Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Leteći automobil

Leteći automobil 8 years, 10 months ago #944

• Doors
  • Fresh Boarder
Puno puta sam sanjao da me policija progoni zbog nekakvog besmislenog prekršaja, a ja automobilom pobjegnem u nebo i sakrijem se među oblacima.
Steve Saint i njegova ekipa iz centra za obrazovanje i tehnologiju autohtonih naroda, napravili su leteći automobil koji je dobio dozvolu za upotrebu i po cestama i u zraku.

Veoma zanimljiv koncept, letjeti automobilom i nije tako mala stvar...

maverick_leteci_automobil.jpg

S integriranim upravljačkim komandama za vožnju po cestama i za let iznad cesta, te jedinstvenim sustavom "krila", "Maverick flying car - Maverick leteći automobil" je zbilja neobično prijevozno sredstvo.

Last Edit: 8 years, 10 months ago by Doors.

Re:Leteći automobil 8 years, 10 months ago #945

• Doors
  • Fresh Boarder
Još jedan leteći automobil.
Kad nekome dosadi gradska gužva, okrene prekidač i automobilom poleti kao ptica, zašto da ne ako se može. A nije da se ne može...

Evo kako to izgleda kad se dvosjedu ugrade krila, pa postane i automobil i avion u isto vrijeme.
"Terrafugia Transition" može voziti po bilo kojoj podlozi, a zahvaljujući sklopivim krilima u nekoliko trenutaka se može pretvoriti u osobni zrakoplov.

terrafugia_transition_flying_car.jpg

Brzinom od preko sto kilometara na sat, ovaj leteći automobil može prijeći udaljenost od skoro 500 kilometara.

Tranzicija za svaku pohvalu, nema šta, još da mi je jedan ovakav...

Re:Leteći automobil 8 years, 10 months ago #946

• Doors
  • Fresh Boarder
Motoristima za ljubav - leteći motocikl iz Teksasa.

Automobili, motocikli... koga je briga, važno je letjeti.

Čovjek je ugradio krila na motocikl i uzletio kao avion, ne treba mu ni aerodrom ni pista...

Kad se sretnu kreativnost i konstruktorska vještina, onda tu nema granica:

Last Edit: 8 years, 10 months ago by Doors.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.12 seconds