Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Granica Crom tržišta

Granica Crom tržišta 9 years, 5 months ago #416

• Former
  • Junior Boarder
Granica odnosno maksimalna suma za svakog pojedinca na Crom tržištu je 350.400 cromova.

Šta se dešava kada neki pojedinac dostigne tu sumu, a dosta ljudi traži servis koji taj pojedinac nudi i on ne može da primi više cromova?
Last Edit: 9 years, 5 months ago by Former.

Re:Granica Crom tržišta 9 years, 5 months ago #420

Ideja je postaviti neki limit kako bi se onemogućilo da kao danas naprimjer, jedan pojedinac ima više novca (a time i veću moć) od 4-5 država skupa.
Kako je sve bazirano na vremenu, onda uostalom i što će jednom pojedincu novca za 500 života, no ima nas svakakvih, pa na to svatko može gledati kako god to želi...

U svakom slučaju, za sada, u ovom slučaju, kupac ne može izvršiti uplatu novca na njegov račun, prima poruku da je račun suprotne strane dostigao limit.

Ova granica nije nepromjenljiva, u slučaju da bude predstavljala probleme, to se glasovanjem sviju može promijeniti...

Pojedinac (Čovjek) bi za sada onda trebao ili počet brže vrtiti novac, ili ako ne želi time biti limitiran, otvoriti još jedan, ili više računa kao "Pravne Osobe" pod kojima je legalno u nekoj zemlji registriran, za njih ne postoje nikakvi limiti.

Re:Granica Crom tržišta 9 years, 5 months ago #422

• Former
  • Junior Boarder
Hvala na odgovoru.

Pojedinac (Čovjek) bi za sada onda trebao ili počet brže vrtiti novac, ili ako ne želi time biti limitiran, otvoriti još jedan, ili više računa kao "Pravne Osobe" pod kojima je legalno u nekoj zemlji registriran, za njih ne postoje nikakvi limiti.

Da li je to namenjeno i za praksu? Nisam skroz razumeo. Da li Pravne Osobe nemaju limit na količini cromova ili pojedinci nemaju limit na broj korisničkih računa?

Moje drugo pitanje se tiče prakse: Šta se dešava kada osoba umre i recimo poseduje 150.000 cromova? Da li bi se te pare izbrisale iz opticaja ili nasledile izabranoj osobi?

Re:Granica Crom tržišta 9 years, 5 months ago #424

Pojedinca sam shvatio kao tip registracije "Man-Čovjek".
Samo živa bića mogu otvoriti samo jedan račun tipa "Man-Čovjek", svakog prvog u mjesecu primaju 730 croma od sustava, gornji limit na računu je 350.400 croma.

Pravne Osobe nemaju ograničen iznos croma na računu.

Mirko je čovjek i ima otvoren jedan račun tipa "Man-Čovjek", ima trgovinu cipela i jedan račun tipa "Pravna Osoba", ima pekaru i još jedan račun tipa "Pravna Osoba"....

Moje drugo pitanje se tiče prakse: Šta se dešava kada osoba umre i recimo poseduje 150.000 cromova? Da li bi se te pare izbrisale iz opticaja ili nasledile izabranoj osobi?

Kao i sa kunama i eurima, iz ovog se može roditi milion problema, za to postoji zajednica Crom, ako ne možemo sami rješiti problem, onda su tu advokati...

Re:Granica Crom tržišta 9 years, 5 months ago #444

• Former
  • Junior Boarder
Shvatio sam kako "Man-Čovjek" i "Pravna Osoba" funkcionišu.

Sada se pitam, da li bi u realnosti - svet koji isključivo koristi cromove - i "Man-Čovjek" i "Pravna Osoba" dobijali 730 cromova mesečno ili samo "Man-Čovjek"?

Re:Granica Crom tržišta 9 years, 5 months ago #447

Čovjek Ivica je jedno, a pekara "Ivica" je nešto drugo, to su dva sasvim različita subjekta, iako mnogima izgleda da se i u jednom i u drugom slučaju radi o jednom te istom Ivici - to nije tako.

Ljudi su toga slabo svjesni, primjer može biti i registracija u sustav Crom, većina onih koji se prijave kao "Pravne Osobe" naprimjer prilažu datum rođenja čovjeka, a ne datum nastanka (registracije u državnoj ustanovi) "Pravne Osobe".

730 croma mjesečno dobija samo "Čovjek - Ivica", "Pravna Osoba - Ivica" ne.

Vezano uz ovo, neki sam se dan šetao i na trgu naletio na peticiju, neka je organizacija skupljala potpise protiv privatizacije vode.
Iznad njih parole da je pravo na vodu pravo svakog čovjeka.
Pročitao sam i reklamni letak, u njemu se na puno mjesta vezano uz ovaj poziv na akciju i buđenje javne svjesnosti spominje isključivo termin "čovjek i živo biće".

Rekao sam im da sam i ja dio jedne organizacije koja pokušava probuditi javnu svjesnost.
Pročitao sam im par redaka iz njihovog letka koji se odnose na poziv ljudima, i upitao ih da li ispred sebe u meni vide čovjeka.
Odgovorili su potvrdno, i ja sam rekao da želim potpisati.

Oni su me upitali osobnu iskaznicu, i tu je onda nastala zavrzlama.
Podsjetio sam ih da zovu ljude, da su u meni prepoznali čovjeka, a sad traže potpis fizičke osobe, što ja nisam, fizička osoba i čovjek su dvije potpuno različite stvari.
Objasnio sam im malo tu razliku: "Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon".

Naravno da su sve shvatili, jedna iz odbora je rekla drugima da mi dopuste da stavim potpis bez osobne iskaznice, međutim drugi su to odbili.
Naravno, nisam tamo došao izazivati probleme, lijepo smo se pozdravili i to je to, bitno je da su shvatili o čemu se radi...
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.17 seconds