Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #1002

• zagor
  • Junior Boarder
Da se pridružim i ja ovoj Google cenzuri s par riječi na temu eko selo.

Lako je primjetiti da je obavljena velika promocija članka "Eko Selo, Ekoselo, Eko-Selo Ili Održiva Zajednica", zbilja je dosta mjesta na internetu na kojima je postavljen link prema originalnom članku.

Danas sam se probao malo igrati s Googleom.

Pretraga po upitu "Eko Selo, Ekoselo, Eko-Selo Ili Održiva Zajednica" izbacuje original članak na prvo mjesto.

Pretraga po upitu "Održiva Zajednica" također izbacuje original članak na prvo mjesto.

Pretragom po upitu "eko selo", originalnog članka nema niti do tridesete stranice pronađenih rezultata.
Na tridesetoj stranici sam se zaustavio jer dalje nema nikakvog smisla provjeravati.
Začuđuje da su međutim unutar tih 30 stranica prisutne stranice sa kojih je linkano na originalni članak.

Pretragom po upitu "ekoselo", originalni članak sam pronašao tek na 22 stranici rezultata.
I u ovom slučaju su također unutar ove 22 stranice prisutne stranice sa kojih je linkano na originalni članak što zbilja smrdi. Prva od njih je na šestoj stranici rezultata.

Pretragom po upitu "eko-selo", originalnog članka nema niti do tridesete stranice pronađenih rezultata.
Na tridesetoj stranici sam se zaustavio jer dalje nema nikakvog smisla provjeravati.
Začuđuje da su međutim unutar tih 30 stranica prisutne stranice sa kojih je linkano na originalni članak. Prva od njih je na četvrtoj stranici rezultata.
Mislim dakle postojim.
Last Edit: 9 years, 1 month ago by zagor.

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #1004

zagor wrote:
Lako je primjetiti da je obavljena velika promocija članka "Eko Selo, Ekoselo, Eko-Selo Ili Održiva Zajednica", zbilja je dosta mjesta na internetu na kojima je postavljen link prema originalnom članku.

U pravu si, u predstavljanju dugoročnog cilja "eko selo" smo si dali zbilja jako puno truda...

Khandro wrote:
U svjetlu rečenoga, ja bi u prvom redu predložila restrukturiranje informacija dostupnih na sajtu, što je u osnovi prilično velik posao, pa ne znam da li da nastavim sa svojim izlaganjem.

Ovo bi zbilja bio ogroman posao, a već sam napomenuo da smo u ovom trenutku sve snage usmjerili u drugom pravcu. Hvala za prijedlog, njega ćemo ipak prije ili poslije morati poslušati... bolje poslije, jer s obzirom na ove suradnje koje počinjemo ostvarivati, tko zna kako će se cijeli web sajt razvijati... da ne bi morali dva puta raditi isti posao...
Last Edit: 9 years, 1 month ago by administrator.

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #1010

• Khandro
administrator wrote:
Ovo bi zbilja bio ogroman posao, a već sam napomenuo da smo u ovom trenutku sve snage usmjerili u drugom pravcu. Hvala za prijedlog, njega ćemo ipak prije ili poslije morati poslušati... bolje poslije, jer s obzirom na ove suradnje koje počinjemo ostvarivati, tko zna kako će se cijeli web sajt razvijati... da ne bi morali dva puta raditi isti posao...

da, masa posla,
međutim, možda ne bi bio velik posao kada bi se frontpage (osnovni podaci, linkovi, mission statment i sl.) prebacio na worpress platformu (time bi se možda tiješio problem rankinga i ostalog, wp ima dosta besplatnih seo tema koje se dobro hvataju za google)
uz omogućeno komentiranje i friški update svakog dana (ostatak sajta se stavi izvan dohvata robota,(wp i joomla su u zasebnom folderima pa nije problem) pa vidite kako će funkcionirati?
Last Edit: 9 years, 1 month ago by .

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #1011

Pri izradi sajta, izbor je pao na Joomlu zbog financijskog softwera kojim se koristimo.
Osnovne stranice nije potrebno osvježavati svakog dana (u principu nikad) i na njima komentari ne trebaju.
Za to služe vijesti (MyBlog) i forum koje se odlično uklapaju u Joomlu.

Primjećuješ na vrhu stranice, u izborniku, na primjer pod "Media" i "Life" da smo ovo o čemu pričaš predvidjeli za svakog posebno po njegovoj želji - tko se toga prihvati

Osim toga, ovdje nije problem da s nama nešto ne štima, pa smo zbog toga osakaćeni.
Ovdje je problem da nešto ne štima s onim koji nas ocjenjuje, i za to postoji između sveg ostalog i ovaj dokaz:

Google Upecan U Cenzuri Alternativne Valute Crom

ili na primjer pad starog foruma, od kako smo postali registrirana udruga s pageranka 4 na pagerank ne niti nula nego nedostupan N/A.

Naša stara stranica vijesti je bila obična, najjednostavnija html stranica - na njoj nije bilo nikakvih tekstova i priča nego samo linkovi prema vijestima. Imala je pagerank 4.
Pratim jedan blog već neko vrijeme. Nema gotovo niti jednog originalnog teksta, sve na njemu je kopija. Linkovi prema tom blogu gotovo da i ne postoje.
Pa opet, Pagerank mu je 4 isto kao i nama koji se ubismo od truda, već neko vrijeme ne više s bezveznom html stranicom nego s blogom krcatim originalnim pričama i to na 3 različita jezika...

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #1021

Bez ikakve sumnje, Google 100% sigurno provodi cenzuru na naš projekt Eko Selo.

Danas sam našao malo vremena i guglao do pedesete stranice rezultata na upit eko selo.
Od originalne web adrese našeg projekta nema ni traga ni glasa...

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #1022

• Khandro
svašta je danas moguće, no bez obzira na to, ja bi cenzuru stavila kao zadnju opciju u eliminiranju mogućih uzroka problema. Zašto? Naprosto zato što je web zbilja ogroman i ljudi se služe kojekakvim trikovima da zaobiđu anonimsnost svoji sajtova. Probaj otvoriti neki topic na forumu.hr o eko selu, pa vidi koliko treba da ga google prikaže. (zanimljivo je da većina pojmova najprije izađu forumhr)
u opcijama za bilo koji buletin board postoje ona podešavanja vezana za prikazivanje ključnih riječi....hm možda bi malo trebalo počeprkati.
onda:
www.joomlaseo.net/Joomla/News/Joomla-SEO...Your-Joomla-CMS.html

Mogući razlozi mogu biti stvarno brojni! Mogu biti sasvim tehničke prirode.
Iskreno se nadam da je tako i da treba samo otkriti što na sajtu stvara kurtšlus

negdje u kompu imam kolekciju knjižica skupljenih sa warriorforum.com gdje se sličnim problemima bakću ovi koji pokušvaju na netu nešto zaraditi . od koristi razne Web 2.0 networking grupe i njihovi sitni trikovi.

što god bilo, želim vam uspjeh u realizaciji planova
Last Edit: 9 years, 1 month ago by .
Time to create page: 0.26 seconds