Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: NEKREDITNI NOVAC

Re:NEKREDITNI NOVAC 10 years, 5 months ago #226

• roman
  • Gold Boarder
Gledano iz pravog ugla, budući da je sav novac u opticaju dug, novac u opticaju uopće nije novac, a niti dokaz duga jer u stvari nikakav novac nikad nije niti bio posuđen.
Give a man a gun and he can rob a bank, give a man a bank and he can rob the world.
Crom Alternative Currency System

Date li čovjeku pištolj on može opljačkati banku, date li čovjeku banku on je u stanju opljačkati cijeli svijet.
Crom Alternativna Valuta

Date a un uomo una pistola e può rapinare una banca, date a un uomo una banca e può derubare tutto il mondo.
Crom Notizie Alternative

Re:NEKREDITNI NOVAC 10 years, 5 months ago #227

Gospodine Roman, potpuno ste u pravu. Ovo što imamo, nije realan novac nego neki nominalni iznosi, ali koje ljudi prihvataju kao dug, i služe mu. Dokle? Nadam se da će se ljudi uskoro osvestiti i početi da koriste realan novac. Realan novac izlazi samo iz porasta racionalnosti, pa je nužan prelaz na realan novac kao uslov opstanka ljudi na planeti. Realan novac postoji od kad postoji svet i on se stvara po formuli koju sam dao. Realan novac je postojao u vreme Rimskog carstva i postoji i danas, i postojaće uvek. Mi moramo svesti nominalne veličine na realne. To je uslov opstanka ljudi na ovoj planeti.
Time to create page: 0.15 seconds