Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Izrada Domaćih Sapuna

Re: Izrada Domaćih Sapuna 5 years, 2 months ago #2466

• homemade
Hvala, evo i moj sapun stoji i čini mi se da miris polako nestaje Dakle Teuta misliš da je to zbog dodataka koje stavljamo u trag?

Iznogud:

na ovoj stranici sam vidjela recept za stick dezodorans:

www.manufakturamiletin.com/

Re: Izrada Domaćih Sapuna 5 years, 2 months ago #2475

• iznogud
  • Fresh Boarder
homemade, hvala za stranicu

Imam pitanje u vezi izrade sapuna i to me muči od kada sam počela raditi sapune, a to je kako dobiti onaj kremasti izgled sapuna (poželim ga namazati na kruh)? Dodaje li se nešto u sapun i u kojoj fazi (govorimo o hladnom postupku izrade)i drugo na koji način sačuvati miris limuna ili drugih citrusnih et. ulja u sapunu (hladni postupak), meni nestanu jos u procesu sazrijevanja
Gledala sam neke druge sapune i miris citrusa je ostao, vlasnici kazu da se radi o et. ulju ali ne odaju tajnu, možda ju netko želi podijeliti sa svima, ja ću biti zahvalna.

Re: Izrada Domaćih Sapuna 4 years, 10 months ago #2625

• Pina
  • Fresh Boarder
Pozdrav svima!

Prije nekoliko mjeseci zainteresirala sam se za sapune. I otkrila ovu stranicu za sapunoljpce. U međuvremenu, prestala sam čitati teutine iscrpne postove sa savjetima, a bacila se na literaturu koju sam naručila preko Amazona. Sada sam se, oboružana teorijskim znanjem (praktičnim, nažalost, još ne), vratila na ove stranice, spremna za izmjenjivanje iskustava.
Budući da me od početka zanimala izrađivanje sapuna ne samo za obitelj i prijatelje, nego i radi prodaje, trenutačno se intenzivno raspitujem o uvjetima legalne proizvodnje i prodaje sapuna (jer sapun je klasificiran kao kozmetički proizvod i podliježe svim zakonima i pravilnicima koji se odnose na kozmetiku).
Ako ima zainteresiranih za registraciju proizvodnje sapuna, javite se s pitanjima i vlastitim iskustvima.
Last Edit: 4 years, 10 months ago by Pina.

Re: Izrada Domaćih Sapuna 4 years, 8 months ago #2650

je li majstorica teuta još u blizini?
evo jos 2 sapunoljubice?!

Re: Izrada Domaćih Sapuna 4 years, 8 months ago #2651

• teuta
  • Expert Boarder
pozdrav majstorima, novim, i onima koji su već iskusni

Re: Izrada Domaćih Sapuna 4 years, 5 months ago #2722

• iznogud
  • Fresh Boarder
@ teuta

Hoćeš li nam objasniti ćemu služi stearinska kiselina i kako izračunati količinu koju treba dodati npr. u sapun - množimo li možda masu ili nekakav saponifikacijski broj s nekim drugim brojem za NaOH ili KOH?

Drago mi je da ste još aktivni
Time to create page: 0.21 seconds