Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Povratak U Budućnost

Povratak U Budućnost 8 years, 2 months ago #1997

• teknik
  • Platinum Boarder

Povratak U Budućnost

Današnji naučnici razmišljaju duboko umjesto jasno.
Moraš biti razborit da bi razmišljao jasno, a možeš razmišljati duboko iako si potpuno bez razuma.
Neka budućnost kaže istinu i neka ocijeni svakog na osnovu onoga što je uradio i postigao.
Sadašnjost je njihova, a budućnost za koju sam zapravo radio, pripada meni.
O novoj se ideji ne smije suditi po neposrednim rezultatima.

Električna energija je posvuda prisutna u neograničenim količinama i može pokretati svjetsku mašinu bez potrebe za ugljenom, naftom, plinom ili bilo kojim drugim oblikom uobičajenih goriva.
Svi bi ljudi posvuda trebali imati besplatne izvore energije.

Električna se energija može ekonomično prenositi bežičnim putem na bilo koju zemaljsku udaljenost.
Bez ikakve greške, to sam ustanovio u mojim mnogobrojnim posmatranjima, eksperimentima i mjerenjima, i kvantitativno i kvalitativno.
Pokazalo se da je moguće prenositi energiju iz jednog centra čak na drugi kraj zemaljske kugle, u neograničenim količinama i uz gubitke ne veće od samo 1%.

Nikola Tesla

Nikola Tesla nije bio u ovome zbog novca.
On je svijetu htio dati besplatnu energiju.
Ako želimo imati besplatnu energiju po uzoru na Nikolu Teslu, onda moramo kopirati ne samo njegovo znanje već i njegovu humanost.

Sterling D. Allan

Ni najmanje ne sumnjam da ćemo uspješno iskorištavati sunčevu energiju.
Da su sunčeve zrake ratno oružje, već stoljećima bi imali solarnu energiju.

Sir George Porter
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.11 seconds