Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Razvojni Program - Sustav Za Procjenu I Razmjenu Vrijednosti
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Razvojni Program - Sustav Za Procjenu I Razmjenu Vrijednosti

Razvojni Program - Sustav Za Procjenu I Razmjenu Vrijednosti 6 years, 11 months ago #2232

Ovaj poziv na razmjenu mišljenja i ideja o razvoju novog sustava za procjenu i razmjenu vrijednosti, upućen svima, rezultat je nedavnog susreta Duric Aljosa - Enrico Furia.

Milano, Prosinac 2011

Razvojni Program - Sustav Za Procjenu I Razmjenu Vrijednosti

Za razliku od njih 1% koji stoljećima uživaju u jednostavnosti, život ostalih 99% ljudi na ovoj planeti, odnosno svih nas koji ekonomiju znamo ali je ne razumijemo, oduvijek predstavlja suštu suprotnost - totalnu komliciranost. Pa opet, iako je sve naizgled tako teško i zamršeno, većinu zaključaka u odnosu na aktualnu tragičnu sveopću situaciju u svijetu je lako donijeti i bez fakultetskih diploma, uputstava za upotrebu, kompjuterskih simulacija i specijaliziranih kvalifikacija.

Na osnovu teorijskih istraživanja i iskustava stečenih u praksi, donosim sljedeći prijedlog "Razvojnog Programa Udruge Crom Alternativna Razmjena".

Po pitanju 'monetarna reforma' odnosno 'reinvencija novca' - za čime imamo potrebu, Udruga je 13 studenog 2011, baziranu na načelu "Slobodne Valute - Slobodna Tržišta - Slobodni Ljudi - Slobodni Planet", otvorila najnoviju verziju svog sustava za procjenu i razmjenu vrijednosti, po mnogo čemu jedinstvenu kombinaciju društvene mreže i platnog sustava - Sustav Alternativne Valute Crom.

Iako naš rad, koji se odnosi i na neke druge stvari osim samo uspostavljanja monetarne suverenosti šire populacije - ne poznaje teritorijalne granice; s obzirom na ograničene resurse i sve veću cenzuru Interneta a u pogledu kako širenja ideja tako i same alternativne valute - svaki pucanj mora biti pun pogodak!

Kako nekoga uopće zainteresirati za aktivno sudjelovanje u ovo čime se bavimo, kad do njega, koliko god se trudili - gotovo nikako ne možemo ni doprijeti?

Zaključak je lako izvesti, mi jednostavno moramo izaći s weba na teren i pojaviti se u stvarnom svijetu među stvarnim ljudima. Nema te cenzure koja poslije može zaustaviti daljnji razvoj događaja - a ja duboko vjerujem da nema razloga da on ne bude upravo ovakav: Umjesto da mi i dalje tražimo ljude i predstavljamo im potencijal kojeg imaju i kreativne mogućnosti koje pružaju alternativne valute, ljudi će početi tražiti nas.

To bi po meni bilo najbolje izvesti kroz otvaranje nekakvog ureda u jednom ili više gradova po izboru, u sklopu kojeg bi postojao i nekakav prostor namijenjen trgovini odnosno prodaji raznoraznih proizvoda kroz Sustav Alternativne Valute Crom; u što bi naravno trebala biti inkorporirana i mjenjačnica oficijalne valute za alternativnu i obrnuto. Navedeno je između ostalog jako bitno i zbog toga što vrijednost valute crom neće sama pasti s neba niti će joj vrijednost netko dobronamjerno pokloniti - vrijednost cromu moramo dati sami, a jedini način za to je obavljati trgovanje. Htjeli-nehtjeli, ako ubrzo ne ostvarimo neku suradnju u tom pogledu, morat ćemo se sami pretvoriti u trgovce. Ja se osobno toga ni najmanje ne bojim.

Nadalje, Crom se u stvarnom svijetu među stvarnim ljudima, po mom mišljenju, neizostavno mora pojaviti i kao stvarna papirnata novčanica. Ja mislim da bi to bilo najbolje učiniti kroz objavu međunarodnog natječaja za izradu dizajna crom novčanice s motivom "Slobodne Valute - Slobodna Tržišta - Slobodni Ljudi - Slobodni Planet". Eventualno, kao jednostavno i brzo ostvarljivo prijelazno rješenje u tom smislu, također mislim da možda ne bi bilo loše izaći pred javnost s ovim: "Tranzicijski Ček" - napravimo dizajn čeka i postavimo ga na naše stranice tako da ga svako može skinuti u svoje vlastito računalo i isprintati. Na taj način, dok se ne pojavi novčanica, kupci i prodavci u stvarnom svijetu na licu mjesta mogu poslovati i kroz neko opipljivo platno sredstvo, a ne samo kroz kompjuter ili mobitel.

Jednom kad smo otvorili predloženi poslovni prostor, onda treba probati uspostaviti suradnju s raznim vrstama lokalnih organizacija i udruga, te poraditi na širenju alternativne valute crom kao platnog sredstva ne samo među običnim potrošačima već i među lokalnim poduzećima, malim poduzetnicima i osobito trgovcima. U tu svrhu bi moglo jako dobro poslužiti organiziranje društvenih akcija i raznih događanja poput na primjer sajmova nove i polovne robe. Lokalne novine bi malo po malo sigurno o tome počele izvještavati, a nakon njih bi se samo po sebi uključili i blogeri.

Prvi pozitivni rezultati upotrebe alternativne valute za lokalnu ekonomiju i sve stanovnike tog područja, te mogućnost otvorena svakome - kroz međusobnu kooperaciju dati vlastiti doprinos izgradnji zajedničke i individualne bolje budućnosti; sigurno bi predstavljali itekako poželjnu alternativu čekanju rješenja proizvedenih u uredima banaka i korporacija dizajniranih tako da im po tko zna koji put donesu korist - naravno ponovno na našu štetu.

Informativni letci, plakati, susreti i predavanja - dodatni su načini kroz koje bi trebali tražiti podršku našoj namjeri reinvencije novca. Mislim da se široj populaciji nikako ne smijemo predstaviti kao gotov proizvod, jer on u biti to i nije, već kao vizija dovedena u stvarno postojanje - koju treba i dalje razvijati, prvenstveno razmjenom mišljena i ideja na što se svi pozivaju i u što su svi dobrodošli.

Između ostalog, neovisno o uspjehu ili neuspjehu kako same valute crom - tako i cijelog sustava za procjenu i razmjenu vrijednosti; Udruga bi po meni, vezano za njen budući razvoj temeljen na što je većoj neovisnosti, samodostatnosti i samoodrživosti - trebala pokrenuti ili nekakav biznis s humanitarnim karakterom u formi agro-turizma, ili nekakav projekt izgradnje eko-sela to jest eko-naselja, internacionalnog karaktera - budući da je svima svega dosta, i da veliki broj njih žudi za povratkom prirodi, pronaći članove za stvaranje takve zajednice - prvenstveno iskusne i vješte poljoprivrednike, zanatlije i razne majstore - ne bi trebao predstavljati veliki problem.

Iz predloženog je jasno vidljivo da jedan od naših esencijalnih primarnih koraka mora biti jačanje naše organizacione strukture.
I po ovom pitanju, moj prijedlog je širom svijeta objaviti našu poslovnu ponudu internacionalnog karaktera.

Otvorena javna internacionalna diskusija u kojoj može sudjelovati tko god to želi, nastavlja se ovdje:

Development Program - Worth Appraisal And Exchange System

Last Edit: 6 years, 11 months ago by administrator.
The topic has been locked.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.13 seconds