Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva

Re: Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva 4 years, 8 months ago #2569

Državo, mila mati
Kada bi država odlučila s informatikom učiniti isto kao što je i s PR-om, raskinuti ugovore i osloniti se na interne IT odjele ministarstava i drugih tijela, 80 posto hrvatskog IT-ja moglo bi staviti ključ u bravu, piše u Banci za kolovoz Oleg Maštruko.

hrvatski-inozemni-dug.gif

Problem je što se u zemlji i narodu stvara slika kako je poslovanje s državom jedino što za poduzetnike ima smisla, jedino u čemu se krije zarada, pa i „opstanak struke“. Baš država je za takvu sliku i najveći krivac, jer je uništila svaku mogućnost opstanka realnog sektora na „normalan“ način. Preživjeli privatni poduzetnici i njihove tvrtke ulaguju se krvniku, u nadi da će ih na giljotinu poslati zadnje i da će kupiti još mjesec, dva ili godinu života.

Na brutalnoj razini životinjskog opstanka ovo je i shvatljivo, ali od PR-ovaca sam, kad su karte ovako jasno stavljene na stol, očekivao kvalitetniji odgovor od zapomaganja i međusobnog glodanja kao grupice gladnih pasa u kavezu.

Dolazim iz svijeta informatike koji ima dosta sličnosti s PR-om, iako će se na ovu usporedbu mnogi kolege informatičari uvrijediti. Primjerice, obje su aktivnosti neesencijalne, služe ubrzavanju ili uljepšavanju nečega što se stoljećima radilo i bez struje i bez „spina“. Kvalitetnim povijesnim imperijima – Bizantom, engleskim imperijem ili Otomanskim Carstvom na vrhu moći – upravljalo se i bez informatičke podrške državnoj upravi, a o PR-u da i ne govorim.

Osim toga, i hrvatska informatika već dugo živi gotovo isključivo od poslovanja s državom ili, manjim dijelom, od izvoza rješenja u zemlje regije i šire. Izvoznicima svaka čast, prepoznat će se ako ovo čitaju, ali oni su tema za neki drugi tekst. Skupovi domaćih IT tvrtki polako su posljednjih godina, s rastom krize, od tehnoloških konferencija prerasli u brutalno i ljigavo ulagivanje najdražem kupcu – državi.

Kada bi država odlučila s informatikom učiniti isto što i s PR-om, dakle raskinuti ugovore i osloniti se na interne IT odjele ministarstava i drugih tijela, 80 posto hrvatskog IT-ja moglo bi staviti ključ u bravu.

Bankamagazin - 25.7.2012
Piše Oleg Maštruko, izvršni urednik časopisa za IT profesionalce Mreža
Last Edit: 4 years, 8 months ago by administrator.

Re: Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva 4 years, 8 months ago #2570

• krila
  • Fresh Boarder
Dobrošli u Mrtvi Svijet

Probaj se na trenutak opustiti i zamisliti svijet u kojem postoje samo mir i sklad. Svijet u kojem ne postoje ponos, pohlepa, smrt, bolesti, ozljede i rizici. Svijet u kojem su svi jednaki. Zamisli i da je u tom svijetu opskrba svim potrebama gotovo trenutna. Ovaj savršeni svijet ipak ima jednu manu: Ponekad ti je život smrtno dosadan. I tako si se jednog dana pojavio u intergalaktičkoj turističkoj agenciji. Izlozi i zidovi agencije krcati reklamama što obećavaju fantastične avanture. Što ih više gledaš, to si više uzbuđen.

I dok tako razmatraš sve interesantne mogućnosti, priđe ti turistički agent: "Dobar dan, mogu li vam pomoći". Ti mu odgovaraš: "Naravno, dosadno mi je pa trebam avanturu, izazove i uzbuđenje. Želim odmor u divljini nekog drugog dalekog svijeta".

Turistički agent: "Odlično vas razumijem, znam što to znači, koja avanturistička ponuda vas zanima"?

Ti: "Mrtvi svijet mi ne izgleda loše. Jako me privlači ovo 'Da bi pobjegli morate umrijeti'! Želim ići tamo. Što su ova sitna slova na dnu reklame"?

Turistički agent: "Ah to, to je standard za Zemlju, obvezujete se da nikog nećete tužiti kad se vratite".

Želja za izazovom, uzbuđenjem i pustolovinom je urođena priroda svijesti, isto kao i želja za udobnosti i slobodom. Avantura na Zemlji pruža i mnogo više od toga. Ako si u stanju izlet na Zemlju shvatiti kao avanturu u nepoznatoj divljini za koju si dobro platio i kojom ćeš se stoga imati potpuno pravo maksimalno naslađivati, onda si budući da si već na Zemlji možda samo za dlaku udaljen od onog što ti je potrebno da bi uživao u svemu što život predstavlja. Prijatno...

Re: Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva 4 years, 8 months ago #2571

• rainbow
  • Fresh Boarder
kekec wrote:
Razmišljanje nije zamjena za informaciju, ali informacija može biti zamjena za razmišljanje. Većina teoloških definicija Boga kiti potpunim i savršenim znanjem. Kad je znanje potpuno i savršeno, onda je razmišljanje suvišno i nepotrebno. U nekim društvenim segmentima moguće je ostvariti postizanje potpune informacije. Ta se područja poslije pretvaraju u rutinske zone u kojima razmišljanje postepeno izumire.

dioptrija wrote:
Simulirana stvarnost predstavlja slučaj u kojem je imitacija prave stvarnosti dovedena do savršenstva. Sudionici virtualne stvarnosti ovu dimenziju uvijek jasno razlikuju od prave stvarnosti, dok sudionici u simuliranoj stvarnosti životna iskustva u toj dimenziji jako teško ili nikako ne razlikuju od zbilje.

krishnamurti.jpg

Re: Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva 4 years, 8 months ago #2573

• Frane V
  • Fresh Boarder
Mario Draghi Moćniji Od Boga I Hitlera Zajedno!

Hermann Göring: "Bog je dao spasitelja njemačkom narodu. Imamo vjeru, duboku i nepokolebljivu vjeru da ga je [Hitlera] poslao sam Bog da spasi Njemačku".

27 srpnja 2012.
Agencija za kreditni rejting Egan-Jones srezala je rejting suverenog duga Italije gotovo na smeće, s B-plus na CCC-plus.
Mario Draghi: "Imam za vas jasnu poruku - za vrijeme našeg mandata, ECB je spremna učiniti sve što je potrebno za očuvanje eura. I vjerujte mi, to će biti dovoljno".
Burza u Milanu poletjela na +5,62%.

Re: Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva 4 years, 8 months ago #2580

Video: Bernard Lietaer - Potencijal Komplementarnih Valuta

Re: Globalna Monetarna Reforma I Transformacija Društva 4 years, 8 months ago #2582

• zagor
  • Junior Boarder
Pojavom "fiat" novca, sav je novac postao opterećen kamatama zato jer ga središnja banka izdaje isključivo na način da nam ga posuđuje. Plaćanje poreza time je postalo plaćanje izmišljenog duga. Porez se tako pretvorio u instrument moćnih lihvara kojim središnja banka harači izmišljene dugove, što očajnu društvenu zajednicu na kraju neizbježno dovodi do stečaja.
Mislim dakle postojim.
Time to create page: 0.15 seconds