Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: ALVA - prva alternativna valuta Srbije

ALVA - prva alternativna valuta Srbije 7 years, 10 months ago #2325

Pozdrav Nikola Saric,
kad su u pitanju ovako ozbiljne stvari kao konkretan rad i suradnja na monetarnoj reformi, onda bi bilo jako dobro da mi posaljes jednu sliku da je ubacim kao tvoj avatar na forumu.

Veoma se zahvaljujem na tvom javljanju koje me više nego ugodno iznenadilo.
Projekt "ALVA - prva alternativna valuta Srbije" si zaista opširno predstavio, naravno da pozdravljamo svaku sličnu inicijativu.

Uhvatio si me baš u trenucima u kojima sam skroz na skroz zauzet skorim uvođenjem (sredinom ili krajem ovog mjeseca, to jest februara 2012) novih poboljšanja u funkcioniranje sustava za procjenu i razmjenu vrijednosti "Sustav Alternativne Valute Crom", pa se unaprijed izvinjavam na škrtom odgovoru - naime sve stranice sajta Udruge Crom Alternativna Razmjena treba tome prilagoditi, naravno na 3 različita jezika...

Bacio sam pogled na Google "ALVA - prva alternativna valuta Srbije", ali broj pronađenih rezultata je nula.
Stoga ako vam treba web prostor, eventualno možemo učiniti nešto slično kao što smo napravili otvaranjem podforuma "Jupiter Projekt - Službeni forum organizacije Jupiter Projekt".

Ja sam još uvijek ubijeđen da je ideja sa 730 croma odlična ideja - posebice kad se u obzir uzmu dva ključna pitanja na koja se nitko nije usudio odgovoriti: 1 - nakon restarta globalnog monetarnog sustava Amerika i Afrika na primjer, kreću u novu budućnost s postojećih pozicija, zaboravljajući svu grozotu koja je do sada počinjena; 2 - što onda, a to stiže vrlo skoro, kad umjesto nas ljudi sve budu proizvodili roboti?
Međutim, ova ideja sa 730 croma je puno ispred svog vremena, nažalost u postojećim uvjetima nije bilo šanse progurati je i zbog toga smo se morali prilagoditi činjeničnom stanju. Naime, cilj svega nisu filozofska naklapanja već stvarni koraci na promjeni novca. Iz tog razloga, uvedena je nova razvojna verzija kroz koju je promijenjeno samo srce funkcioniranja ovog sustava alternativne valute: "Alternativna Valuta - Neka Nastupi Era Globalnog Prosperiteta".

Što se tiče suradnje - svakako!
Imaj razumijevanja i strpi se nekih 20 dana da završimo s ovim čime smo trenutno zauzeti, pa se onda svemu možemo posvetiti puno ozbiljnije.

Ovako nabrzaka, evo dvije mogućnosti:

1) Potrudit ćemo se pomoći vam koliko god možemo u razvoju projekta "ALVA - prva alternativna valuta Srbije".

2) Naš sustav za procjenu i razmjenu vrijednosti, rješenje je kako na lokalnom, tako i na globalnom nivou. Unutar njega, moguće je kao sredstvo razmjene upotrebljavati bilo što i bilo koju kombinaciju bilo čega. Međutim, kao univerzalno platno sredstvo, unutar sustava na raspolaganju stoji Crom Alternativna Valuta. Jedno od novih poboljšanja koja uskoro uvodimo, odnosi se na definiciju same valute: naime nju će bez ikakvog problema biti moguće preračunati u bilo koju drugu valutu na ovom planetu.

CROM - Critical Reform Of Money, a ne hrvatsko-srpske perverzije.
S obzirom na to da Crom predstavlja soluciju upravo na internacionalnom nivou, soluciju već u funkciji i to soluciju koja lokalnim zajednicama ne oduzima njihov lokalni karakter, ako vas eventualno zanima - možda ne bi bilo loše da razmislite o tome da nam se pridružite u organizacionoj strukturi ovog projekta - to bi bilo fantastično...

Usput, s vremenom, kad nam Google više ne bude bio potreban, mislim da će termin novac potpuno iščeznuti na ovim stranicama, jer će se Crom Alternativna Valuta transformirati u Crom Alternativna Vrijednost.
Last Edit: 7 years, 10 months ago by administrator.
The following user(s) said Thank You: nikolaso

Re: ALVA - prva alternativna valuta Srbije 7 years, 10 months ago #2337

Jedan savjet što se tiče projekta "ALVA - prva alternativna valuta Srbije".

U početku, naš alternativni sustav Crom je u stvari bio sama udruga Crom - poslije smo to razdvojili - udruga je udruga, a sustav je sustav. Sad primjećujem da ćemo morati modificirati statut udruge, koji je ostao prilagođen funkcioniranju prijašnje verzije sustava alternativne valute:

Onih 730 croma, to je bio "Citizen Guaranteed Minimum Income", gdje se vodilo računa o tome da se novac mora bazirati na stvarnim vrijednostima a ne na ničemu:

"Stjecanje Svojstva Člana Udruge - Redovitim članom Udruge može postati svaka Fizička Osoba/Građanin stariji od 18 godina koji upisom u Udrugu potvrđuje da je u radnom odnosu ili ako je nezaposlen da je uredno prijavljen tijelu nadležnom za evidenciju osoba koje nisu u radnom odnosu; da pripada posebnoj kategoriji osoba koje primaju socijalnu pomoć (na primjer invalid, ako je to činjenica); da je umirovljenik ako jeste ili da uredno završava svaku godinu studija u školskom ili sličnom okruženju, uz uvjet da ima vlastitu E-mail adresu".

ALVA - prva alternativna valuta Srbije 7 years, 10 months ago #2340

Svaki čovjek prima 730 croma. Ako neko ima 1, 5 ili 10 tvrtki + organizacija, onda bi i on i svi sudionici tih organizacija i tvrtki primali nešto što prevazilazi predviđene okvire: količina novca u opticaju mora odgovarati količini proizvoda i usluga u opticaju. Uslovi za postajanje članom udruge-sustava, bili su prilagođeni tome, no to je bio tek jedan dio sveukupnog rješenja. Kad novca počne biti više od proizvoda i usluga, onda on posljedično počinje gubiti svoju vrijednost. I za to je postojala solucija, no reci mi prvo kako ste vi mislili rješiti taj problem u projektu "ALVA - prva alternativna valuta Srbije"?

Re: ALVA - prva alternativna valuta Srbije 7 years ago #2659

• dinci
  • Fresh Boarder
Pozdravljam, ja sam Dino iz Cazina, BIH.

Zahvaljujem što ste me prihvatili u grupu, ideja je vrlo zanimljiva, pogotovo meni koji se odavno bavim trgovinom. Kod nas je tako očajna situacija sada u cijeloj državi. Npr. na lokalnim oglasnicima i na pijaci "trgovine za keš" skoro i nema... Samo se nude kompenzacije, zamjene itd, ima tu raznih ponekad i glupih ponuda ali ljudi su prisiljeni na takav način rada jer se teško dolazi do para i one se koriste samo za hranu i osnovne potrebe.

Eh do ove sam stranice došao jer sam na fejsbuku objavio neki smješan članak o ponudama koje imam i tako mi je jedna kolegica rodom iz Italije pokazala ovo. Meni je vrlo zanimljivo samo me zanima kako se pokazao taj način prodaje nakon nekog vremena ?

Svjestan sam da monetarni sistem nije ok, previše pohlepno itd.. treba stvari promjeniti ali ovo je potpuno novo i vjerovatno vremenom nailazite na probleme koje ne uviđate odmah ?

I nije mi jasna jedna stvar, ako ovi koji dobivaju 730 kroma, ko njih ustvari financira? jer na nečijem teretu moraju biti, druga stvar ako stalno dobivaju onda vjerovatno nemaju motivacije da rade i da doprinesu toj zajednici. Npr, ako neko prodaje hranu za krom valutu a ovi dobivaju mjesečni prihod, zašto bi neko imao motivaciju da se mučii proizvodi hranu da bi je prodavao ako ovi dobiavaju sve besplatno?

Druga stvar, šta se dešava nakon 10 godina, ti koji redovno dobivaju imaju ušteđevinu?, nakon 50 godina to ostave nekom i djeca imaju još više, na kraju svi neki milioner postaju? ko će onda da radi ?

Ako se pokaže ok, ja sam spreman da pomognem i da širim ideju na područje Bosne i Hercegovine.
Hvala...

Re: ALVA - prva alternativna valuta Srbije 7 years ago #2662

Ćiao dinci,
koliko sam upoznat, "ALVA - Prva Alternativna Valuta Srbije" usvojila je princip operiranja valutnog sustava kojeg smo mi davno razvili, ali i prevazišli. Znači, ovo sa 730 croma to je dio prošlosti, Sustav Crom više ne funkcionira na taj način.
Usput da nabacim, možda bi člansku registracijsku opciju "Crom Broker" mogao pronaći interesantnom:
http://www.cromalternativemoney.org/inde...r/sistem/crom-broker
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.22 seconds