Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #679

Danas sam objavio članak "Bankenštajn Napokon Pred Licem Pavde".

Isti članak sam objavio i na najpopularnijem hrvaskom blogu o politici.

Tamo sam se zapitao ovo (skraćena verzija):
"Svima nam je poznato da je u novcu korijen sveg zla, no tu kao začarano nekim čarobnim štapićem, završava svaka priča o novcu", je najnezanimljivija tema s općenito uobičajeno najmanjim brojem posjeta. Međutim, kad se o novcu priča na neki drugi način, onda to postaje jedna od najzanimljivijih i najposjećenijih tema...

U ovom tragičnom "vicu" koji je tamo stigao kao komentar, savršeno je opisano zašto s ovim projektom alternativne valute i alternativnih vijesti mučimo toliku muku:

"Jesi li čuo onaj vic gdje Mujo vozi u krivom smjeru po autoputu?
Jedino mi se čini da u ovoj priči svi voze u suprotnom smjeru i utoliko je vrlo teško toga postati svjestan, a i ako netko postane svijestan vrlo je opasno promijeniti smjer vožnje i početi voziti u pravom smjeru".

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #695

Jučer je na Crom Alternativnim Vijestima objavljen članak na talijanskom jeziku "Il Miglior Mercato Dei Beni, Prodotti E Servizi Nella Galassia", u prijevodu "Najbolja Tržnica Dobara, Proizvoda I Usluga U Galaksiji".

Čitav dan se radilo na promociji tog članka, gdje god se stiglo, po cijeloj Italiji.
Social news sajtovi, Facebook, agregatori, forumi, blogovi...
Broj posjeta - sramotnih 220; kao i uvijek - prvih stotinjak roboti u prvih par minuta objave.

Zanimljiva činjenica, evo broja posjeta na prva 4 foruma koji mi se pojavljuju u Googleu:

255 + 181 + 106 + 162 = 704

Da se vratimo još malo na Google cenzuru ovog sajta.
Osim samog sajta kao sajta po sebi, na tri jezika od kojih je jedan engleski-svjetski jezik, te starog i novog foruma, naše vijesti imaju sada već veoma pristojan broj članaka:

* Culture (27)
* Entertainment (5)
* Environment (23)
* Finance And Economy (171)
* Health (19)
* Lifestyle (6)
* Paranormal (2)
* Politics (57)
* Science And Technology (44)
* Society (88)
* Sports (7)
* World Top Stories (27)

Sveukupno 476 članaka.
Posjetioca (robota) koji se na sajtu zadržavaju od 0 do 30 sekundi i dalje 80%.
Gdje su završile sve one teorije o povećanju broja posjeta redovnim pisanjem originalnih članaka i u njima upotrebe ključnih riječi kao linkova?

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #701

Situacija od prije mjesec dana

Link Popularity:

Total 36472
Google 51
Yahoo 22541
Live 3670
AllTheWeb 4430
AltaVista 5780

U periodu od mjesec dana, zbilja se itekako radilo na link popularnosti...
Ne da je rezultat razočaravajući, nego živi očaj...

Situacija danas

Link Popularity:

Total 22664
Google 51
Yahoo 14293
Live 2400
AllTheWeb 2930
AltaVista 2990

Da se vratimo na prijašnji post o članku "Il Miglior Mercato Dei Beni, Prodotti E Servizi Nella Galassia", u prijevodu "Najbolja Tržnica Dobara, Proizvoda I Usluga U Galaksiji".

Mislim da je to do sada bila naša najveća promotivna kampanja, u kojoj naravno i linkovi igraju veliku ulogu.
Posjeta članku je 100% siguran znak da cenzura i blokada interneta postoji...

S početnih sramotnih 220 posjeta (od kojih su prvih stotinjak kao i uvijek samo roboti), članak je unatoč svom uloženom trudu, u 6 dana zabilježio samo 61 novu posjetu, sveukupno sada 281.

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #709

Posjećenost člancima na našim stranicama se opet pogoršala, maksimalno 20-30 na dan, sve ostalo roboti...

Posvetimo se sada jednoj veoma interesantnoj činjenici: "Na kraju se postavlja pitanje je li nakon tolike štete koja je nanesena gospodarstvu u svrhu spašavanja proračuna, za Hrvatsku prekasno"?

Kao što je to vidljivo po velikom broju komentara na Danas.hr u samo sat vremena od objavljivanja članka "Vrag odnio šalu - 11 poteza kojima je Vlada uništila gospodarstvo", "ljudi" su itekako zainteresirani za novac, globalnu financijsku krizu i pitanje "je li za Hrvatsku prekasno"?

Zašto je osnovni uvjet za posjećenost članka baljezgarenje o ekonomiji u kojem pod obavezno moraju biti isključeni temeljni razlozi aktualne katastrofalne situacije dužničkog ropstva, činjenica da je ekonomija pljačka a ne nauka, te pitanja poput monetarne suverenosti i načina na koji nastaje novac...

Je li u pitanju cenzura biblijskih razmjera u odnosu na svaki razgovor, svaki pokret, svako rješenje koje zadire u ova najvažnija pitanja za svaku naciju? Pa naravno, ili u prijevodu, odgovor je DA.

Prosto je smiješno za plakanje da nakon rata u Jugi i osamostaljenja, prijelaza sa socijalizma na kapitalizam, u trenucima kad kapitalizam u cijelom svijetu propada općim bankrotom pojedinaca, poduzeća, banaka i država; svi i dalje krive pojedince, a ne sistem, zvao se on kapitalizam, komunizam ili fašizam -isti tulac u različitom pakovanju...

Ah da, bez obzira na to što naše članke prijavljujemo na veliki broj agregatora i social news sajtova, te promocije su na Googleu vidljive jedino kad ih obavimo na nekom forumu, a i tamo Googleu sve više slabi vid...

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #714

Koliko toga gospodari interneta čine da bi zaklonili neke poželjne, a u isto vrijeme i nepoželjne informacije ili stranice, naprimjer one poput naših?

Evo pisma koje smo primili prije neki dan (u ovom postu, upotrijebljena je zaštita privatnosti - ne zna se ime, ne zna se spol, ne zna se mjesto radnje, zna se samo o čemu se radi).
Teorija je jedno, evo što se događa u zanimljivoj praksi:

Pozdrav,

Zanimljivo je da već neko vrijeme pokušavam doći do informacija o postojanju nekakve udruge u Hrvatskoj, a koja se bavi alternativnim modelima razmjene i da sam na nju naišao tek danas i to nakon što sam u Google upisao besmislicu tipa USLUGA DARIVANJE POREZ.

Budući da i sam nudim neke usluge po principu roba za robu ili uslugu, jedno od pitanja koje me muči je pitanje legalnosti, odnosno način kako u toj robnoj razmjeni izbjeći plaćanje svih mogućih poreza.

Znam da vani još od kraja 80tih postoje takve udruge (naprimjer vremenske banke) i da se preko to ne oporezuje, no je li to uistinu izvedivo i kod nas budući da zakon jasno definira da se oporezuju i robne razmjene (i to svaka strana biva oporezivanom), a i usluge?

Pitam se, KAKO NISAM DO CROMA DOŠAO RANIJE?
Niste išli baš u širu promidžbu ili? Ali eto, čestitke što ste to pokrenuli. Nadam se da je zainteresiranost također velika.

Re:Kontrola Interneta Prepreka Izvođenju Eksperimenta 9 years, 1 month ago #715

Ovo je zanimljivo:

Jednog od naših udarnih članaka na engleskom jeziku uopće nema na Googleu:

Alternative Currency: Extraordinary Solution For Extraordinary Times

Originalne adrese

cromalternativemoney.org/index.php/en/me...aordinary-times.html

nema pa nema...
Time to create page: 0.21 seconds