Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 8 months ago #1023

Uzmimo za primjer drugu po redu Cenzuru Za Crom Alternativnu Valutu U Hrvatskoj Wikipediji i bezveznu ispriku:"Kad (i ako) me vrijeme demantira i Alternativna Valuta Crom se pojavi u papirnatim enciklopedijama i sveučilišnim ekonomskim udžbenicima kao nešto više od zanimljivosti, ispričat ću se radi krive procjene. Do tada, ovaj članak/ova tema nema što tražiti u ovoj enciklopediji""

Kako objasniti da nitko od znanstvenika, ekonomista, akademika i profesora na koje se Wikipedija izvlači - zbilja smo kontaktirali mnoge, nema jajca niti odgovoriti nam na e-mail u stilu kao "ne zanima me", "hvala, ali ne" i slično; a kamoli odgovoriti na pitanja koja su im postavljena u e-mailovima?
Jednostavno, prijatelju, to ti se zove cenzura.

Vidi, bez promocije koje radimo za članke, zbog toga što Google cenzurira ovaj forum kroz Pagerank N/A - niti nula nego nedostupan, teme s Crom Foruma bi za Internaute svijeta na Googleu bile gotovo potpuno nevidljive - izgubljene na svjetlosnim godinama udaljenim zadnjim stranicama rezultata pretraga.

U Google Upecan U Cenzuri Alternativne Valute Crom, upecali smo Google kako se igrao s Pagerankom ovog foruma. Pagerank je, ali samo na 2-3 dana, skočio s N/A na 3. Broj posjeta sajtu se u ta dva tri dana povećao za više od 300%!!! Wow!!!
Jednostavno prijatelju, skok s N/A na 3, i s 3 na N/A u samo 2-3 dana se zove cenzura.

Zašto ovo u ovom slučaju ne vrijedi: "Mogući razlozi mogu biti stvarno brojni! Mogu biti sasvim tehničke prirode."
Ovo je forum, ako forum eventualno ima grešku, onda je ta greška u svim temama, a ne samo nekim.
Evo ti 100% dokaz da nije riječ o ničem drugom nego o cenzuri:

Dva primjera:

1) Damir Novotny: Intervju - Novac I Monetarna Suverenost

Za ovaj članak je učinjena minimalna promocija.
Na upit u Googleu "damir novotny", "Damir Novotny: Intervju - Novac I Monetarna Suverenost" se pojavljuje na 2 stranici kao sveukupno petnaesti rezultat po redu.

2) "Eko Selo, Ekoselo, Eko-Selo Ili Održiva Zajednica".

Za ovaj članak je napravljena maksimalna promocija, čak i više od toga.

Na upit u Googleu eko selo, "Eko Selo, Ekoselo, Eko-Selo Ili Održiva Zajednica" se ne pojavljuje, hebote - nema ga uopće na pedeset stranica rezultata, a tko zna ima li ga uopće - naime dalje od toga zbilja nema smisla tražiti...

Vidi koji rezultat se pojavljuje na trećoj stranici... da čovjek pukne od smijeha...

google_cenzura_ludnica.jpg

Kužiš?
To nisu tehničke greške, to se zove jasno i glasno cenzura koju je ponekad ipak moguće upecati na djelu:

Last Edit: 9 years, 8 months ago by administrator.

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 8 months ago #1026

• Khandro
odgovor wikipedije je sasvim razumljiv:

trebate početi objavljivati pojmove koji su obrađeni na sajtu kao što je segniorage i sl koji jesu generički, povijesni i sl. (te onda na kraju staviti altcromoney kao vanjsku poveznicu)

ranking:

glavna tajna rankinga su riječi koje potencijalni korisnici stavljaju u tražilicu!!!

Dakle, na koje upite korisnika vaš sajt daje najrelevantniji odgovor!

koje ključne riječi su koristili ljudi koji su došavši na moj sajt rekli "aha to je to!!"

u tom smislu ranking nekog sajta ponekad može držati samo jedna jedina riječ!! E sad koja riječ, ovisi o tome što potencijalni posjetioci traže, tj što im treba.

Ovdje bi mogle odigrati riječi tipa: nezaposlenost, besparica, tražim posao, nudim, mijenjam, poklanjam, otplata kredita, dugovi, zdrave namirnice (sa sela) gdje jeftino nabaviti...

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 8 months ago #1027

Da je riječ o cenzuri ovog sajta na upit "eko selo", možeš se uvjeriti i kroz Google upit "Eko Selo, Humanitarni Fondovi I Buvljak".

Ovo više nikako ne može biti ni slučajnost, ni tehnička greška...
Originalnom članku na Googleu ni traga ni glasa.

Slučajno zalutali Internaut na ovom Google rezultatu

cromalternativemoney.org/index.php/en/media/news

na žalost od eko sela, humanitarnih fondova i buvljaka, ne može vidjeti ni početno slovo.

Smisao cenzure? Samoodrživa zajednica s vlastitim novcem?
Broj posjeta najbolje govori sam za sebe, 115 u 4 dana - skoro sve roboti
Last Edit: 9 years, 8 months ago by administrator.

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 8 months ago #1028

• Khandro
što god bilo, smatram da treba osmisliti krajnje pojednostavljenu verziju koja bi predstavljala projekt najobičnijim i najjednostavnijim riječima
ta verzija bi trebala biti na glavnoj stranici, u obliku bloga i sadržavati članke od max 500 riječi:
tko smo
što radimo
ciljevi projekta
kako možete sudjelovati
aktualnosti

ostalo treba izlistati pod sekciju arhiva/ članci i sastaviti popis naslova s linkovima na dosada objavljivane sadržaje.

PS
1.ovaj članak o buvljaku u principu nije dovoljno jasan, IMHO nije potrebno svugdje objašnjavati lopovluk banaka i povijesne prijevare.
2.što se tiče eko sela, to ne može biti ključna riječ, zato što imaš masu tih eko sela, (ono što se razlikuje su razlozi zašto netko stavlja eko selo u tražilicu (turizam, hrana ili nešto treće)

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 8 months ago #1029

• Khandro
ok. neću više gnjaviti,
samo htjedoh skrenuti pažnju da SEO ima par začkoljica koje ne kuže ni jako iskusni web masteri.
prilažem link na jedan dobar članak o tome
www.seo.hr/blog/373/kako-biti-prvi-na-googleu

(ekipa nema veze samnom)
ja se bavim svojim web projektima u domeni internet poduzetništva i aktualno pripremam jedan manji komercijalni sajt na engleskom govornom području.
Last Edit: 9 years, 8 months ago by .

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 8 months ago #1030

Slučaj od prije mjesec dana:

Ovo je današnja konverzacija s jednom firmom na jednom chatu:

JA: mogu vam dati jedan prijedlog

ON: izvolite, prijedlozi ne škode

JA: zabilježite si ova dva linka:

cromalternativemoney.org/index.php/en/me...nativnih-valuta.html

cromalternativemoney.org/index.php/en/me...ancijski-sustav.html

pa ako vas eventulano zanima

ON: to ja nemogu otvoriti

JA: mogli biste kao firma ponuditi neku sitnicu...
kako ne možete otvoriti? šalite se?

ON: ne ne šalim

JA: u čemu je problem?

ON: nemam pojma

JA: koja poruka dolazi na ekran?

ON: ništa prazno

JA: probajte još jednom, molim vas...

ON: bože ne ide

JA: ovo je nevjerovatno

Drugi Prijatelj - Novi Slučaj:

JA: ...ne znam da li si vidio desetodnevnu akciju u Puli - "Pula, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet"?

ON: Dragi Aljosa, ja na niti jednu stranicu ne mogi uci...
Time to create page: 0.20 seconds