Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Samoodrživost-S Riječi Na Djela: Farma-Agroturizam
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Samoodrživost-S Riječi Na Djela: Farma-Agroturizam

Re:Samoodrživost-S Riječi Na Djela: Farma-Agroturizam 9 years, 3 months ago #323

• teuta
  • Expert Boarder
ne znam na što konkretno se odnosi upit no donacija je poklanjanje, i više ne pitaš što se s tom donacijom dogodilo, eventualno te primatelj donacije može i ne mora spomenuti...sponzorstvo je već određeni ugovoreni vid reklame - nešto za nešto...

Re:Samoodrživost-S Riječi Na Djela: Farma-Agroturizam 9 years, 3 months ago #361

• bišop
  • Fresh Boarder
Pre svega bih toplo preporučio svima koji nisu, da pročitaju knjigu - Životinjska farma (Dž.Orvel)

Evo da pokušam to i pojasniti. Pretpostavimo da se iznete ideje zaista realno mogu i ostvariti. Rezultat je zajednica po meri čoveka koja ne želi iskorišćavati nikoga unutar nje ali po samoj svojoj ideji želi uključiti što širi krug ljudi, ne bi li kao krajnji rezultat dobili planet koji zovemo Zemlja na kojoj bi vladao mir i blagostanje i koji bi kao takav preuzimale generacije koje dolaze.

Da bi to bilo moguće, potreban je jedan veoma bitan uslov, a to je potpuna promena svesti svakog pojedinca. Zlo, zavist te sijaset drugih faktora koji odredjuju čoveka kao ljudsko biće moraju biti prilagodjeni jednoj takvoj ideji. Možemo li zaista to uraditi ili će se ipak u celom tom procesu pojaviti pojedinac ili grupa koja će kao u Životinjskoj farmi smatrati da je jednakija od drugih. Tada se savršena početna ideja pretvara u sopstvenu negaciju.

Poziv - Oglas 9 years, 3 months ago #365

Pozdrav teuta, moram priznati da sam zbilja uživao u svemu što si iznjela na ovim stranicama, pravo je zadovoljstvo čitati te...

No, mislim da ćeš se složiti samnom, u vezi ovog što radimo, prvo smo svima dobro trebali objasniti zašto to radimo.
Mislim da smo u tome u i uspjeli, monetarni sustav, ekonomiju i financije smo razotkrili do te mjere i na način da je sve shvatljivo i malom djetetu, ja sam lično s te strane zadovoljan obavljenim poslom.

Mi sada riskiramo upasti u zamku vječnog neproduktivnog kritiziranja, ti si u potpunosti u pravu, stigao je trenutak zaokreta, moramo se posvetiti produktivnim aktivnostima.
Bilo bi odlično kad bi se forum pretvorio u, kao što ste ti i roman to počeli, mjesto puno različitih trikova i rješenja za probleme iz svakodnevnog života, savjete, priče i iskustva u tom smislu iz cijelog svijeta. Kako popraviti auto, koji je prirodni lijek, popraviti a ne baciti radio prijemnik, kako uzgojiti prirodan paradajz, kako napraviti mali vrt u stanu, kako izbjeći porez, kako ovo i kako ono...

Dakle kako si izgleda rođena za te stvari, daj svoje savjete kako naprijed i sve ostalo...

Što se tiče oglasa za poziv stručnim ljudima, mislim da nam je svaka pomoć dobrodošla.
Ja sam spremna pružiti usluge oko birokratskih poslova vezanih uz hrvatske zakone jer se bavim knjigovodstvenim uslugama, bez obzira što živim u zg a sjedište udruge je u puli, mislim da se sve može riješiti putem interneta, kao i bilo koju drugu pomoć koja je potrebna da bi udruga funkcionirala.

Oglas je skoro gotov, i u par narednih dana ćemo ga objaviti.
Ako si voljna pomoći, daj si malo truda i postaj ovdje i ti, i svi ostali spisak svih mjesta (web adrese) hrvatsko-srpskog govornog područja na koja možemo postaviti oglas, odnosno zamoliti i one koji postoje i u štampanom obliku, da nam ga objave.
Postoje li i nekakvi službeni, za to predviđeni kanali kojima neprofitne udruge plasiraju svoje oglase na nacionalnim teritorijima?

Unaprijed hvala.

Re:Samoodrživost-S Riječi Na Djela: Farma-Agroturizam 9 years, 3 months ago #367

• teuta
  • Expert Boarder
Hajde da smo se već jednom pokrenuli he he

Ne postoje službeni kanali za plasiranje oglasa.
Kontaktirati ću Teledisk d.o.o. (izdaju časopise svjetlost i nexus) i vidjeti postoji li kod njih dobra volja za objavom oglasa i bilo kojeg oblika informacije za širi krug ljudi.

jedina stranica koja mi u ovom trenutku pada na pamet za mogućnost objave je ova: www.val.hr/

do iduće ideje, pozdrav

Re:Samoodrživost-S Riječi Na Djela: Farma-Agroturizam 9 years, 3 months ago #370

U međuvremenu, moram ti pokazati jednu stvar.
Mi idemo i zadiremo u sam korijen problema, zbog toga pred sobom možemo imati te probleme s uključivanjem stručnjaka u naš projekt.

U suprotnom, kad umjesto zubara izabereš aspirin, problema nema, evo ti jedan primjer:

Časovna banka Slovenije

Klikni na "O Društvu", skrolaj dole i pogledaj članove.
Shvaćaš o čemu ti govorim?

Re:Samoodrživost-S Riječi Na Djela: Farma-Agroturizam 9 years, 3 months ago #371

• teuta
  • Expert Boarder
shvaćam, još ću pogledati nekoliko stranica koje povezuju studente, a za donacije moram zaista razmisliti, možda mi dođe ideja kada vidim oglas
Time to create page: 0.22 seconds