Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Granica Crom tržišta

Re:Granica Crom tržišta 9 years, 3 months ago #459

• Former
  • Junior Boarder
Članci na temi "Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon" su vrlo informativni i, u kratko, odlični.

Shvatio sam šta je razlika čoveka i pravne osobe, hvala.

Sada imam par pitanja u vezi sa peticijom. Zašto si naveo da je jedini uslov pod kojim ćeš im se pridružiti da te prepoznaju samo kao čoveka, a ne i kao fizička osoba? Osim ličnih informacija o tebi, koje možda smatraš suvišnjim za te ljude, postoji li išta drugačije što oni dobijaju od tebe kao pravna osoba u odnosu na čoveka? Sve ovo vodi na to da se radi ovog nepriznanja upropaštava jedna vrsta saradnje i šta će se postići ako svaki novi potencijalni član želi biti priznat samo kao čovek a oni to ne prihvataju. Šta ti i ostala ljudska bića, rođena bez imena, vere i nacionalnosti, gube ako se pridruže takvim peticijama kao fizičke osobe?
Last Edit: 9 years, 3 months ago by Former.

Re:Granica Crom tržišta 9 years, 3 months ago #466

Zašto si naveo da je jedini uslov pod kojim ćeš im se pridružiti da te prepoznaju samo kao čoveka, a ne i kao fizička osoba?

Zato što nikad sa sobom ne nosim osobnu iskaznicu.

U vezi ostalog, slažem se s tobom, ali sam mišljenja da se "Fizička Osoba" mora zamijeniti terminom "Čovjek" i tako eliminirati mogućnost postojanja iste osobe/čovjeka u istom trenutku na više različitih mjesta, što je u biti ista stvar kao i bankarska praksa djelomične rezerve kojom isti novac u istom trenutku postoji na više mjesta.

U međuvremenu, ova "fora" - razlika čovjek/osoba je odlična samoodbrana u svijetu punom teških zakonskih nepravdi u kojem trenutno živimo.

Re: Granica Crom tržišta 7 years, 6 months ago #2322

• nikolaso
  • Fresh Boarder
Pozdrav svima!

Nije mi najjasnije zbog čega pravna osoba ne bi imala ista prava kao i fizicka osoba, tj da i organizacija i čovek dobiju po 730 kroma?

Re: Granica Crom tržišta 7 years, 6 months ago #2323

Pozdravi i tebi nikolaso,
izvinjavam se što nam je promaklo ovu stranicu uskladiti s novostima koje povremeno uvodimo u funkcioniranje samog sustava:

Dizajnirana po načelu 'Slobodne Valute - Slobodna Tržišta - Slobodni Ljudi - Slobodni Planet', 13 studenog 2011 otvorena je nova razvojna verzija Sustava Alternativne Valute Crom - po mnogo čemu jedinstvena kombinacija društvene mreže i platnog sustava.

Otvaranjem novog Sustava Za Procjenu I Razmjenu Vrijednosti, i cijeli web sajt je promijenio sadržaj - sad je sve puno bolje organizirano. Detaljna uputstva i objašnjenja, mogu se pronaći i u općem opisu, i na stranicama namijenjenim pojedinačnim funkcijama i mogućnostima.

Za nekih dvadesetak dana - krajem veljače 2012 otprilike, uvodimo nova poboljšanja u sustav alternativne valute - upravo radimo na prilagođavanju svih stranica web sajta novim funkcionalnostima...
Last Edit: 7 years, 6 months ago by administrator.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.13 seconds