Razvoja (Reic Sarajevo), i Dejan Učkar sa Odjela za ekonomiju i turizam 'dr.Mijo Mirković' u Puli, zatražio je da ga skinemo s naše e-mail liste. S obzirom na njegov posao i ustanovu u kojoj obavlja taj svoj posao navodnog obrazovanja mladih, odgovor mu je isporučen javno, u obliku komentara ispod članka kojeg možete pročitati ovdje: "Reic Sarajevo - Javna Pitanja: Obrazovanje O Održivom Razvoju".

Prije dva dana, objavio sam članak "Pismo Glavnom Krivcu Za Sve: Najvažniji Matrix Eksperiment Ikada - Facebook".
Evo što u njemu stoji:

"Prijatelju, ovo nije globalna financijska kriza, ovo je svjetska kriza gluposti i lažnog morala, u toku je najveća pljačka materijalnog i svih drugih oblika bogatstva koju je povijest ikad vidjela. Problem nikada nije predstavljao problem sam po sebi. Problem je uvijek predstavljala reakcija na problem. Prijatelju, nema više okolišanja, ti si naš najveći problem. Naš problem nisu globalna financijska elita, bankarska oligarhija, lukavi advokati, prljavi političari, korumpirani sindikalisti i sva ostala banda. Naš najveći problem si ti, upravo tako, lično ti, imenom i prezimenom. Krivac, jedina moguća reakcija na samouništenje ti je ispred nosa - Prestani Koristiti Njihov Novac-Dug"!

Vjerovatno nije teško zaključiti što im se po glavi vrzmalo, mislim na dečke iz Metallice, s onim "Kill 'Em Al" i "Nothing Else Matters". Što je ostalo od toga? Globalna Elita ima točno određene točke na dnevnom redu, a glazba je samo još jedan u nizu alata za zarobljavanje svijesti stanovništva i odvraćanja masa od pravih točaka dnevnog reda. Clash nisu više među nama, ako sa Sex Pistolsima više ne funkcionira, podignimo do zvijezda U2, ako to ne uspije, popularizirat ćemo REM, kad i to više ne bude šljakalo, stvorit ćemo Guns N' Roses, i tako dalje redom... To se događa u svim glazbenim pravcima - rock, rap, country, kršćanska glazba, klasična, metal, punk, narodna, i svim ostalim.

Što je 10 minuta tvog vremena u odnosu na ono što još uvijek nazivaš život iako si već odavno na najbitinijim frontovima mrtav, u odnosu na budućnost tvoje djece i njihovih potomaka? Ništa! S obzirom na eksperiment s alternativnom valutom Crom u kojem će učestvovati Daniel Balaban iz 'Tranzicijske Pule', a kojeg ćemo obaviti u Puli i javno objaviti kroz Crom Alternativne Vijesti, ne bi uopće bilo loše da tom prilikom u njemu učestvuju ili barem prisustvuju i još neki glazbenici iz "Pulske Ekipe".

S toga, putem majlova koje sam već poslao, i kroz ovaj način javno upućujem poziv na sudjelovanje ili promatranje eksperimenta s alternativnom valutom Crom kojeg ćemo obaviti u narednih 10 - 15 dana; ovim ljudima, organizacijama i bendovima:

Devastation, Monteparadiso, Messerschmitt, Gustafi, Budimir Žižović, Frontalni Udar, Tito's bojs, Tamara Obrovac, Manekeni, Nola i Dogma.
Last Edit: 8 years, 10 months ago by webmaster.

Re:Suradnja: Tranzicijski Gradovi - Valuta Crom 8 years, 10 months ago #825

Ubrzo nakon što je ušao u Zemljinu atmosferu, UFO je aterirao u Puli. Vanzemaljski posjetioci iz udaljenog Svemira nisu pokazali prijateljske namjere.

NLO Spektakl: Vanzemaljci Opet Aterirali U Puli

Na spisak pozvanih učestvovanju ili barem prisustvovanju skorom eksperimentu s alternativnom valutom Crom, dodani su:

1)
Neprofitna organizacija - grupa pulskog Antifašističkog festivala: ANTI-FA FESTIVAL!! Pula (Croatia)@ K.Rojc ..since 2004... (organiziran kroz Novo Istarsko Podzemlje i Udrugu Monteparadiso)

2)
NOVO ISTARSKO PODZEMLJE (New Histrian Underground is noncommercial do-it-yourself platform from Pula/Croatia)
Time to create page: 0.34 seconds