Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Crom I Porez - Zatvaranje Računa

Crom I Porez - Zatvaranje Računa 10 years, 2 months ago #262

Zainteresiran sam za članstvo, ali ne razumijem kako ću zatvarati račune izdane kupcima (drugim članovima). Naime, pričao sam sa svojim računovođom i on mi kaže da provjerim s Vama prije nego se priključim jer misli da ću imati problema sa zatvaranjem izdanih računa (u knjigama). Također, s obzirom da od drugih sudionika ne dobivam novac da li to znači da PDV (koji moram zaračunati kad nešto prodam) moram državi platiti sam?

Unaprijed puno hvala na odgovoru i lijepi pozdrav!

Prije nekih stotinjak godina, točnije 1931 godine, Nikola Tesla je iz automobila marke "Pierce Arrow" izvadio originalni motor, ugradio neku svoju kutiju, postavio antenu na auto, stisnuo gas i pojurio brzinom od 130 kilometara na sat. Auto je imao neograničen domet, nije mu trebao benzin, nisu mu trebale glomazne baterije, bio je pogonjen bežičnim prijenosom električne energije.

Stotinjak godina nakon toga, Barter Klub doo Hrvatska je izumio svoj automobil, pola struja iz glomaznih baterija, pola beznin.
Udruga Crom Alternativna Razmjena je također napravila svoj automobil na solarne panele.

Neki razlog tome što su i Barter i Crom izumili novi tip automobila sigurno postoji.

Barter je bez spominjanja razloga odlučio klijentima predstaviti samo novi proizvod koji kao rješenje i dalje upotrebljava benzin kao pogonsko sredstvo.
Upravo iz tog razloga, korišćenje Barter usluga podrazumijeva i plaćanje poreza.

Crom je klijentima prvo jasno i glasno predstavio razloge, a onda i proizvod koji je prerezao svaku vezu s benzinom kao pogonskim sredstvom.
Upravo iz razloga što Cromov automobil koristi besplatnu energiju, plaćanje poreza ne postoji.
U prijevodu, kad si dobio besplatnu struju, benzin ti više nije potreban.

Barter je svoju vezu sa oficijalnim sustavom presjekao na pola, zbog toga je i dalje o njemu ovisan.
Crom je svoju vezu sa oficijalnim sustavom presjekao u potpunosti, zbog toga je o njemu potpuno neovisan.

I porez postoji iz nekog razloga.
Barter nije eliminirao razlog postojanja poreza, a Crom je u svom rješenju eliminirao razlog postojanja poreza.
To bi bio nekakav slikovit opis situacije lako razumljiv svima u kojem sam za primjer uzeo Barter Klub.

Prije svega, crom je zakonski definiran kao "vrijednost nula", a kuna kao "novčana jedinica" pri čemu je zaboravljeno napomenuti da je njena vrijednost ista kao i vrijednost croma, nula.
U osnovi, kupoprodajom bilo cromom bilo kunom, plaćeni iznos je nula, pa je svatko slobodan sam za sebe izračunati si porez na osnovu toga.
Iza kune stoji dug, i to je osnovni razlog zbog kojeg u kunskom, kao i svim drugim oficijalnim novčanim sustavima postoji porez.
Iza croma ne stoji nikakav dug, i to je osnovni razlog zbog kojeg u njemu kao "novčanom sustavu" ne postoji porez.

Dakle oficijalni sustav i Crom sustav su po definiciji dva potpuno odvojena, različita svijeta.
To se može primjetiti i po tome što kao živo biće od krvi i mesa u oficijalnom sustavu možete sudjelovati samo kao "fizička osoba", a u sustavu alternativne valute Crom samo kao "čovjek".

Iz statistike posjetioca web sajta, vidljivo je da za nas znaju više manje sva najvažnija tijela (vlade, parlamenti, sudovi, centralne banke, policije) oficijalnog sustava širom planete.
Vjerovatno vam je poznato svima da je po pitanju pravde svatko nevin dok se ne dokaže da je kriv.
Isto tako, nismo mi ti koji trebaju dokazati da porez u cromu ne treba plaćati, već su porezne institucije te koje prvo trebaju dokazati da porez u cromu treba plaćati.
Bez obzira na tu logiku, ja sam se ipak potrudio prvi postaviti to pitanje na nekoliko različitih mjesta i jezika, odgovora još uvijek nema.

Nije rečeno i ne mora da znači da između Croma i oficijalnog sustava ne mora postojati nikakva veza, ona je ostavljena na izbor svakom pojedincu posebno.
Svatko može registrirati jedan račun tipa "Čovjek" i na osnovu toga poslovati i primati svakog prvog u mjesecu od sistema Crom 730 croma.
Povrh toga, osim kao čovjek, svatko može ujedno registrirati i više ostalih vrsta računa, ako za to postoje uvjeti (pravne osobe, virtualne organizacije).

Nitko nikome nije dužan nikakav porez.
Međutim neka organizacija, grad ili država se kao zajednica registrirala u Crom i želi svojim članovima naplaćivati porez u cromima.
To je njena odluka i nitko joj to ne zabranjuje, ali se tiče samo njenih članova registriranih u Cromu koji su na to pristali, a ne i svih ostalih.

Organizacija "A" iz Zagreba je odlučila poslovati samo u cromima i u potpunosti je ne zanima što o tome misli Hrvatska.
Organizacija "B" iz Dubrovnika drugačije na to gleda, pa:

- svoje proizvode prodaje 80% cijena u cromima, a 20% u kunama kojima će platiti porez Hrvatskoj koja kao zajednica nije registrirana u sustavu Crom

- svoje proizvode prodaje 50% cijena u cromima, a 50% u kunama

- svoje proizvode prodaje 10% cijena u cromima, a 90% u kunama

- svoje proizvode prodaje 100% cijena u cromima i nudi Hrvatskoj isplatu poreza, ali samo u cromima.

- mogućnosti i ne samo u ovom smislu ima bezbroj...

U svakom slučaju, po mom osobnom uvjerenju, onaj tko nema nimalo mašte, a bavi se nekim biznisom bilo u privatnom, bilo u javnom sektoru je fulao profesiju.

Osim toga, moram napomenuti veliku razliku u slobodi kretanja između Barter Kluba i Crom Alternativne Razmjene: biznis nasuprot eksperimentu.
Osobu koja nam je poslala ovo pitanje o porezu veoma cijenim upravo zbog toga što je željna saznanja.
Iz tog razloga, savjetujem: svatko tko se želi pridružiti sustavu alternativne razmjene Crom, trebao bi pročitati dva članka:

- Prezentacija udruge

- Razlozi osnivanja udruge

Sukladno tome, osobu koja je postavila ovo pitanje, pozivam:

1) Poslati isto pitanje poreznoj instituciji s linkom na ovaj moj odgovor

2) Poslati isto pitanje policiji s linkom na ovaj moj odgovor

Nakon toga, budući da smo 100% sigurni da radimo na društvenu korist, a ne na društvenu štetu zbog koje je po tisuću i prvi put ponavljam, u zadnje dvije godine izašlo na vidjelo da je cijeli svijet, a ne samo Hrvatska bankrotirao i u financijskom, i u političkom, i u moralnom pogledu, istu osobu pozivam da nas obavijesti o odgovoru, pa se onda možemo konkretnije i postaviti.

Problem croma i poreza donosi još jedan teoretski nepremostiv problem za aktualnu političku i bankarsku elitu.
Pretpostavimo da nas oni prisile na plaćanje poreza iako je to nemoguće, ali pretpostavimo...
Porez se plaća na osnovu računa.
Svi računi su u cromima.
Platit porez u nekoj drugoj valuti osim croma podrazumijeva i uspostavu tečaja između croma i nje.
Uspostava tečaja podrazumijeva i oficijalno priznavanje croma kao valute.
Pretpostavimo da nama padne na pamet izdati nakon toga crome u iznosu potrebnom za isplatu svih svjetskih nacionalnih dugova.
Zašto bi se mi naprimjer ustručavali u odnosu na 1,5 kvadriliona derivata u điru?
Pretpostavimo da nakon toga svi narodi svijeta odluče "nikad više ni kune u dug"?

Toliko za sada o porezu, ovako teorijski bez ikakvih obveza... i hvala na javljanju...
Last Edit: 10 years, 2 months ago by administrator.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.16 seconds