Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Premijerka - Voćna Torta Sa Šlagom Od Jagoda

Premijerka - Voćna Torta Sa Šlagom Od Jagoda 3 years, 11 months ago #2761

Premijerka kao originalna voćna torta sa šlagom gd jagoda nije nužno poslastica samo za slavljeničke prilike. Ja sam se na primjer poželio osladiti nečim specijalnim baš u inat ovim kriznim globalnim ekonomsko-političkim trenucima. A vi kako vam je od volje i kad god vam apetit za slatkim pomuti razum... Napominjem da je Premijerka količinski popriličnih dimenzija

Uloženi kulinarski trud mnogostruko će se na kraju isplatiti - kremasta, osvežavajuća, zasitna, laka za pripremu u svakoj kuhinji, ova nepečena torta što sadrži dosta svježeg voća svakako će ispuniti sva vaša očekivanja.

Recept za pripremanje voćne torte sa šlagom gd jagoda postam na forum započinjući naravno s popisom neophodnih sastojaka za pripremu Premijerke:

- oblatne za tortu,
- 2 litre mlijeka,
- 1 puding od čokolade,
- 1 puding od vanilije,
- 2 vrećice šlaga u prahu,
- šećer,
- jagode,
- jabuke,
- ananas u konzervi,
- banane,
- kiwi.

Uputstva za pripremu voćne torte sa šlagom gd jagoda:

Prvo skuhajte pudinge od čokolade i vailije, pa ih zatim spremite u frižider da se dobro ohlade.
U šlag dodajte nasjeckane jagode i malo šećera, potom to dobro umutite. Jagode će šlagu dati prekrasnu boju. Što je šlag gušći i tvrđi - to bolje. Šlag od jagoda također stavite u hladnjak nekoliko sati.

Prvi kat voćne torte konstruirajte tako da prije svega oblatnu navlažite sa sokom od ananasa iz konzerve, a nakon toga je premažite sa pudingom od čokolade.

Po pudingu od čokolade posložite kriške od banana, te po njima naribajte jabuke.

Prvi kat voćne torte završite na način da sve to lijepo prekrijete šlagom od jagoda.

Oblatnu drugog kata voćne torte isto prvo navlažite sa sokom od ananasa iz konzerve, a zatim po njoj namažite puding od vanilije.

Po pudingu od vanilije rasporedite komadiće nasjeckanog ananasa.

Drugi kat voćne torte također dobro prekrijte sa šlagom od jagoda.

Nakon što ste oblatnu trećeg kata voćne torte kao i pretodne dvije prvo navlažili sokom od ananasa, premažite je čokoladnim pudingom.

Treći kat voćne torte nastavite graditi raspoređujući po pudingu komadiće nasjeckanog kiwija.

Poslije toga po kiwiju lijepo posložite kriške od banane, i to bi bilo to, skoro pa gotovo.

Na kraju preostaje cijelu tortu obilno premazati šlagom od jagoda i vrh ukrasiti fetama kiwija.

Premijerka je torta u kojoj voće možete kombinirati po vlastitom izboru onako kako vam se najviše sviđa. Upotrijebite maštu, recimo vrh torte možete ukrasiti jagodama ili nečim drugim umjesto kiwijem.

Ja sam je spremio nabrzaka, ne vodeći puno računa o izgledu. Oblikujete li je malo bolje i finije joj izravnate zidove, sasvim je očigledno zašto se ova voćna torta sa šlagom gd jagoda zove Premijerka. Savjetujem da je za razliku od Kosorice u svakom slučaju kušate, sigurno nećete požaliti

• Page:
  • 1
Time to create page: 0.10 seconds